Falundafa.org

Лекція Фа на конференції Фа у Швейцарії

Лі Хунчжи

4–5 вересня 1998 року, Женева


Вітаю!

Дехто з присутніх щойно приїхав сюди з конференції Фа* в Сінгапурі, хтось — з інших країн та районів, тут є й нові учні. Головна мета проведення нашої конференції Фа полягає в тому, щоб усі могли запозичити один в одного досвід удосконалення, знайти свої недоліки й так разом підвищитись. Водночас ця справа сама собою є поширенням Фа. Усе, що ми хочемо робити, дає нам можливість удосконалюватися й підвищуватися — це в жодному разі не є формальністю. Тому в майбутньому щоразу, коли ми будемо проводити конференцію Фа, ми обов’язково маємо дотримуватися цього принципу, щоб учні по-справжньому могли підвищуватися; треба, щоб це було фактично реалізовано, і лише в цьому разі слід організовувати таку конференцію. Якщо проводити конференції Фа надто часто, це може легко призвести до суперництва: ти так організовуєш, а я — інакше. Усе це ґрунтується на людських думках. Так не можна. Усі ми мусимо спиратися на Фа, й організовувати такі зібрання цілком заради вдосконалення учнів.

Чимало з присутніх тут є старими учнями. Я дуже радий вас усіх бачити. Ви справді стрімко й неухильно підвищуєте себе на шляху самовдосконалення. Поки що ви не можете бачити своїх змін, але ці зміни дуже великі. У недалекому майбутньому ви самі побачите й підтвердите це, тому я дуже радий за вас.

Ваше вдосконалення за той час, коли ви слухаєте мої лекції про Фа на конференціях Фа, а також безперервно поглиблено вивчаєте книгу «Чжуань Фалунь», дало вам змогу побачити багато проявів істини й різною мірою ще глибше зрозуміти Фа. Водночас далі я ще хочу поговорити з вами про процес вашого самовдосконалення і про пізнання іншої структури Всесвіту. Спочатку розкажу про іншу структуру Всесвіту. Є щось, що я хотів би пояснити насамперед: Усесвіт насправді створений Фа. Мета моєї розмови про Всесвіт зовсім не в тому, щоб нинішня наука досягла якогось високого ступеня, і я підношу це вам не як один із видів знання, а для того, щоб ви всі могли вдосконалюватися. Тому що він [Всесвіт] і Фа відповідають один одному; моя мета в тому, щоб ви вдосконалювались і досягли різних ступенів, тобто кажу про те, що ви повертатиметеся на різні рівні, у те місце, де ви створені; повертатиметеся на різні рівні Всесвіту, на різні ступені. Наскільки великий цей Всесвіт, настільки великий і цей Фа. Це поняття ще не доступне вашій свідомості. Сьогодні я з іншого погляду говоритиму про це. Подивимося, чи зможе ваше мислення встигати за мною.

Насамперед розкажу про цей Всесвіт. Говорити про Всесвіт означає говорити про матерію та про розуміння матерії. Хоч до якої висоти дійде розуміння матерії в сучасній науці, це розуміння буде надзвичайно поверховим, і, якщо порівняти з усім Всесвітом, — воно взагалі ніщо, не йде в жодне порівняння. Ви всі знаєте, що я казав: цей Всесвіт складається з елементарних частинок. А з чого складається елементарна частинка? Про це треба поговорити конкретно. Є поняття про рівні різних Небесних Тіл (а не про рівні різних Усесвітів). Наскільки велике це Небесне Тіло? Сфера Небесного Тіла одного з рівнів уже дуже велика, проте немає такого правила, згідно з яким одне Небесне Тіло складалося б із певної кількості рівнів Усесвітів. Один рівень Небесного Тіла складається приблизно з понад 10 тисяч рівнів, іноді й більш ніж зі 100 мільйонів рівнів Усесвітів. Це поняття дуже велике. Отже, кожен рівень Небесного Тіла є неймовірно величезною сферою Всесвіту.

Говорячи про поняття Всесвіту, люди здебільшого мають на увазі таку сферу, в якій є певна кількість галактик, пізнаних людьми. Сфера, яку нинішня наука може спостерігати, це лише маленький Всесвіт, про який говорять люди. Візьмімо за вихідну точку Земну кулю. Починаючи з цього маленького Всесвіту, три тисячі маленьких Усесвітів такого ж розміру, як наш, утворюють Всесвіт другого рівня. Потім із трьох тисяч Усесвітів, розмір яких подібний до розміру Всесвіту другого рівня, утворюється Всесвіт третього рівня. Подумайте, це дуже велике збільшення. І це ми говоримо лише з однієї вихідної точки. У цьому Всесвіті не тільки одна така частинка завбільшки як Земна куля. Такі частинки завбільшки майже як наша Земна куля розташовані всюди у Всесвіті, вони незліченні. Я щойно казав про розміри Всесвіту з погляду однієї частинки, а насправді подібні до неї частинки поширені всюди в Небесному Тілі. У всьому та скрізь є частинки такого розміру. Кожна з них має аналогічну розгалужену систему, яка розгортається від великого до малого, і від малого до великого. І рівень цих невеликих Усесвітів, де є безліч частинок-галактик різного розміру, для людства вже досить великий. Чому? Тому, що Будди, Пробуджені й Даоси на дуже високих рівнях можуть простежити все, але ніхто не подумав порахувати, скільки там порошинок. І справді, зірки у величезному Небесному Тілі пливуть, немов порошинки серед Небесних Тіл Всесвіту.

Отже, три тисячі Всесвітів такої величини безперервно розширюють і збільшують свою сферу, безперервно розширюють і розкривають свою систему і, досягнувши приблизно більш як тисячі рівнів, вони прориваються зі сфери першого рівня Небесного Тіла. Але й така сфера не єдина, й у величезному неосяжному Всесвіті вона також є однією частинкою. Однак і частинки, що розташовані з нею на одному рівні, також поширені у величезному Небесному Тілі. За межами цієї сфери — стан повної порожнечі. До якої міри там порожньо? До такої, що будь-яка матерія цієї системи, потрапляючи туди, приречена саморозкластися. Це тому, що будь-яка матерія у сфері цієї системи має життя, властивість і думку. Увійти до такої мікроскопічної порожнечі рівнозначно тому, що частинка вже не зможе підтримувати думку й життя, від чого відразу розкладеться. Тобто будь-яка річ, потрапивши туди, буде розкладена. Якщо пояснювати цю концепцію в такий спосіб, вона стає більш зрозумілою. Але за межами цієї порожньої сфери є й інші Небесні Тіла з ще більшою сферою. Однак життя на цьому рівні не може зробити крок у той бік тому, що в більш і більш мікроскопічному стані є ще більш мікроскопічні елементи. Але у більшій за розміром сфері, у тому Небесному тілі, поняття про матерію та життя зовсім інші, поняття матерії вже не існує. У сфері цього Небесного Тіла різна кількість рівнів Всесвіту, але кожен рівень Небесного Тіла для свого створення має найбільш мікроскопічну й найпростішу частинку. І всі елементарні частинки складаються з властивості Всесвіту Чжень-Шань-Жень.

Поняття, про які я тут кажу, дуже складні, бо людська мова справді обмежена, тому слухайте уважно. Так, наприклад, найбільша матерія — це частинка якогось рівня Небесного Тіла. Вона також складається з безмежно мікроскопічних частинок своєї системи, які з’єднуючись досягають розміру частинки цього рівня. Це називається системою горизонтального з’єднання частинок. Тобто частинка матерії складена не лише з вертикальної мікроскопічної системи. Але одночасно вона складена з речовин від мікроскопічних до більших, і ще більших речовин, й утворює свою систему. Іншими словами, кожна частинка різного розміру на кожному рівні цієї системи є однією системою, що складається з мікроскопічних речовин. Але частинки різного розміру на кожному рівні цієї системи поширені також всюди, тому між частинками різного розміру цієї системи також утворюється система горизонтальної комбінації. Отже, її найелементарніші частинки й частинки найбільшого рівня далекі одна від одної.

Тоді зрештою, чим є первісна матерія? Це вода. Але вода, про яку я кажу, це не вода в людському світі, а також не вода в річках, озерах та морях, що є на різних рівнях. Це та вода, яка породжує всі речовини та життя на якомусь рівні Небесного Тіла. Її можна назвати першоджерелом, її можна назвати лише першоджерелом. До того ж ця вода відрізняється від тієї води, про яку ми маємо уявлення в просторі звичайних людей. Точніше треба назвати її мертвою водою, бо вона нерухома, вона абсолютно нерухома. Навіть якщо щось кинути в неї, то вона не покриється брижами й не буде ні найменшого сплеску.

Говорячи про цю воду, спочатку поговоримо про воду в людському світі. Візьмімо, наприклад, людську науку. У суспільстві звичайних людей усім відомо, що органічні та неорганічні речовини, про які кажуть нинішні вчені, по суті є поняттями, обмеженими лише цим простором. Матерія складається не тільки з речовин цього поверхневого простору. Зазвичай учені вважають, що дерева, квіти, трава, всі рослини, тварини — усі вони, на додаток до людей, у цьому просторі мають життя, і їх відносять до органічних речовин. Насправді все це складається з води цього простору. Усім відомо, що наше тіло більш ніж на 90% складається з води, тобто ми, люди, також складаємося з води цього простору. Раніше я казав, що вода може породжувати все та вся. Тільки нинішні вчені не можуть додуматися до цього. Але з води цього матеріального простору можна виростити овочі. Якщо взяти якийсь овоч у руку й пом’яти його, ще й ще раз пом’яти, то зрештою від нього нічого не залишиться, крім хлорофілу. Після спеціальної обробки навіть від хлорофілу нічого не залишиться. Залишиться одна вода. Усе в цьому просторі, усе, що називають органічними речовинами, фактично утворюється з води цього простору. Саме з води утворюється все, вода створила все.

Щодо пізнаних неорганічних речовин, то я вам скажу, що насправді вони створені з води вищого рівня. Але нинішня наука не може цього пізнати, і вважає їх неживими, а насправді вони мають життя. Форма існування їхнього життя занадто далека від того, що здатна пізнати нинішня наука. Їй ніколи цього не пізнати, якщо нинішнє пізнання розвиватиметься так і далі. У стародавньому Китаї в колах удосконалювальників казали: «Небожителі мають такі великі здібності, що можуть кинути камінь у посуд і випарувати з нього воду». Це звучить як жарт, а насправді це зовсім не жарт. У межах сфери цілого Небесного Тіла, до якого належить цей Всесвіт, найпростіша основа будь-якого предмета є водою. А чим є більш мікроскопічна вода? Яка на вигляд ще більш мікроскопічна вода? Це щось надзвичайне, це неможливо уявити. Тому я кажу, що ви можете мати про це лиш загальне уявлення.

Щойно я казав про те, що в частинок різних рівнів є один вихідний, первісний чинник. Але кожна частинка загалом має і вертикальний, і горизонтальний порядок. Це як у нас на Земній кулі. Безліч галактичних систем утворюють один Всесвіт, а безліч Всесвітів утворюють Всесвіт ще більшої сфери. Але ми кажемо так, вважаючи Земну кулю за вихідну точку, тому що ми, люди, перебуваємо тут, і я передаю Фа тут; тому я приймаю Земну кулю за вихідну точку. Але Земна куля зовсім не є вихідною точкою всіх речовин цього Всесвіту. Усі речовини навколо, які ми бачимо, ми вважаємо найбільш матеріальними. Раніше під час лекцій Фа, щоб не заплутати ваше мислення, я також називав їх найнижчою матерією. Але насправді вони не вважаються єдиними матеріальними частинками. Ви могли б назвати їх елементарною матерією, але можете називати й по-іншому. Є ще й надматерія, є ще й над-надматерія, і навіть ще більша над-надматерія…

У просторі Трьох Сфер Земна куля лежить у центрі й по вертикалі, й по горизонталі. За величиною частинок вона також перебуває в центрі. Ще є матеріальні частинки, маса яких більша за масу нашої Земної кулі, але це не та маса, про яку я раніше казав. Маса якогось атома, якогось атомного ядра дуже велика. Але це не таке поняття: усе це матерія, яку здатне пізнати людство. Я кажу про надматерію, а це зовсім не матерія в просторі людства. Але це матерія, яка перевищує матерію цього простору й за частинками, і за станом поверхневої структури. Тому вихідною точкою найбільшої надматерії є межа Трьох Сфер; вихідна точка найменшої матерії також розташована в межах Трьох Сфер. Простір людства розташований у центрі між великими й малими матеріальними частинками і є вихідною точкою матерії, яку пізнало людство. Якщо все в просторі на рівні людей назвати матерією, тоді про речі, які менші за матерію людського світу, можна тільки сказати, що це «нематерія», а про те, що ще менше — ще більшою мірою «нематерія», і так аж до найдрібнішої частинки в Трьох Сферах. Раніше, коли я сказав про те, що поняття про розмір у Всесвіті не аналогічне до поняття про розмір наших звичайних людей, я саме це мав на увазі.

Так само і з усіма Всесвітами Небесного Тіла загалом. Усі його частинки живі, мають життя. Тоді поміркуйте: Усесвіт, хай якою величезною є його сфера, також є живим. Але у сфері Небесного Тіла є незліченні частинки різного розміру, які існують так само як живі істоти. Скільки рівнів Небес у цьому Всесвіті? А скільки рівнів Всесвітів? Скільки рівнів Небесних Тіл? Жодне життя всередині нього не може визначити, наскільки величезний і складний цей Всесвіт. Концепція Небесного Тіла, про яку я кажу, складається з більш ніж десяти мільйонів рівнів Всесвітів. Але й воно є лише порошинкою у величезному Тілі цього неосяжного Всесвіту, такою ж дуже маленькою частинкою. Якби ви змогли вирватися далеко-далеко вперед і повернутися назад, то побачили б, що воно менше, ніж піщинка для людини; якщо ще далі, то воно здалося б меншим за порошинку; ще далі — його вже не було б видно. Відверто кажучи, я щойно пояснював вам по-різному, що весь Усесвіт складається з частинок, які також складаються з частинок і так далі. Насправді якщо подивитися ще ширше, то складовими вже є не частинки. Людською мовою неможливо це описати й не можна казати людям.

Але думка людини все ж таки обмежена. Коли я казав, що частинка складається з частинок, то слідував одній дуже простій логіці. Але насправді це не так. Складність структури Всесвіту неможливо чітко пояснити людською мовою; до того ж якщо вийти з нашого простору, то стан мислення, часу, простору, життя — усе зміниться, особливо помітна різниця в часі-просторі. Різниця між частинками дуже велика. Так, наприклад, ми знаємо, що між зірками є дуже далека відстань. Але ж ми знаємо, що наше тіло, дерево, повітря, вода та інше — усе складається з молекул. А молекули також являють собою рівень частинок, проте частинки цього рівня менші за зірки. Тобто нижче від зірок найбільші частинки — це молекули. Нижче від молекул найбільші частинки — це атоми. Згідно з нашим людським поняттям, відстань між молекулами та атомами дуже близька, майже немає відстані. Але коли ти увійдеш у той простір, тоді помітиш, що в тому просторі теж є свій час, свій стан, що він також є дуже широким і неосяжним простором. Так буває на кожному рівні. Коли ми перебуваємо між молекулами та зірками, нам здається, що Небесне Тіло дуже велике. Але якщо ти опинишся в просторі між атомами й молекулами, тобі здаватиметься, що те Небесне Тіло ще більше ніж це. Тобто ти маєш відповідати стану того часу та простору, тільки тоді зможеш його пізнати.

Я хочу сказати, що у ваших очах відстань між зірками дуже велика, а відстань між молекулами за людськими поняттями дуже маленька, а насправді вона теж дуже велика. Частинки можуть утворювати численні життя, зокрема нас, людей, різних тварин, різні рослини, дерево, бетон, сталь, ще повітря, від якого залежить наше існування. У минулому я казав, що люди фактично живуть у землі. Усім нам відомо, що черви повзають у землі. Чи знаєте ви, що в очах Вищих істот ми, люди, також повзаємо в землі? Чому? Адже ми, люди, вважаємо землю землею. А в очах Божественних істот усі молекули, тобто всі молекули в Трьох Сферах, є землею — найгрубішою, найбруднішою матерією, тому вони вважають їх землею, справді землею. Поміркуйте, як дивиться Бог на цей Всесвіт, на цей світ? Повітря складається з молекул, усе довкілля, де ти живеш, складається з молекул, і вода в цьому просторі також складається з молекул, і навіть повітря. А в очах Бога молекули — це земля, тож ти весь вкритий землею. Людина повзає в землі, існує в такому середовищі. Після цих моїх слів вам, можливо, буде зрозуміло, чому в західній релігії Єгова чи Ісус також казали про те, що Бог створив людину із землі, так? І на Сході люди також казали про те, що Богиня Нюйва створила людину із землі. Після мого пояснення вам, мабуть, неважко це зрозуміти. Насправді Пробуджений розглядає частинки, які є складовими матерії в цьому просторі, як ґрунт, як землю. Фактично, це так.

Щойно я казав, що в просторі все може складатися з частинок, що різні Небесні Тіла є широкими й дуже різноманітними. Чим із більш мікроскопічних частинок складається світ, тим він красивіший і величніший. Насправді з більших частинок можуть складатися ще більші сфери Небесних Тіл, або ще більші життя. Якщо ці зірки в очах людей дуже далекі одна від одної, то в очах більших життів відстань між зірками дуже маленька, в очах людей це як відстань між молекулами. Тоді те, що людина побачила між зірками, можливо, є частиною тіла одного життя? Інакше кажучи, чи можуть вони утворювати ще більші життя? Насправді це те ж саме. У минулому говорили про існування велетнів і карликів. Неважливо, що кажуть звичайні люди, є це, чи ні, я розповідаю про принципи, просто часи змінилися. Коли історія дійшла цього етапу, треба відповідати вимогам історії та культури цього періоду. Нинішнє суспільство вже стало таким. Люди більше не вірять у те, чого не можуть бачити, і до чого не можуть доторкнутися. Що більше вони не вірять, то менше їм дають знати правду. Це тому, що люди стали нерозумними. А зневіра людей насправді також була запланована. Я часто кажу, що люди хочуть керувати всім, але вони ніколи нічим не керували.

Якщо казати про те, що люди хочуть усім керувати, хочуть створити демократію, то насправді люди ніколи не могли нічим керувати, оскільки світом керують Божественні істоти. Тим, кому на роду написано багато щастя і здібностей, обов’язково планують посаду великого чиновника; ті, у кого менше щастя та здібностей, не зможуть отримати посаду великого чиновника в жодному разі. Паризька комуна скинула монархію. Але я вам скажу, що всі обрані президенти в історії Франції раніше були імператорами, тільки змінилася запланована форма. Кажучи про це, я маю на увазі те, що все влаштовано Божественними істотами. Тоді боротьба між партіями та фракціями, що відбувається в сьогоднішньому суспільстві звичайних людей, і є стан існування нинішнього людства. Думаю, що в давнину — і всі ви вірите в це — такого не було. Але сьогодні людство — це фактично мутоване людство, мутоване суспільство. Про це я поки що не маю наміру говорити.

Щойно ми казали, що у Всесвіті різні життя різної величини можуть складатися з різних частинок. На кожній зірці існують життя, тільки вони не виявляються в просторі, де живуть люди, і ми, люди, не можемо їх пізнати. Сьогоднішня наука не розвинена, вона може лише повзати всередині цього простору, тому їй цього не пізнати. Насправді відкрити інший простір дуже легко, якщо тільки в тебе є досить величезна система для спостереження мікроскопічного, тоді ти зможеш побачити форму існування предмета, що складається із частинок нижчих ніж молекули. Оскільки, у людини є різні перешкоди, зокрема ідеологічні перешкоди, то вона не вірить, не наважується діяти й уважає, що це безглуздо, тому вона й не може побачити справжнього існування цього предмета. Але попри те, хочеш ти його побачити чи ні, він час від часу виявляє свій зовнішній вигляд. Деякі люди раптом побачили його. Матерія в рухомому стані через помилковий збіг різних чинників несподівано може проявитися. Це відбувається часто. Люди називають міраж такою собі атмосферною рефракцією. Це лише виправдання того, чого не може пояснити нинішня наука, і що не має жодного обґрунтування. Насправді це і є відображення реальності іншого простору. Ви можете сприйняти поняття Всесвіту, про яке я щойно говорив, чи не так? (Оплески)

У цьому Всесвіті всі матерії складаються із «Чжень-Шань-Жень»*. На різних рівнях «Чжень-Шань-Жень» втілюється по-різному, має різні форми прояву, створює умови існування для життів різних рівнів. Дійшовши до шару людства, цей Фа втілюється у всій своїй просторості та неймовірній складності; видів самовдосконалення дуже багато, і принципів розуміння теж надзвичайно багато. Для того, щоб бути гарною людиною, у цьому просторі є такі вимоги: Жень, І, Лі, Чжи, Сінь (Гуманність, Справедливість, Чемність, Розум, Вірність) тощо. Усі вони походять із «Чжень-Шань-Жень», їх надзвичайно багато, і вони не обмежуються лише цими принципами. Елементи, з яких складається жінка, — це жіночність та ніжність, а чоловік має бути прямим та відкритим тощо. Усе це виходить із Фа, зокрема тип і форма існування матерії, вони виходять із Фа. Фа створив усе.

Далі я говоритиму про самовдосконалення. Чому в процесі вдосконалення ти зможеш потрапити на певний рівень лише тоді, коли досягнеш відповідних норм? Це тому, що кожен рівень має Фа того рівня; на кожному ступені вимоги до життів та навколишніх життєвих умов мають свої стандарти. Якщо тіло, обтяжене кармою, не відповідає умовам того простору, то досягти Досконалості неможливо; брудне тіло абсолютно не може досягти такого високого простору. Тому ти обов’язково маєш відповідати стану тіла на тому високому ступені, інакше кажучи — без карми. Не тільки без карми, а й матерії цього тіла повинні бути такими ж мікроскопічними та прекрасними. Цього не можуть досягти ті люди, які бажають досягти, але не самовдосконалюються. Цього можна досягти лише за допомогою самовдосконалення, за допомогою важкого та багатостраждального самовдосконалення.

Ба більше, той бік твого життя також обов’язково має відповідати нормам того рівня, тобто твоє серце, думки, усі розумові здібності, притаманні твоєму життю, також мусять відповідати нормам того рівня.

Звичайно, у тому просторі зовнішній вигляд життів, що там існують, має свій стандарт, у людській подобі ти не можеш увійти туди. Отже, коли ти досягнеш Повної Досконалості, то мусиш мати той зовнішній вигляд, який відповідає життю того простору. Чим вище підійматися, тим молодшим і красивішим стає зовнішній вигляд життя, чим нижче — тим гіршим і некрасивішим. На вищому щаблі стає красивішою не тільки зовнішність, але чистішими й кращими стають думки. Спосіб існування, мова та вчинки, рухи — усе це змінюється. Їхня мова, як вірші. І такий стан притаманний лише певному рівню. На вищому рівні буде ще краще. Абсолютно неприпустимо не відповідати вимогам того ступеня. Я часто кажу, що за вдосконалення відповідаєш ти, а за Гун відповідає Вчитель. Якщо ти навіть не знаєш того ступеня, якого хочеш досягти, як ти досягнеш його? Як ти це зробиш? Ти сам не в змозі цього зробити. Я дивлюся тільки на серце того, хто вдосконалюється. Якщо ти сповнений рішучості вдосконалюватись, то інше зробить Учитель. Чи зможеш ти бути твердим, чи зможеш удосконалюватися до кінця — це вкрай важливо.

Я не говорив вам про Гун у його конкретному еволюційному образі, і не хочу, щоб ви на цьому зосереджували свої думки; такий метод не викликає пристрастей і позбавляє витання в хмарах. Усі знають, що чим вище, тим спокійніші думки. Однак неправильно, якщо ти тільки бажаєш спокою, але не підвищуєш Сіньсін. Деякі люди під час загартування Гун хочуть бути спокійними, думають тільки про це, унаслідок чого формується один із видів пристрастей. Але я вам скажу, що це один із методів Дао низьких рівнів; якщо говорити з високого рівня, це один із видів діяння. Чому? Тому що спокою досягаєш тільки через самовдосконалення та поступове усунення пристрастей, але більшості не під силу штучно досягти повного спокою, відразу відмовитися від усього (звичайно, є особливі випадки, про які ми говорити не будемо). Якщо ти досяг певного ступеня спокою, це свідчить про те, що твої думки вже очистилися до такого ступеня. Під так званими особливими випадками мається на увазі метод удосконалення Фуюаньшень*, у якому із самого початку можна штучним способом досягти ступеня входження в стан спокою, але це не є методом самовдосконалення нашого Дафа. Це зовсім не маленька проблема.

Раніше я казав вам, що люди, переслідуючи свої цілі, говорять з іншими, щоб змінити або переконати їх, але хоч наскільки правильні твої міркування, іншим дуже важко повністю прийняти їх, і вони не торкнуться серця людей. Чому так? Я маю вам пояснити, це тому, що фактично сказане тобою несе всі твої думки. Ти перебуваєш серед звичайних людей, у тебе багато різних почуттів і бажань, є навіть дуже багато речей, яких прагнеш, тоді сказане тобою несе складні думки, і це робить твої слова розпорошеними, і вони не мають такої великої сили. До того ж коли хочеш сказати щось іншим, зазвичай стоїш на своїй точці зору, яка не обов’язково відповідає Фа Всесвіту; тому, кажучи з цього погляду, це не має сили Істини. Коли кажеш щось іншим, ти вкладаєш у це речі, щоб захистити себе, оберігаючи тим самим себе від поранення; інакше кажучи, мета твого висловлювання знову нечиста, у такому разі сказане тобою зовсім не має ваги. Але якщо ти у своїх думках дійсно досягнеш спокою, або ж пристрастей у тебе буде все менше й менше, нечистих помислів теж, тоді ти виявиш, що твої слова мають силу. Чому, говорячи про недіяння, я згадав, що не треба втручатися в справи, у які не варто втручатися? Тому що твої слова вже починають набувати сили, а слова, які мають силу, можуть змінити інших людей. Незалежно від того, правий ти чи ні, ти змінив людину; можливо, ти припустився помилки, бо твої очі бачать тільки поверхню, а причинного зв’язку із минулого ти не бачиш, не знаєш істинного стану речей; коли ти досягнеш вищого рівня, твої думки ставатимуть усе чистішими й чистішими; те, що виходить із твоїх думок, те, що ти кажеш, буде дуже чистим. І що чистішим це буде, що більш єдиним, то більше відповідатиме принципам цього рівня Всесвіту. Слово, яке ти висловиш, одразу проникне в серце людини, у глибину думок людини, проникне до мікросвіту його життя; бачиш, яка ця сила?! Тому вміння заспокоїтись — це прояв ступеня.

Щоб досягти того ступеня, ми маємо відповідати в нашому самовдосконаленні стандартам того рівня, інакше ти туди не потрапиш. Ось чому в нашому самовдосконаленні ми мусимо позбутися людських пристрастей, позбутися карми. Ось чому маємо відповідати вимогам Фа, ось чому я прошу вас постійно читати — ви повинні добре розуміти Фа.

Я лише коротко торкнувся цього питання. Сьогодні конференція Фа. Вам рідко випадає нагода бачити мене, й у вас накопичилося багато питань, які ви хотіли б мені поставити; тому я використаю час, що залишився, щоб відповісти на ваші запитання; але тут є один момент, на який ви маєте звернути увагу. Деякі (безумовно, усі вони нові учні), ставлячи питання, використовують зарозумілий тон, не виявляють належної поваги до Вчителя. Зазвичай, я не кажу про «дотримання абсолютного авторитету» Вчителя, але все-таки я ваш Учитель, я врятую вас до високого ступеня. Усе те, що я вам даю, ви не зможете сплатити мені за все ваше вічне життя. Тому я сподіваюся, що ви говоритимете тоном, яким повинні говорити учні.

Добре, зараз ви можете надсилати ваші записки.

Учень: Після Шак’ямуні, Лаоцзи, Ісуса, скільки людей досягло ступеня Істинного Плоду Татхагати?

Вчитель: Узагалі, їх дуже багато. Після Шак’ямуні багато хто знайшов Дао, усі вони вдосконалювалися в буддизмі, були такі й серед ченців, послідовників Ісуса наступних поколінь. Звичайно в Китаї дуже багато видів вдосконалення в Дао. Оскільки методи вдосконалення не обмежуються географічною місцевістю, у давнину в західному суспільстві теж були люди, що вдосконалювалися в Дао. Тих, хто досяг Дао теж було чимало, але вони не вдосконалювалися в релігії. Однак у сучасну епоху дуже мало хто досяг Повної Досконалості, у сучасному світі їх майже немає.

Учень: У книзі «Чжуань Фалунь» [том 2] написано, що Місяць був створений людством у давнину. Чи не може Вчитель коротко вказати причини та мету його створення?

Вчитель: Усі засміялися, бо це надто далеко від моєї мети передання Дафа. Ти шукаєш знання, поринаєш у нездійсненні мрії; що більше людина поринає у фантазії, тим неспокійнішими стають її думки. Але ти не тільки не можеш відмовитися від устремлінь, яких тримаєшся серед звичайних людей, але ще питаєш мене, ще змішуєш їх із Фа. Я якраз хвилююся за цей ваш бік; ви маєте докласти зусиль для вдосконалення. Звичайно, якщо ти запитав, я можу поговорити на цю тему.

В історії не було такого стану науки, який є зараз, але людство в різні періоди мало різні способи розвитку. Люди в ті часи побачили, скільки клопоту завдає їм темна ніч, тому вони створили Місяць, який міг уночі давати світло Земній кулі. Це не має стосунку до вдосконалення. Справа не в тому, що я не хочу розповідати вам про це: те, що я висловлю, обов’язково матеріалізує щось, оскільки висловлене мною стає Фа, тому не просіть мене просто так говорити про речі, які цікавлять певних осіб.

Учень: Швидкість думки вища за швидкість світла?

Вчитель: Це безперечно. Швидкість думки людини досить велика. Якщо твій рівень високий, то ти проникнеш у будь-який простір, нижчий за твій рівень; твій Гун, проходячи через будь-який простір, який нижчий за твій рівень, не обумовлюється часом будь-якого простору нижче, а Гун підкоряється думці. Ти живеш у цьому оточенні: швидкість твоєї ходьби, швидкість твого авто — усе обмежується масштабами часу цього простору. Думка людини в людському просторі дуже швидка. Якщо це людина, що вдосконалюється, то вона перевищила обмеження цього простору, і її думка надзвичайно швидка. Водночас ми говорили, що Гун людини й усі здібності, які має її тіло, обумовлюються її думкою, кажучи іншими словами, якщо твоя думка досягла чогось, то і твій Гун досяг, саме така велика її сила. Я кажу про людей, які досягли високого ступеня вдосконалення; якщо не замкнути твої здібності, то ти зможеш перевернути Небо й перекинути Землю. Отже, якщо ти не досяг Повної Досконалості, то на Землі в жодному разі не дадуть тобі вдосконалюватися вільно, необмежено, цього ніяк не можна допустити. Тим, у кого здібності невеликі, можна. Оскільки цим простором керує Бог цього простору, він може обумовлювати все це, і ти ні Небо не перевернеш, ні Землю не перекинеш. Але якщо в тебе здібності будуть сильнішими, тоді так уже не можна. Тоді вчитель втрутиться.

Учень: Швидкість якої матерії в нашому Всесвіті є найбільшою?

Вчитель: Ти ставиш питання про науку. Якщо я скажу тобі, то задовільню твоє бажання гнатися за чимось, а це рівносильно збільшенню твоєї пристрасті; однак не можу не відповісти, тому що ти запитав.

У цьому просторі швидкість, про яку зараз знають люди, має ще більшу енергію, але люди не виявили її й не можуть використовувати. Так звана «найбільша» й «найменша» — це поняття з людської точки зору, поняття в масштабах простору й поля часу людини. У цьому Всесвіті немає такого поняття про «велике» й «мале», про яке знають люди; тому, коли ти запитуєш, яка швидкість у Всесвіті найшвидша, усе це визначається рівнем. Наприклад, іноді темп мови Пробудженого дуже високого рівня дуже-дуже повільний, але й він швидший ніж швидкість твоєї думки. Ось я зараз тут говорю — наприклад, я щойно сказав, що в тебе є пристрасть, — і хоча я щойно сказав це, але в одному просторі вже минуло кілька сотень років, — ось така велика різниця. Усесвіт надто величезний, різниця в полях часу створила складний простір Всесвіту.

Фактично «найшвидше» — це щось необумовлене часом, але як людина, ти ніколи по-справжньому не зрозумієш істинного змісту цих слів. Візьмімо твоє розуміння: «Яка швидкість у Всесвіті найбільша?» Усе це людські думки, людські поняття. Цей час, а також цей простір, які ми зараз маємо, також не є абсолютними. Ви знаєте, що в «Чжуань Фалунь» я казав про те, що від зірки до нас відстань 150 тисяч світлових років, фактично я просто так казав, використовуючи поняття сучасної науки, які люди можуть зрозуміти, по суті ж це не так. Чому не так? Поміркуйте, у різних просторах є різний час, у межах нашого Всесвіту є поле часу, і все обмежується межами цього поля часу. Якщо якийсь супутник раптом вийде за межі нашої атмосфери, він уже буде в іншому часі, тобто не в одному полі часу із Земною кулею. Отже, пролітаючи повз інші планети, він буде в полі часу тих планет. Чим більшим є Небесне Тіло, тим більші його час і швидкість.

Кажуть, що лише через 150 тисяч світлових років можна побачити те, що сталося в системі Чумацького Шляху. Але насправді я можу сказати, що, ймовірно, ви зможете це побачити через 2–3 роки. Чому так? Тому що швидкість світла теж перебуває під контролем часу. Проходячи різні поля часу, швидкість світла «раз — раз — раз» стає то високою, то низькою; коли досягає нашої Земної кулі, то знову відповідно до поля часу Земної кулі стає дуже маленькою. Якщо ти вимірюватимеш час Всесвіту, використовуючи поле часу, яке може пізнати людство Земної кулі, то взагалі виміряти неможливо. Пізнання людством істини, пізнання матерії, пізнання життя, поняття про Всесвіт — пізнання багатьох речей взагалі невірне, зокрема й еволюції людства.

Учень: Як Пробуджені системи Будди пояснюють світло нашого Всесвіту?

Вчитель: Що дивного, якщо бачиш лише світло? Світло має багато видів, на різних рівнях воно різне; джерела та цілі випромінювання світла теж різні, тому не треба за допомогою людського мислення думати про справи, що перевищують людські. Я кажу, що якщо ти хочеш удосконалюватися, то треба більше читати, більше вивчати Фа. Те, чого ти не можеш усвідомити, те, чого не знаєш, у майбутньому побачиш у Фа. Поміркуйте, я кажу, що будь-який предмет має енергію, навіть молекула має енергію. Люди не відчувають енергії молекул, тому що людство саме складається з молекул, тому не відчувають. У речах, що мають енергію, є світло, є енергія. Не треба підіймати бурю в склянці води, здіймати шум через дрібниці. Одного дня виявиться «Вей Де» (велич і доброчесність) учнів Дафа, і тільки тоді буде велике, найяскравіше світло.

Учень: Чи можна опублікувати канони Вчителя в газетах для поширення Фа? Однак ми хвилюємося, чи не спотворять люди зміст цих статей?

Вчитель: Можуть, можуть спотворити, тож краще цього не робити. Чому? Я скажу вам: найкращий спосіб розповсюдження Фа — це колективне виконання вправ. Ми кажемо лише про те, щоб не залишити тих, у кого є передвизначений зв’язок. Я поширюю Дафа не для того, щоб усе людство пізнало Дафа, абсолютно не таке поняття. Я кажу про тих, кому наперед визначено здобути Дафа. Сьогодні я хотів би вичерпно розповісти вам про це. Звичайний спосіб поширення Фа, який ми застосовуємо, — це виконання вправ просто неба. І ще є інший: у нас у книгарнях продаються книги Фалунь Дафа. Моє Тіло Закону буде спрямовувати людину, якій наперед визначено, купити цю книгу; щойно вона її прочитає, одразу прийде навчатися. Також ми ще виконуємо вправи просто неба, і тоді моє Тіло Закону направить її до місця занять, щоб здобути Дафа. Так чи інакше приведе її сюди на заняття, або вона сама зможе знайти наших учнів. Так ми це організовуємо.

Ви хочете, щоб ще більше людей дізналося [про нас], і застосовуєте безліч способів; це бажання учнів, і я це бачу. Усі ви добре робите, але все це розрізнені особисті дії, тому я не стверджую, що слід так робити; але я у Фа залишив для поширення Дафа такий спосіб: ми практикуємо просто неба, плюс конференції Фа та продаж книг у книгарнях. Ті, кому наперед визначено, підуть купувати книги. Він прочитає і захоче вдосконалюватись, потім сам знайде нас, щоб навчатися, ось так. Буває, що іноді про особисті вчинки учнів друкують у газетах, щоб інші дізналися про них, і це також сприяє тому, щоб ще більше людей здобули Дафа; я не заперечую цієї форми, щоб ті, кому судилося, про це довідалися. Але я просто сказав, що найкраща форма поширення Фа — це колективні заняття вправами та конференції Фа.

Учень: Я вважаю поширення Дафа невіддільною частиною самовдосконалення, але Вчитель каже, що поширення Дафа не має стосунку до досягнення Повної Досконалості.

Вчитель: Розповсюдження Дафа й досягнення Повної Досконалості — це, звісно, різні поняття. Але тут є один момент. Якщо ми, люди, поширюючи Дафа, будемо дивитися на це як на роботу, — хоча й будемо невтомно і старанно її виконувати, але будемо мало читати, не приділятимемо час заняттям практикою, — то така робота обов’язково віддалиться від Дафа, тобто ти не поєднав своє самовдосконалення з цією роботою. Коли ти виконуєш справи, то дуже впертий і не думаєш, що труднощі, які зустрічаєш, можуть бути пов’язані з твоїм Сіньсін. Чи відповідають твої способи виконання справ нормам Фа чи нормам тих, хто вдосконалюється? Якщо ти не дивитимешся вглиб, не шукатимеш у собі, якщо не робитимеш так, — то це будуть тільки справи звичайної людини, просто звичайна людина виконує справи Дафа; принаймні, ти не чинив за нормами вдосконалювальників. Самовдосконалення має бути об’єднане із виконанням справ. Коли під час виконання справ на твоєму шляху виникають важкі питання, ти маєш шукати причину у своєму Сіньсін та зуміти подивитися в себе. Якщо зустрінешся з труднощами, подивися в себе й подумай: «Чому так усе сталося? Чи не помилився я? Чи може щось негаразд із моїми намірами? Або ще щось?» Тобто ти повинен весь час вимагати від себе за нормами вдосконалювальника, оцінювати себе за цією нормою. У кожному своєму помислі ти не маєш забувати, що ти вдосконалюєшся, і тоді ти вже перебуватимеш у стані вдосконалення, і хіба твої справи не з’єднаються з Фа? Щодо досягнення Повної Досконалості, то треба дивитися на якість твого вдосконалення, чи вдосконалився ти до рівня Повної Досконалості. Візьмімо будь-яку людину, яка самовдосконалюється щодня: чи досягне вона Повної Досконалості залежить від того, чи досягла вона необхідного ступеня.

Учень: Я щодня читаю «Чжуань Фалунь», але мені здається, достатньо загального розуміння змісту таких розділів, як «Замовляння», «Біґу» (відмова від їжі), «Викрадення Ці», «Збирання Ці».

Вчитель: Скажу вам, що хоч я і наводжу їх як приклад, але не обмежуюсь цим. Те, що я кажу, є Істиною Фа. За моїми словами криється безмежний, нескінченний, неосяжний зміст. Наскільки великий Всесвіт, настільки великий цей Дафа. Я просто беру звичайнісінькі вчинки людини, найпростіші слова, найнижчі людські форми, щоби викладати цей Дафа. Мета полягає в тому, щоб ти міг усвідомити, зрозуміти, що за ними криється нескінченний, безмежний зміст, тому в жодному разі не читайте вибірково. Читати Фа треба без пропусків до кінця, обов’язково зверніть на це увагу. Послідовність його викладення є надзвичайно корисною для вашого самовдосконалення; Дафа зв’язний, тому ти не повинен читати вибірково.

Учень: Чи створено спеціально Учителем усі предмети довкола практикувальників?

Вчитель: Все довкола не створено, у ході вашого самовдосконалення всі предмети, що є навколо вас, визначені вашою долею. Це і є відплата за твою карму, а також відплата за добрі справи, які ти вчинив у минулому. Усе це — твої плоди добра та плоди карми. Я використовую їх для того, щоб ти міг удосконалюватись. Ці предмети створені не мною. Отже, під час проходження перешкоди ти справді сплачуєш свою карму, це безперечно. Не все те, що багато учнів бачили уві сні чи під час споглядання, є ілюзією, багато з того є реальним проявом. Просто ти не так ясно це бачиш.

Учень: Учителю, розкажіть, будь ласка, учням, які досягнуть Повної Досконалості, про що-небудь, пов’язане із самовдосконаленням Вчителя?

Вчитель: Про це ти дізнаєшся, коли досягнеш Повної Досконалості. Спочатку я збирався розповісти про це всім вам. Однак, зважаючи на нинішню ситуацію, це стає усе менш можливим. Чому менш можливим? Тому що в майбутньому людям не буде відомо про моє існування, тому я не хочу залишати людям щось про себе. Що стосується вас, якщо ви досягнете Повної Досконалості, то дізнаєтеся про це. Тоді навіть використовуючи всі мовні засоби, ти не зможеш описати, наскільки твій Вчитель, так скажемо… великий! (Оплески)

Я максимально подбав не тільки про вас, а і про всі життя, заради всіх життів я витратив майже все, що мав. Звичайно, це витрачене не означає, що все зникло, як ви собі уявляєте. Я часто повторював такі слова, а саме: я вклав у цей Дафа все моє, що може дати вам змогу підвищитись у самовдосконаленні; усе, що ви можете отримати в самовдосконаленні. Хоча ви на різних рівнях, але всі ви, без винятку, не можете по-справжньому зрозуміти, наскільки вагомі мої слова. Якщо тільки ти вдосконалюєшся, зможеш отримати все. Однак чи знаєте ви, скільки моїх речей вкладено у все те, що ви отримали? (Оплески) Звичайно, я не маю наміру говорити про ці мої справи. Я тільки хочу сказати вам, що ви маєте дорожити цією справою, яку роблю я, ваш Учитель! Ви обов’язково мусите добре вдосконалюватися, не проґавте свій шанс по долі.

Учень: Коли ми зможемо придбати книгу Дафа, перекладену західною людиною?

Вчитель: «Чжуань Фалунь» незабаром вийде у світ. Французький переклад цієї книги днями буде зданий до друку; її видання англійською вже є; видання німецькою мовою тепер продається в книгарнях, і, схоже, у багатьох книгарнях. Йде переклад і на інші мови. Наприклад, на італійську та іспанську. Її видання російською вже вийшло друком. Це щодо перекладу західними мовами. Також перекладають і на інші мови. Щодо мене, то я справді турбуюся про цю справу, але зазвичай усе затягується, тому що різні умови ще не дозріли, також є ще перешкоди з різних джерел, про які ви не знаєте.

Учень: Удосконалення Сіньсін є найважливішим, але чому Учитель у своїй книзі ще порушує питання про рівень самовдосконалення і чудотворну силу?

Вчитель: Багато питань поставлено новими учнями. Ти маєш щонайменше прочитати книгу, а потім ставити запитання! Самовдосконалення тісно пов’язане зі здібностями Будди, тому, щоб ти зрозумів, я виклав ці речі, роз’яснюючи їх лише в загальних рисах на основі теорії та принципів Фа. Я навів один приклад, щоб дати змогу тим, хто вдосконалюється, зрозуміти інше, — така причина. Це не означає, що я не дозволяю вам прагнути цих речей, а сам кажу про них, просто це невіддільно від самовдосконалення за Фа Будди. Ваші прагнення і те, що ви маєте розуміти принципи Фа, — це зовсім різні речі, це втілення іншого боку Фа Будди. Те, що ти не можеш побачити величі чудотворної сили Фа Будди, спричинено тим, що ти читаєш книгу з людським розумінням. Ти читаєш те, що тобі більше до душі, а те, чого не розумієш за допомогою свого мислення звичайної людини, ти не читаєш, навіть не сприймаєш, але, саме в цьому й полягає причина того, чому ти не можеш підвищуватися.

Учень: Чому гомосексуалізм вважається аморальним?

Вчитель: Ви подумайте, чи є гомосексуалізм людською поведінкою? Небо створило чоловіка і створило жінку, і в чому мета цього? Щоб з’являлися нащадки. Тоді для чого чоловіку бути разом із чоловіком, а жінці разом із жінкою — навіть не треба надто багато думати, щоб зрозуміти, правильно це чи ні. Якщо людина помиляється в дрібницях, то можна вважати, що вона зробила помилку; якщо вона помиляється у великій справі, значить, у неї відсутні моральні норми людини, вона вже не гідна бути людиною.

Я скажу вам, чому сьогоднішнє суспільство стало таким. Це тому, що людина живе без контролю істинного Фа. Цей Дафа поширюється саме в ситуації повної плутанини, у такий момент, коли жодна релігія не в змозі врятувати людей, у такому стані, коли всі Пробуджені перестали піклуватися про людей. Адже сила Фа велика. У найкращий період не потрібно було б поширювати такий великий Фа, тільки в найгірший період може виявлятися міць Фа. Проте є й інші причини.

Учень: Чому гомосексуалістів уважають поганими людьми?

Вчитель: Я вам скажу: якби я сьогодні не передавав цей Дафа, то саме гомосексуалісти були б найпершими, кого б знищили Божественні істоти. Не я їх знищу, а вони. Як вам відомо, гомосексуалісти знайшли аргумент [на своє виправдання], кажучи про те, що таке явище було в давньогрецькій культурі. Так, у давньогрецькій культурі було таке явище. Але чи знаєте ви, чому зникла давньогрецька культура? Чому зникли давні греки? Тому що вони деградували настільки, що їх треба було знищити.

Коли Пробуджені створили людину, вони встановили для людей і норми поведінки, і їхній спосіб життя. Якщо людина виходить за ці межі, то вона вже не вважається людиною, хоча зберігає зовнішній вигляд людини. Пробуджені не можуть терпіти їхнє подальше існування і знищать їх. Чи знаєте ви, чому у світі з’являються війни, чума, стихійні лиха та катастрофи? Вони бувають саме для усунення карми людей, оскільки людина має карму. Хоч який прекрасний буде історичний період у майбутньому, на Земній кулі все ж таки існуватимуть війни, чума, стихійні лиха й катастрофи. Це буде способом знищення карми в людей. Хтось скоїв злочини, і тоді можна прибрати карму такої людини за допомогою страждання і загибелі її плоті, а потім, коли вона знову перевтілиться, у неї вже не буде карми. Її життя не помре по-справжньому, вона зможе знову перевтілитися. Однак якщо хтось створив занадто велику карму, тоді буде повністю знищено сутність його життя. Гомосексуалісти не лише самі порушують людські норми, встановлені Пробудженими, але ще й руйнують моральні норми людського суспільства: зокрема те, як вони впливають на дітей, призведе до того, що в майбутньому світ стане схожим на диявольський. Ось у чому питання. Однак таке знищення не означає, що його знищать, і він зникне: його знищуватимуть шар за шаром. Швидкість знищення, на нашу думку, дуже велика, але в тому полі часу, де він перебуватиме, усе йде винятково повільно й довго, і його знищуватимуть щоразу, знищуватимуть вкрай болісно. Це дуже страшно. Людина має жити світло, жити благородно, як личить людині. Не можна потурати своїй демонічній природі, і робити все, що завгодно.

Учень: Я хочу отримати Справжній плід і встановив собі за мету досягти статусу Архата. Я не допомагатиму людям, з якими я не маю кармічних зв’язків, і це стосується й поширення Дафа. Чи помиляюся я?

Вчитель: Ти помиляєшся. Це твоя поверхова людська ідея. Чи знаєш ти, до якого рівня кожен із вас має вдосконалитися, наскільки велика в тебе здатність витримки, наскільки великий у тебе Де, наскільки багата в тебе матеріальна основа? Усе це я влаштував тобі дуже добре. Ти хочеш сам собі запланувати шлях удосконалення, але він не може вважатися обґрунтованим, та й ніхто його не визнає. Чому ти визначив собі місце Архата? Тому що зараз твоє розуміння Дафа досягло лише такого ступеня, і ти не хочеш відкинути багатьох пристрастей; можна тільки сказати, що твоє пізнання Дафа досягло лише такого ступеня, тому в тебе таке розуміння. У майбутньому, коли підвищиться твоє розуміння Фа, коли ти багато разів прочитаєш книгу Дафа, то неодмінно зміниш цю думку, відчуєш, що це питання тобі не варто було ставити, можливо, ще й почервонієш. Я можу тобі тільки сказати, що зараз це питання відображає твою нинішню основу, тому я тобі не дорікаю. Проте твої вчинки неправильні. Через те, що ти послаблюєш вимоги до себе й не хочеш залишити пристрасті, тобі буде важко старанно йти вперед.

Учень: Коли я вступив до нашої школи я дуже захопився самовдосконаленням, вчився старанно. Однак нещодавно я раптом почав сумніватися в Дафа, причому я неодноразово робив помилки, не витримавши випробування. Чи не втручання це з боку розумової карми або демонів?

Вчитель: Чому я наставляю вас повернутися до джерел, до справжнього себе? Якою є мета повернення до істини? Це означає, що треба повернутися туди, де перебував справжній ти сам. Людина має багато пристрастей, є різні, і це — не ти. Я казав, що ці двері повністю відчинені, дивимося тільки на ваші серця, тільки на серця людей: чи зможуть вони самовдосконалюватися, чи можуть бути ще такі думки, як повернутися до джерела життя, до справжнього себе, чи є така думка. Тому я скажу вам, що все, що перешкоджає вашій меті, можливо, не є тобою. Що стосується деяких людей, які не можуть зректися особистих інтересів у середовищі звичайних людей або не можуть розібратися в тому, їхні це думки чи ні, і приймають погані думки за свої, то ми в жодному разі не піклуватимемося про них. Чому? Тому що ці люди вже приймають погані думки за самих себе. А ми не можемо дати все це таким поганим думкам.

Учень: У книзі «Чжуань Фалунь» йдеться про те, що Великі Пробуджені створюють Всесвіт відповідно до своїх властивостей.

Вчитель: Я вам скажу, що багато хто прочитав цей текст [і здивувався]. Під цими словами маються на увазі події, що відбулися у Всесвітах різних рівнів грандіозного Небесного Тіла, що охоплює всі Всесвіти. Це Небесне Тіло є надзвичайно грандіозним. Це не події в цілому Небесному Тілі, про яке я мав намір вам розповісти; Великі Пробуджені в Небесних Тілах різних рівнів по-різному зрозуміли принципи Дафа Всесвіту, та й Великі Пробуджені, що перебувають на одному рівні, теж розуміють по-різному. Коли у Всесвітах різної величини в грандіозному Небесному Тілі починається розкладання, Великі Пробуджені, які мають праведне розуміння, і які досягли Пробудження на високому рівні — заново перебудовують Всесвіт на цьому рівні. Тут йдеться не про незрівнянно неосяжне Небесне Тіло, що охоплює незліченні Всесвіти на різних рівнях.

Учень: У каноні «Діалог із Часом» Учитель згадав Пробудженого. Як зрозуміти, хто такий Пробуджений? Яка різниця між ним з одного боку, і Буддою та Даосом — з іншого? Які стосунки між ним та первісним Богом?

Вчитель: У Всесвіті всі, хто перевершив здібності пересічних людей, є Пробудженими. Мікроскопічні величезні життя, що є всюди в повітрі, незліченні, усі вони є Пробудженими, які не мають форми. Ось таке поняття. Ступені в Пробуджених різні, є ще й різні їх види. Хіба Будда не Пробуджений? Хіба Даос не Пробуджений? Загалом кажучи, усі вони Пробуджені. Тільки в них свої відмінні риси самовдосконалення та зовнішності, а також сформовані свої оригінальні речі, тому одного називають Даосом, іншого Буддою, а ще одного — Пробудженим. Усе у Всесвіті без винятку має розум, має життя. Чи можеш ти не вважати їх Пробудженими? Час у будь-якому просторі строго обмежує зміну всіх видів матерії, що відбувається в цьому просторі. Чи можеш ти не вважати його Пробудженим? Він здатний знати думки всіх життів, які перебувають у контрольованій ним сфері; він може говорити, якщо захоче; може сформуватися в людську подобу, якщо цього забажає. Хіба, на твою думку, він не Пробуджений? Люди вважають, що час — лише якесь поняття між сходом та заходом сонця. Люди визначили кілька точок на годиннику й позначили їх кількома цифрами — [для них] це і є час. Це лише форма прояву часу в суспільстві звичайних людей, зокрема й схід та захід сонця. Я вам скажу, що навіть схід та захід сонця, обертання Землі навколо Сонця — усе це обмежено часом цього простору та влаштовано ним без жодного відхилення.

Учень: Я поставив собі за мету досягти Повної Досконалості. Чи захистить мене Тіло Закону Вчителя, коли Вчитель перестане викладати Дафа?

Вчитель: Насправді я вже припинив викладати Дафа, час для систематичного навчання мною Дафа вже минув. Я зараз лише приїхав на конференцію Фа й водночас відповідаю на деякі ваші запитання. У керівника консультаційного пункту тільки одна думка: він сподівається, що я говоритиму вам вище й більше. У минулому справою першорядної важливості було моє викладання Дафа, а сьогодні — ваше самовдосконалення та підвищення. Хіба можливо, щоб Тіла Закону не дбали про вас? Коли мої Тіла Закону більше не піклуватимуться про вас, ви вже досягнете Повної Досконалості.

Учень: Деякі нові учні, які щойно здобули Дафа, дуже хочуть слухати й дивитися звукозаписи та відеозаписи Вчителя під час лекцій Фа у Північній Америці до 1998 року. Чи можна так чинити?

Вчитель: Книга про Великий Закон, який я викладав під час моєї першої поїздки до США, уже побачила світ, почитай цю книгу, і це буде тобі дуже корисно для пізнання Дафа. А під час перегляду відеозапису, навпаки. Це тому, що тоді я говорив з огляду на конкретне становище учнів, які слухали Дафа, а для тебе ця цілеспрямованість може бути відсутня. Щодо книги, то вона має загальний характер, книгу було відредаговано. До того ж ви, мабуть, уже помітили у відеозаписі найбільш відмітну рису моїх лекцій: я говорив, говорив про одне й раптом перейшов на іншу тему, почав викладати інше питання; усі ви, мабуть, це відчули. Чому? Тому що, поки я говорив, то помітив, що учні вже все зрозуміли; і хоч я ще не закінчив, а вони вже все зрозуміли. Тоді я зупинився на цьому й почав говорити про інше питання. Оскільки таке явище в моїх відеозаписах буває часто, то для тебе в багатьох питаннях перегляд відеозапису навряд чи кращий, ніж читання книги. Навпаки, книга для тебе буде кращою. Ось такий зміст. Одночасне існування книги та відеозапису може створити перешкоду, тому щойно видано книги з лекціями Дафа в різних регіонах світу, усі звукозаписи та відеозаписи має бути знищено — це заради захисту Дафа. Те, від чого не можете відмовитися, це почуття людини.

Учень: Ми з дружиною вдосконалюємося за Дафа. Кілька місяців тому в різний час уві сні ми побачили дуже красивого великого птаха; цей птах, влетівши в моє тіло, зник, а моя дружина почула щебет цього птаха. Дозвольте запитати, що це означає?

Вчитель: Просто птах, та й годі. Перероджуючись у попередніх життях, ви хоч і були Пробудженими, що спустилися з дуже високого рівня, але теж можете перетворитися в цьому житті на людину, у майбутньому житті — на тварину; у людському суспільстві так і влаштовано. Перша річ, яку ви побачили на самому початку самовдосконалення, можливо, була вашим істинним виглядом або відображенням того місця, де ви були раніше; це може бути постать людини чи тварини, те або це. На небі птах також є Пробудженим.

Учень: Чи можна вдосконалюючись приймати зміцнювальні засоби?

Вчитель: Ти не читав книгу, саме не читав книгу. Ви подумайте, у хворобливому тілі вдосконалювальника, не може зростати Гун. Тобто, якщо у вас тіло нечисте, ви не зможете вдосконалюватися. Отже, коли ти починаєш удосконалюватися, потрібно очистити твоє тіло, щоб воно досягло ступеня абсолютної чистоти, і тільки після цього може з'явитись Гун. Тому ми кажемо, що не лікуємо хвороби. Однак я очищаю тіла істинним вдосконалювальникам, і в такому тілі немає хвороб. Ми всі хочемо, щоб наше тіло досягло стану тіла рівня Будди. Чи зможеш ти досягти такого стану шляхом вживання зміцнювальних засобів? Безперечно, не досягнеш. Тоді навіщо ти їх вживаєш? Адже це не щось смачне, що варто спробувати. У ході самовдосконалення ми переслідуємо саме таку мету, щоб усе більше й більше очистити твоє тіло, щоб усе воно досягло нормального, найкращого стану; такого стану не можна досягти вживанням ліків. Ти вживаєш ліки, а чи не означає це, що ти все ще сумніваєшся в самовдосконаленні? Це означає, що ти не розглядаєш себе як вдосконалювальника. Чи не такий принцип? Ти сам не вважаєш себе удосконалювальником, тоді чи можемо ми ставитися до тебе як до вдосконалювальника? Чи не такий принцип? І ліки з китайських цілющих трав, і європейські ліки — це ліки, в цьому немає сумнівів. Твоя мета — мати міцне здоров'я, проте наше самовдосконалення перевищує це. Ось такий взаємозв’язок. Тож як ти вчинятимеш?

Учень: Ми учні, які приїхали з Китаю. Ще є п'ятеро людей, які не змогли приїхати сюди з різних причин. Це сталося тому, що надто великі перешкоди з боку демонів, чи так улаштував Учитель?

Вчитель: Навіть і вам, п'ятьом, я теж не збирався дозволити сюди приїхати. Чому? Я щойно сказав, що раніше викладання мною Дафа було справою першорядної важливості, а сьогодні справою першорядної важливості є ваше самовдосконалення та підвищення. Вся ваша увага має бути зосереджена на самовдосконаленні, слід ґрунтовно вдосконалюватися, і це найважливіше. Твоє серце хвилюється, хочеш шукати мене, хочеш слухати Фа, всюди хочеш слідувати за мною — у цьому немає нічого хорошого для твого вдосконалення, немає жодної користі. Коли в Сінгапурі відбулася конференція Фа, багато хто з Китаю захотів поїхати. Тоді я сказав Асоціації: ви повинні повідомити всім, повідомити місцевим консультаційним пунктам, щоб вони порадили учням ні в якому разі не їздити всюди, оскільки в цьому немає жодної користі. У початковий період Тіла Закону створили вам певну систему самовдосконалення, а ви самі її порушили. Цілком можливо, що в самовдосконаленні за цей проміжок часу деякі ваші пристрасті могли бути усунені, але все, що в цьому процесі мало би підвищитися, зруйновано, — ось у чому причина. Якщо ви хочете щось зробити, але не виходить через ваші пристрасті, то не можна приймати це за демонічне втручання.

Учень: Мій чоловік ніколи не виконував вправи, але один раз прочитав «Чжуань Фалунь» і дивився відеозаписи лекцій Фа Учителя. У нього відкрилося небесне око, з'явилася здібність знати долю.

Вчитель: Це через його передвизначений зв’язок, можливо, його природна основа теж непогана, тому щойно він прочитав, у нього й відкрилося небесне око. Щодо того, буде він навчатися чи ні, удосконалюватиметься чи ні, то кожен у цьому непростому суспільстві став дуже складним. У кожного з вас, хто присутній тут, в історії, ще до вашого приходу в людський світ, у глибині вашої душі було посіяно насіння прагнення отримати Дафа сьогодні. У людському суспільстві я багато разів знаходив вас і позначив вас. Усі ці речі мають сильну дію. Але все це не може послабити ваших пристрастей серед звичайних людей, не може викликати у вас такого стану, який у вас був, коли ви вперше отримали Фа: «О, я чекав на це стільки років і прийшов саме для того, щоб отримати його». У багатьох уже немає такого почуття, тому виникло таке явище, коли вдосконалюються абияк, не дуже старанно. Доля привела його отримати Дафа, але він не наважився зректися різних пристрастей; усяке буває, і коли зв'язок з долею закінчується, то вже все.

Учень: Згадуючи про свастику, Вчитель зазначив: «Ті, хто перевищує Татхагату вдвічі, мають по дві свастики». Тут під словами «перевищує Татхагату вдвічі» мається на увазі висота його стовпа Гун?

Вчитель: Тут мається на увазі його Сіньсін і його «Вей Де», а Гун — це лише свого роду прояв. Тут можна мати на увазі і стовп Гун, але обов'язково стовп Гун після досягнення Повної Досконалості, тобто після досягнення Повної Досконалості стовп Гун повинен бути вдвічі вищим за стовп Гун Татхагати. Стовп Гун під час самовдосконалення не враховується, тому що тоді він ще не визначений, тому що інші твої частини ще не повністю вдосконалені; він лише одна з форм існування енергії. Але з певної точки зору він показує твій рівень і Сіньсін у процесі самовдосконалення.

Учень: Коли учні-послідовники аплодували на конференції Фа у Сінгапурі, у більшості випадків у відповідь Учитель робив Хеши двома руками, а раніше, під час лекцій Фа, Ви зазвичай робили це однією рукою. Чи є в цьому глибоке значення?

Вчитель: Своїм учням-послідовникам я роблю жест однією рукою. Але одне треба зазначити: побачивши ваші чисті серця і стан невпинного прагнення вперед, я справді дуже радію, і тоді люблю робити жест двома руками. Зазвичай щодо учнів Учитель використовує лише одну руку.

Учень: Кажуть, що коли вивчив напам'ять «Чжуань Фалунь», то можна вічно нести Дафа в Чжу-юаньшені незалежно від того, досяг ти Повної Досконалості чи ні.

Вчитель: Кому хочеться тільки вивчити напам'ять Дафа, і не досягти Повної Досконалості? Навіщо треба вчити напам'ять книгу? Хіба не для того, щоб досягти Повної Досконалості? Ти вивчив напам'ять «Чжуань Фалунь» і це має користь для підвищення. Бо читає напам'ять як мікроскопічна частина твого тіла, так і твоя поверхнева частина. Однак, хоч як читаєш напам'ять, хоч як ти вивчив назубок, у певний час раптом з'являється такий стан, коли знову не можеш читати напам’ять. Чому? Тому що твоя головна частина, що вивчила напам'ять, досягла норми і відокремилась від тебе. Тому ти раптом помічаєш: «Ой, чому я знову не можу читати напам’ять?» Тому що та частина, яка досягла норми, відокремлена. А поверхнева частина людини знову не може повністю читати напам'ять, знову забуває. У деяких багато забуто, а в деяких забуто менше. Така ситуація справді виникає.

У багатьох із нас з'явиться такий стан, коли він іноді чує добре, а іноді погано; небесне око в нього іноді бачить ясно, інколи ж ні. Коли найясніше йому видно? Коли найкраще видно? У той період, коли він дуже добре вдосконалюється, і доти, поки [та частина] не відділилася; коли ось-ось буде досягнуто норми, тоді йому добре видно, і слух у нього гарний, і тіло чутливе. Щойно частинка відділяється, він виявляє, що все знову стало не так: «Невже я впав униз? Чому все стало гірше? Ти не впав униз, була тільки відділена твоя вдосконалена частина, а решта — невдосконалена, і тому треба й далі вдосконалюватися. Така чутливість з'являється поетапно — існує такий стан. Він існує тільки в самовдосконаленні за Дафа.

Учень: Чи правда, що чим вищий рівень людини в самовдосконаленні, тим менше вона спить?

Вчитель: Це не так. Такий стан пов'язаний зі зміною та підвищенням частинок самих твоїх думок, але він поетапний. Тут порушується і питання, яке я щойно виклав. Коли твоя вдосконалена частина відокремлюється, на поверхні ти чиниш як звичайна людина, і аж до Повної Досконалості ти перебуваєш у такому стані. Усе це дає змогу тобі жити, як звичайна людина. Однак людський бік буде все слабшим і слабшим, і до того ж ти висуваєш до себе високі вимоги; можливо, твоя поведінка серед звичайних людей ставатиме все кращою і кращою, ось така справа.

Учень: Час не чекає, а я не можу виконати парне схрещування ніг. Як краще вчинити?

Вчитель: Не поспішай, та й не було сказано, що часу не вистачить. Я ніколи не казав, що часу не вистачає. Сказано, щоб ти швидше вдосконалювався, ти просто практикуй. Однак ти сам повинен знати, що треба вимагати від себе, ось так. Дуже і дуже рідко зустрічається людина, якій абсолютно не вдається схрестити ноги. Є й такі юаньшені, які на Небі не мають людського образу, а мають образи інших Пробуджених, які не схрещують ноги; можливо, існує такий фактор. Однак ми кажемо: оскільки в тебе сьогодні людське тіло і плоть, то, на мою думку, кожен із вас може схрестити ноги, крім особливих випадків. Скажу жартома: багато наших присутніх справді дуже добре вдосконалюються, але не можуть схрестити ноги, і Бодхісатви на Небі, прикривши рот рукою, сміються над ними: «Подивися на цього вдосконалювальника, він і ноги схрестити не може».

Учень: Учителю, будь ласка, поясніть поняття про пристрасті.

Вчитель: З якої причини людям не вдається бачити справжню картину Всесвіту? Чому цей простір є простором омани? Я вам скажу: оскільки ти звичайна людина, те, що ти бачиш у просторі людського суспільства, і те, з чим ти стикаєшся, а також знання, які ти засвоїв серед звичайних людей, — це обмежує тебе, блокує тебе. Ти все більше блокуєш себе в тому разі, коли твої знання щодо цього простору, пізнання всього в цьому просторі стають все ясніші і ясніші, стають начебто все зрозуміліші і зрозуміліші. Те, що ви вважаєте істинним у просторі звичайних людей, насправді, можливо, є помилковим, протилежним. Отже, якщо ви не можете відкинути тих речей, які ви пізнали в суспільстві звичайних людей, то ви не побачите справжньої картини Всесвіту. Пристрастями я називаю, зокрема, всі речі, від яких ми, люди, не зрікаємося заради існування, заради захисту самих себе, заради отримання більшої вигоди для себе. Саме ці пристрасті, немов потужні замки, замикають тебе. На твоєму шляху просування вперед ти маєш відкрити кожен замок: якщо не можеш відкрити його, він замикає тебе, тримає тебе в омані, тоді ти не можеш побачити істинної картини. До того ж, якщо ти на шляху «повернення до джерел і пошуку справжнього себе» не здатний відкрити ці замки, то не зможеш пройти далі, це і є перепони. Усе, до чого ти прив'язався, є перешкодою для тебе. Ці перепони, з якими стикаєшся на шляху самовдосконалення, насправді є твоїми власними бідами. Я використовую їх для того, щоб відкрити замки твоїх пристрастей, щоб ти зміг побачити справжню картину, щоб ти досяг підвищення в мисленні.

Учень: Як ми повинні розуміти повну відмову від пристрастей?

Вчитель: Це означає відмову від усіх бажань та прагнень, від яких неможливо відмовитися у просторі звичайних людей, оскільки метод вашого сьогоднішнього самовдосконалення відрізняється від усіх колишніх методів самовдосконалення. Я знаю, що дуже й дуже багато людей прийде вчитися, і тоді виникне така своєрідна форма суспільства, а в майбутньому таких людей буде навіть ще більше. І ця форма суспільства — величезна кількість удосконалювальників — вплине на суспільство. Якби кожен удосконалювався у відкритому стані, чинив як святий, тоді форма всього суспільства змінилася б, суспільство вже не було б схоже на це суспільство, а стало б схожим на суспільство Пробуджених — так не піде, тому що людське суспільство саме таке. І ми використовуємо це середовище вдосконалення, щоб у ньому вдосконалюватися. Ми не тільки не порушуємо цього середовища, а ще й у самовдосконаленні повинні відповідати цьому середовищу, бо ти не в змозі вдосконалюватися, якщо не відповідаєш цьому середовищу. Сьогодні ми застосовуємо саме таку форму. Нині понад сто мільйонів людей удосконалюються за Дафа. Якщо всі приймуть чернецтво і стануть християнськими ченцями, буддійськими ченцями, то це буде погано. А якщо в майбутньому ще більше людей удосконалюватимуться, тоді що буде з цим суспільством? Хто тебе годуватиме? Тож не можна, щоб усі вдосконалювалися. Отже, ми маємо, наскільки можливо, відповідати людському суспільству. Оскільки для самовдосконалення ми використовуємо форму суспільства звичайних людей, то маємо їй відповідати.

Усі ви повинні мати свою роботу, середовище, навіть сім'ю, також мати багато рідних у суспільстві; усі ці обставини є певним проявом того, що ми можемо відповідати формі суспільства звичайних людей. Поряд із цим вони, своєю чергою, створюють нам сприятливий шанс для самовдосконалення, надають середовище самовдосконалення, оскільки ви вдосконалюєтеся саме серед звичайних людей. Оскільки ми вдосконалюємося в суспільстві, то коли контактуємо із цим матеріальним середовищем, або стикаємося із питаннями володіння матеріальними речами, ми також маємо наскільки це можливо відповідати стану суспільства звичайних людей. Необхідно наголосити, що ви відрізняєтеся від інших людей. Оскільки ви вдосконалюєтеся, ваші серця та свідомість не прив'язуються до цього. Ви можете мати багато грошей, мати сім'ю, можете мати багатство, мати багато чого іншого. Однак ви повинні відмовитися від пристрасті до цього. Це і є форма вашого самовдосконалення.

Повне зречення не означає того, що треба обов'язково відмовитися від матеріальних речей. З іншого боку, якщо ти повністю зречешся матеріальних речей, але у своєму серці і в душі ще не відпустив їх, якщо ти не можеш розлучитися з ними, або часто згадуєш про них і цим дозволяєш створювати перешкоди своєму вдосконаленню, то це по-моєму, не називається відмовитися від них, це відмова з примусом. Отже, байдуже ставлення до матеріальних речей — це лише форма. На мій погляд, тільки якщо в душі та в серці людини відбулися зміни, якщо її душа досягла норми, ступінь мислення людини досяг норми, то це дозволить їй справді підвищитись у вдосконаленні. Якщо ми байдуже ставимося до матеріальних речей, то однаково, володієш ти ними чи ні. Ключовий момент тут полягає в тому, чи зможеш ти в душі звільнитися від цих пристрастей і чи зможеш підвищитись. Ось це дуже важливо. Ба більше, вся форма нашого самовдосконалення влаштована так, щоб ви могли вдосконалюватися серед звичайних людей, щоб ви старанно і невпинно практикували, і водночас щоб ваш Гун не падав. Всі різносторонні наперед визначені плани відповідають нашій сьогоднішній формі вдосконалення. Тому, коли я почав свого часу проводити лекції з Фа, Пробуджені сказали, що це «Фа найвищої доброчесності». Усі вони вважають його дуже гарним.

Учень: Чи потрібно методи поширення Дафа пристосовувати до європейців?

Вчитель: Як удосконалювальник, отримавши цей Дафа ти маєш думати про те, як широко розповсюджувати Фа, щоби більше людей навчалися його, і це є дуже гарним бажанням. Хоч де ти розповсюджуєш Фа, чи то в Європі, чи на Сході, дуже важко, щоб прийшов навчатися той, хто не має передвизначеного зв’язку. Хто ця людина, яка має передвизначений зв’язок? Про передвизначений зв’язок я вже казав. Тоді як знайти цих людей із передвизначеним зв’язком? Повідомлю через газету і знайду тих, хто має в долі передвизначений зв’язок. Але це марно. Однак вам усім, кожному з наших учнів, має бути зрозуміло одне: коли ти вимовиш слова «Фалуньгун» чи «Чжуань Фалунь», дехто одразу відчує трепет у серці чи якесь збудження, і їм одразу захочеться вчитися. Цілком можливо, що це і є людина, яка має передвизначений зв’язок. А інші — хоч що їм кажи, — але ти не займеш їхнє серце. Вони, можливо, не мають цього передвизначеного зв’язку.

Що стосується способу розповсюдження, то насправді найкращий спосіб — це колективне виконання вправ нашими учнями в громадських місцях, щоб ті люди, які мають передвизначений зв’язок, могли легко знайти нас; ще потрібно, щоб книги нашого Дафа були у книгарнях у різних країнах, у людей різних націй. У мене незліченні Тіла Закону, вони з першого погляду розпізнають, хто має передвизначений зв’язок, і хто повинен отримати Фа. Якщо в наших книгарнях є книги, і наші учні виконують вправи у парках, то Тіло Закону знайде людину, яка має передвизначений зв’язок, і поведе її на пошук цього Фа. Якщо немає такого середовища, то буде створено певні труднощі. Хай там що, вона знайде книгу, прочитає її і подумає, що це гарна книга; оскільки у неї є передвизначений зв’язок, вона неодмінно вважатиме книгу хорошою і піде шукати пункт практики. У парках практикувальники виконують вправи, там він їх і знайде. Із самого початку викладання мною цього Дафа аж до сьогодні багато хто саме так отримав Фа. Також багато хто, вислухавши рекомендації наших учнів, уважаючи це добрим, покликав навчатися своїх рідних. Якби він сам уважав це поганим, то нізащо не дозволив би рідним потрапити в халепу. Оскільки він сам вважає це добрим, тож покликав родичів вчитися. Коли вони теж уважають цей Дафа хорошим, то, своєю чергою, покличуть вчитися інших родичів та друзів. Учні розповідають про те, що вони особисто відчули, про свої переживання, і це справляє на інших велике враження. Адже людина не брехатиме членам своєї сім'ї, також не брехатиме своїм друзям, тому друзі повірять їй. І якщо вони повірили, то теж прийдуть вчитися і набудуть свого власного досвіду. Це і є спосіб розповсюдження Дафа.

Але є й невелика кількість тих, хто отримав Фа, побачивши статті, розміщені нашими учнями в газетах та журналах. Як я вже сказав учора, я не проти такої форми отримання Дафа. Однак, яка проблема тут може виникнути? Проблема в тому, що прийти може і мудрець, і дурень. У такому разі у тих, хто прийшов, можуть бути різні цілі та різний стан свідомості; і саме тому деякі практикують якийсь час, а потім ідуть. Можливо, вони дурні, можливо, вони не хочуть отримати Дафа, або їм не судилося здобути Дафа. Так часто буває. Те, що учні самі публікують статті в газетах, поміщають повідомлення, це теж добра справа, проти чого я не заперечую, тому що все-таки люди, які мають передвизначений зв’язок, теж приходитимуть, і мудрець, прочитавши газету, також може прийти; саме з цієї причини цей спосіб також працює. Але головне — це лише два способи: по-перше, продаж книг у книгарнях, і оскільки ми маємо пункти практики, то Тіло Закону приведе людину туди; по-друге, — конференції Фа, а також обмін досвідом наших учнів із членами сім'ї. Людей, які прийшли переважно за допомогою цих двох способів, порівняно більше, і вони мають кращі якості. Що ж до застосування інших способів, то, чи це Схід чи Захід, здебільшого застосовуються саме ці два способи. У початковий період у багатьох регіонах люди ще не мали розуміння того, що таке Фалуньгун, тому ми й знайомимо інших з цією практикою через газети чи журнали, пишемо статті; звичайно, це також поширення Дафа, це безперечно.

Учень: Я західний учень. Коли Ви зустрінетеся з випробуванням, то приймете це випробування чи пропустите його?

Вчитель: «Коли Ви...», ти маєш на увазі мене, чи не так? Це питання дуже гарне, і я хотів би роз'яснити його всім вам. Я вважаю, що настав час, коли необхідно його пояснити.

Я вам скажу, що сьогодні, хай скільки людей вдосконалюються за Дафа, хай скільки учнів я маю, ви всі без винятку належите до тих, хто вдосконалюється, ви всі вдосконалювальники. Незалежно від того, добре чи погано ви вдосконалюєтеся, старанно чи ні, високий ваш рівень чи низький, ви всі повинні суворо вимагати від себе в самовдосконаленні, розглядати себе як вдосконалювальників. Однак я прийшов не для самовдосконалення. Це ви обов'язково маєте чітко розуміти. У мене немає власних лих, у мене також немає факторів самовдосконалення, які маєте ви. Про одне я можу вам сказати: оскільки я наставляю вас як учнів-послідовників, значить пропоную вам порятунок, я рятую і перетворюю вас. Якщо дивитися з цієї точки зору, між нами існує різниця. Усі проблеми, з якими зустрічаєтеся, ви повинні розглядати як самовдосконалення, бо вони, безперечно, є самовдосконаленням. Якщо у мене виникли проблеми, то це вже не що інше, як перешкоди для Дафа, руйнування Дафа. Чому так слід розглядати? Цей Всесвіт існує споконвіку. Мета того, що я роблю, — Виправлення Законом. Усі живі істоти у Всесвіті відхилилися від Фа, тому обов'язково мають бути виправлені Фа. Я часто казав вам: такої справи не зустрінеш за десять тисяч років, і такої ще не було з часів створення світу, щоб серед людей поширювався Дафа всього Всесвіту, якого раніше не знали навіть Пробуджені.

У тривалій історії всі життя стають усе більше нечистими, і всі відхиляються. Якщо це триватиме довго, з часом навіть вихідна точка «Чжень-Шань-Жень» (Істина-Доброта-Терпіння) може відхилитися. Це дуже страшно. Але я дорожу життями у Всесвіті, і хочу зберегти початкові життя настільки, наскільки це можливо, і запобігти стану знищення. У мене промайнула така думка, і ось я прийшов. (Оплески) Якщо я прийшов, то з'явився з найпершою формою, найпрекраснішою і найдосконалішою. Як вам відомо, Фалунь обертається. Той Фалунь, який ви бачите, є лише поверхневою формою одного Фалунь. Він має також і ту сторону Фа, яку ви не можете побачити. Він безперервно обертається, автоматично ремонтуючи механізм, перетворюючи все в первісний і найкращий стан. Уся матерія, все життя, починаючи з мікроскопічного стану до поверхні, обертається і рухається. Я створив і відновив усе це, і воно безперервно з’єднується, приходячи в повну гармонію. Для мене не існує питання про самовдосконалення. Я роблю цю справу, щоб усунути перешкоди злих сил, сформованих після того, як життя у Всесвіті стали нечистими. Водночас ще існують труднощі через карму, створену всіма живими істотами в суспільстві. Я часто кажу, що мені відомо, чому Ісус був розіп'ятий на хресті, чому Шак’ямуні довелося стати на шлях нірвани, а Лао-Цзи поспішив піти, залишивши п'ять тисяч слів. Наприклад, людина, яка з'явилася на світ, перероджувалась життя за життям. Ти не знаєш, скільки життів уже пройшов. Однак у кожному житті ти багато заборгував іншим, зробив багато поганих справ. Деякі прийшли з різних рівнів і переродилися на Землі. Тому коли вони, побувавши в різних вищих просторах, падали крок за кроком, то робили там помилки. Чому вони не могли залишитися у тих просторах? Тому що вони там знову зробили погані справи і знову падали вниз; знову вчиняли погані справи і знову падали. Тому через ті погані справи, які вони вчинили на Небі, вони перебувають у боргу в Пробуджених.

Божественні істоти на небесах не дозволять людині повернутися на Небо! Без навчання вчителем, без турботи вчителя, хоч які здібності ти маєш, ніколи не зможеш повернутися назад. Якщо тільки ти прийшов на Землю, то без опіки від Учителя, який справді рятує людей, ти ніколи не зможеш повернутися назад. Навіть якщо ти справді зміг би погасити карму серед людей, то не в змозі погасити те, що заборгував на Небі. Ісус хотів врятувати людей і виявляв велике милосердя, тому ігнорував усе це. Тоді він мав намір розв'язати нерозв'язані кармічні вузли на тілах людей. Однак у Всесвіті існує такий принцип: хто не втратить, той і не набуде; якщо ти отримав, то мусиш і втратити; якщо ти заборгував, то й мусиш погасити борг. Це непорушна, абсолютно незаперечна істина. Ти звільнив цю людину, тоді хто має за неї погасити її борги? Звичайно, всі ці борги лягли на плечі Ісуса. Якщо ти їх звільнив, то ти за них і погасиш борги. Усі не розв'язані вузли, всі борги, всі речі, яких врятовані були зовсім не в змозі позбутися, — усе це прив'язали до тіла Ісуса, оскільки він був на Землі. Кармічні борги було створено на різних рівнях, тобто вони виникли у суспільстві. До якої міри все це зрештою дійшло? Чим більше людей він врятував, тим більше вузлів було прив'язано до його тіла, і взагалі неможливо було їх позбутися. Він і не мав такої сили, щоб виконувати ці справи — розв'язування вузлів. Зрештою, Ісус врятував цих людей, але його власне тіло вже не могло звільнитися, і тоді Ісусові довелося відмовитися від цього тіла, щоб погасити за них кармічні борги. На Ісуса лягла карма багатьох життів, а також величезне обурення і ненависть. «Добре, я погашу борги за всіх, хто вірить у мене». В результаті він був розіп'ятий на хресті і помер у тяжких муках. Усі вузли були прив'язані до його плоті. Коли тіло загинуло, усе було знято. Коли тіло було скинуто, звільнився й Ісус. Ось чому Ісус обов'язково мав бути розіп'ятий на хресті, ось чому люди кажуть, що Ісус мучився за людей.

Усі побачили, що багато людей прийшли навчатися цього Дафа, і в майбутньому їх буде ще більше. Тоді ви повинні знати, що всіма справами вдосконалення має опікуватися Вчитель. Однак я відрізняюся від Ісуса і Шак’ямуні, оскільки вони все ж таки є Пробудженими невеликих масштабів. Я не перебуваю у Всесвіті, тому можу вирішити справи різних життів, що перебувають на різних рівнях, у різних просторах Небесних Тіл. Я казав, що порятунок живих істот не є справжньою моєю метою, але вони є життями, які перебувають на певному рівні, який я хочу врятувати. По суті, у мене самого немає лих, і я не вдосконалююсь. Проблеми, з якими я стикаюся, рідко відбиваються тут, у суспільстві звичайних людей, але є й ті, що втілюються на цьому боці, більшість із них вам невідомі. Я можу звільнитися від цих проблем, бо не перебуваю всередині цього. Не може бути так, що я, як вони, не зможу звільнитися. Я можу позбутися, тільки ступінь складності настільки великий, що для вас, будь-яких життів, це неймовірно. Я можу максимально відмовитись від усього свого, тому й можу розв'язати все це. (Оплески)

Я щойно торкнувся цього питання і водночас хотів звернути вашу увагу на те, що деякі учні часто йдуть за мною, є ще й відповідальні працівники, консультанти пунктів практики чи інші відповідальні особи. Ви повинні зрозуміти одне, що всі справи, з якими ви стикаєтеся, є для вас випробуваннями, але ви не можете представляти Вчителя. Коли справа стосується якогось питання, і ви знаєте, що я брав у ньому участь, ви повинні розглядати його з моєї точки зору. У минулому на це питання ви не звертали уваги. Проблеми, створені для мене, є руйнуванням Дафа. Отже, це абсолютно відрізняється від випробувань, які проходите ви. Безсумнівно, що Вчитель не вдосконалюється, і Вчитель не проходить через випробування. Насправді це підрив Дафа та Всесвіту. Тому не можна ставити [ці проблеми] на одну дошку. Це обов'язково слід ясно розуміти. Під час вирішення проблеми я розглядаю її як справжнього диявола, але вам так не можна! Будь-яка справа, з якою ви стикаєтеся, має безпосередній зв'язок із вашим самовдосконаленням, тому ви повинні розглядати його як самовдосконалення й шукати причину в собі. Це дуже різні речі.

Учень: Схоже, європейцям дуже важко поринути у споглядання. Чому так?

Вчитель: Насправді це однаково і для східних людей, і для європейців. У тих, хто вдосконалюється у суспільстві і може досягти стану справжнього спокою, рівень дуже високий. Оскільки ти працюєш у суспільстві, то маєш робити багато справ звичайних людей, справ, що торкаються різних напрямків. Сидячи там, ти навіть не хочеш думати про ці проблеми, а вони самі діють у твоїй свідомості, і ти думаєш про них автоматично, тому не можеш поринути у споглядання. У ході самовдосконалення ми безперервно підвищуємося, безперервно відмовляємося від пристрастей. Коли твої пристрасті стають все меншими й меншими, ти помітиш, що ти природно стаєш спокійнішим, все більше й більше заспокоюєшся. Це втілення рівня. Припустімо, ти сказав, що хочеш із самого початку досягти стану споглядання. Це нереально. Цього неможливо досягти жодними засобами, за винятком надзвичайно особливих обставин, коли людська сторона вкрай слабка, а інша сторона дуже сильна, і людина перебуває в стані, коли вона частково прозріла, а частково ні, і це надзвичайно особлива людина, вона може досягти певного стану спокою. Головну роль тут відіграє не людський бік, а бік Пробудженого, і це особливий випадок. Але інші, без винятку, не спроможні на початку вдосконалення досягти стану споглядання. Тому щодо цього немає відмінності в расах, це однаково і для європейців, і для східних людей.

Не турбуйся, що не можеш увійти в стан споглядання. Під час заняття, якщо тільки ти можеш розслабити тіло, відчуваєш комфорт у всьому тілі, тоді намагайся по можливості впоратись із собою, не думай про всяку всячину. Якщо справді не знайдеться способу, і вирують усілякі думки, тоді нехай вирують. А ти приймай ці думки за чужі. Ти скажи: «Ти думай, а я подивлюся на тебе, як ти думаєш». Але це теж свого роду спосіб. Його користь полягає в тому, що ти можеш розрізнити те, що це не ти сам. Одне це вже є надзвичайно дорогоцінним. Адже ти їх стримуєш і не дозволяєш їм думати, і тоді досягнеш того, що здатен робити вдосконалювальник. Після розслаблення тіло увійде у найпрекрасніший стан еволюції. Однак через якусь думку ти не можеш заспокоїтися і не можеш увійти в найпрекрасніший стан еволюції. Як бути? Як вам відомо, ми вдосконалюємося, починаючи з мікроскопічного стану, тому в нас на тому мікроскопічному боці спокій. Починаємо з того боку: коли той бік стає все спокійнішим і спокійнішим, удосконалюється все краще і краще, тоді те, що на поверхні, стримуватиметься і ставатиме дедалі слабшим і слабшим. Чим ближче до поверхні, тим гірше, але чим ближче до поверхні, тим слабшим стає. Ось таке співвідношення. Багато хто з нас удосконалюється довгий час. Але вони помітили, що у свідомості все ще існують погані думки. Якщо ти захочеш їх приборкати, то й зможеш їх приборкати. Хоча ці думки стають все гіршими і поверховішими, але вони стають все слабшими і слабшими, оскільки вони втратили коріння.

Учень: Як ми, західні практикувальники, повинні розпізнавати, що правильно, і як повинні жити? Чи маємо ми пустити справи на самоплив?

Вчитель: Я скажу вам, що я думаю. Слова «пустити справи на самоплив» я казав за різних обставин. Але я не казав вам усі справи без винятку пускати на самоплив. Ти працюєш у фірмі, і господар має платити тобі зарплату. Якщо ти працюєш з неясною свідомістю, пускаєш роботу на самоплив і не стараєшся, тоді ти справді не гідний отримувати зарплату. Хоч де ти є, ти маєш бути гарною людиною. Скажу вам, що слова «пустити справи на самоплив» треба казати з урахуванням того, де ти їх вживаєш. Ми кажемо, що в самовдосконаленні треба пустити все на самоплив, однак ми ще повинні свідомо стримувати свою погану сторону, ще повинні старанно вдосконалюватися, і це не називається «пустити справи на самоплив». Ми дуже ясно усвідомлюємо, що у процесі вдосконалення ми активно вдосконалюємо себе; у житті ми маємо по можливості максимально відповідати формі суспільства, тому треба відрізняти роботу звичайних людей від твого самовдосконалення, обов'язково треба їх розрізняти. Робота — роботою, самовдосконалення — самовдосконаленням. Однак слід зазначити: оскільки ти вдосконалюєшся, то сувора вимога до себе за високими нормами проявляється і в роботі, вона виявлятиметься і в суспільстві, і в сім'ї, і в різних соціальних обставинах. Іншими словами, хоч де ти перебуваєш, ти є доброю людиною, і інші будуть називати тебе доброю людиною. Ось такий взаємозв’язок. Поняття «пустити справи на самоплив», про яке ми говоримо, не схоже на поняття в минулому, згідно з яким людина, ні про що не дбаючи, сидить тут як той, хто прийняв чернецтво, пускаючи всі справи на самоплив. Ні, це не так, це зовсім не таке поняття.

Якщо ти зіткнувся з якимись проблемами, то, на мою думку, як удосконалювальник насамперед повинен перевірити себе: чи не викликано це тим, що ти десь погано вчинив? Якщо вдосконалювальник не зможе цього робити, то не зможе просунутися вперед. Тому кожен, зіткнувшись з будь-якими негараздами, повинен передусім перевірити себе: «Що я неправильно зробив?». Я часто казав про такий принцип: у Всесвіті все гармонійно. Якщо ти сам припустився помилки, то цим спричинив дисгармонію, суперечності з іншими; начебто всі навколо з тобою не згодні, і стосунки між людьми стають напруженими. У цей час ти маєш знайти причину в собі та виправити свої помилки; тоді помітиш, що все знову стало гармонійним. Я не думаю, що ми маємо сперечатися з іншими. Якщо ти справді зіткнувся з проблемами, і здається, що інші ставляться до тебе несправедливо, я думаю, дуже можливо, що ти в попередніх життях заборгував іншим, тому, будучи вдосконалювальником, потерпи, і все мине. І звичайна людина знає, що, якщо дві людини сперечалися й під кінець розійшлися з неприємним осадом у душі, значить, між ними залишилися невирішені суперечності. Чим більше часу минає, тим важче вирішити суперечності, і врешті-решт вони стали ворогами. Однак ми можемо це терпіти, не брати близько до серця і зробити крок назад. У Китаї є приказка: «Відступи на крок назад, і тобі відкриється неосяжне море і безкрає небо». Якщо ти прагнеш конфліктувати, то там і застрягнеш, тоді й виявиш, що справді немає виходу. А коли ти зробиш крок назад, відкинеш цю пристрасть, ні про що не турбуватимешся, тоді помітиш, що перед тобою справді відкриється безмежний простір — неосяжне море і безкрає небо, вийде зовсім інша картина — неодмінно буде так. Той, хто вдосконалюється, повинен саме так чинити. Якби ми сперечалися як звичайні люди, боролися і чинили в суперечностях, як вони, то, на мою думку, ми залишилися б звичайними людьми. Чи не так? Це по суті так і є.

Учень: Як ми можемо дізнатися про свій рівень?

Вчитель: З моєї суб'єктивної точки зору, у початковий період було дуже небажано, щоб ви знали свій рівень. Коли людина розчиняється в такому великому Дафа, наприклад, немов деревна тирса, деревна крихта, що впала в рідку сталь у печі, мить — і про неї немає і згадки. Коли людина розчиниться в такому великому Дафа, її тілесна і розумова карма і різні речі миттю зникнуть. Якби ми саме так вчинили, то це було б рівнозначно тому, що ти не самовдосконалювався, що це я заново створив життя, і це не вважалося б твоїм самовдосконаленням. Тобто нам не можна так чинити. Потрібно, щоб ти сам самовдосконалювався, сам себе змінював. Цей Фа надзвичайно великий. У ході нашого самовдосконалення, якщо тільки ти справді розглядаєш себе як практикувальника і самовдосконалюєшся, безперервно читаєш книги, то й безперервно підносишся і підвищуєшся. Усе це, разом з нашим допоміжним методом — виконанням вправ — допоможе вам підвищуватись дуже швидкими темпами. Це і є найшвидша форма самовдосконалення.

Якби в початковий період самовдосконалення я дозволив тобі дізнатися, на якому рівні ти перебуваєш, то ти не зміг би впоратися з собою: «Ого! Який я незвичайний! Я вже до такого ступеня дійшов у самовдосконаленні». Якби я дозволив тобі побачити всі справжні зміни, що відбуваються навколо твого тіла, подумай-но, адже тобі притаманні сім почуттів, шість бажань та різні пристрасті, хіба могло б твоє серце залишитися спокійним? Оскільки в тебе ще дуже сильні людські думки, я не можу надто рано дозволити тобі дізнатися про це. Так, це саме задля того, щоб гарантувати твоє безперервне та неухильне підвищення в самовдосконаленні. Мудрець почув Дао й досягне Повної Досконалості, використовуючи своє урозуміння. Це найнезвичайніший і найшвидший спосіб, справді найшвидший.

У нас є учні, які мають іншу ситуацію. Деякі самовдосконалюються у відкритому стані, а хтось удосконалюється у напівзакритому стані та може бачити; інші навіть порівняно ясно бачать і все це знають. Це виняткові випадки. Більшість практикує у закритому стані. Ти просто читай книги і вдосконалюйся і тоді зможеш постійно підвищувати себе, тоді зможеш збагнути Небесні таємниці. Тільки принципів Фа вже достатньо, щоб ти сповнився впевненості. Звичайно, люди нинішнього суспільства надто глибоко впали в оману різного роду уявної, так званої дійсності суспільства звичайних людей, і в них надзвичайно сильні пристрасті. Їм просто надто важко вибратися звідти. Вони постійно борються, роблячи вибір між Фа та своїми пристрастями до особистих інтересів. Доходить навіть до того, що людина вважає за краще відмовитися від Фа, але не від своїх пристрастей. Про такі справи взагалі важко говорити, адже сучасне суспільство вже досягло такої стадії, коли люди більше не знають своєї справжньої природи, не знають стандартів для людини.

Однак чим гіршим стає суспільство, тим кращі умови для самовдосконалення воно нам надає. Хіба не так, що чим складніші умови, тим більше з'явиться великих майстрів? Ось така логіка речей. Декілька років тому в Китаї з'явилося багато цігунських майстрів. Звичайні люди перед ними схиляються: «О, який великий майстер цігун. Який він чарівник». Оскільки він виліковує людей, вони дають йому подарунки та навіть гроші. Тоді потяг до матеріальних благ у нього стає все сильнішим і сильнішим, унаслідок чого багато хто з них падає вниз. У таких не стало Гун, і, зрештою, самі вони залишилися ні з чим. Їхні вчителі теж про них більше не дбають. Чому? Тому що раніше їхнє самовдосконалення проходило в усамітнених місцях: у горах або в місцях, про які люди не знають, або в храмах, або ж у формі, подібній до інших релігій, у відриві від суспільства звичайних людей, їхніх складних інтересів. Вони були далекі від цього великого фарбувального чана. Щойно вони почали мати справу зі складним суспільством, як одразу забруднилися від нього. Під кінець вони, як і звичайні люди, почали гнатися за славою та вигодою, перетворюючись таким чином на звичайних людей. Їхні методи самовдосконалення серед звичайних людей уже перестали діяти. А ми вдосконалюємося саме в цьому великому фарбувальному чані, і все, з чим маємо справу, є частиною того, що в ньому міститься. І якщо зможеш вибратися звідти, чи не означає це, що ти незвичайний?! Чи знаєш ти, чому можеш досягти такої висоти у своєму самовдосконаленні? Найголовнішим гарантом твого підвищення в самовдосконаленні є саме те, що в ньому [у чані] занадто брудно. Якщо ти зможеш вибратися звідти, навіть якщо в тебе тільки майнула думка про те, що ти хочеш удосконалюватися, то можна вважати тебе незвичайним, тому що за цих обставин, коли загруз в муках, ти ще можеш мати таке серце.

Поверхневі формальні муки ще нічим не вважають; насправді найболючіше — це необхідність залишити пристрасті, і це ніби м'ясо зрізають із кістки. Таке складне середовище стало для тебе найкращою умовою, щоб ти міг удосконалюватись на високі рівні. Тобто, якщо казати з іншого боку, Дафа може проявити свою міць лише в таких найгірших умовах. У гарних суспільних умовах цей Дафа і не потрібен, тоді вистачить і Закону Татхагати, який приносив Ісус і Шак’ямуні. Однак, чому нинішні релігії увійшли в період занепаду й загибелі, і жодна з них не може врятувати людей? Люди сміють лаяти Будд, можуть топтати ногами образ Ісуса та мочитися на нього. У такий час ти ще кличеш їх вчитися Фа [Закону Татхагати] і хочеш їх врятувати, але це вже неможливо.

Учень: Я всією душею хочу вдосконалюватися. Як можна досягти того, щоб не сумніватися в Дафа?

Вчитель: Я казав вам, що кожен у суспільстві звичайних людей набуває безліч уявлень у своїй свідомості після народження і вбирає «знання» з хибних реалій суспільства звичайних людей, які вводять його в ще більшу оману. Сформовані у твоїй свідомості різні уявлення та різні певні думки є факторами, які перешкоджають тобі отримати Фа. Чи не від того виникли у твоїй свідомості сумніви, що ти вимірюєш Дафа речами, які ти пізнав у реальності звичайних людей? Мабуть, у тебе так і з'явилися сумніви? Безперечно так. Тобто ти оцінюєш Дафа, використовуючи уявлення, сформовані знаннями і думками звичайних людей. Хіба звичайні люди не перебувають на найнижчому рівні? Хіба вони не помиляються? Що в них може зрівнятися з правдою Всесвіту? Ніщо не може. І цей наш Дафа водночас використовує найнижчу форму звичайних людей, використовує людську мову — найнижчу форму вираження для викладання Дафа, тому на вигляд він здається таким же поверховим. Але якщо тільки ти навчатимешся далі, то помітиш, що чим далі вчишся, тим вищим він стає; чим далі вчишся, тим він стає глибшим, незмірним і недосяжним. А в знаннях звичайних людей немає такого змісту. Якщо ти вважаєш свою невіру і всі сумніви за свої думки, то ти робиш велику помилку. Адже це уявлення, які сформувалися в тебе серед звичайних людей після твого народження. Це ти сам приймаєш їх за себе. Але вони — це не ти.

Учень: Ще до того, як я почав вдосконалюватися, я вже мав відкрите небесне око. Я живу за рахунок ворожіння. Чи потрібно мені відмовитися від своєї роботи?

Вчитель: Якщо ти не практикуєш і є звичайною людиною, то я нічого не маю проти. Я пояснюю Дафа практикувальникам, щоб вони могли вдосконалюватись. Адже не потрібно, щоб кожен удосконалювався за Дафа. Якщо ти думаєш, що можеш удосконалюватись, тоді практикуй, якщо ні, то можеш не практикувати. Можливо, у майбутньому людському суспільстві ще існуватимуть такі маленькі Дао, як ворожіння та геомантія, а також лікування людей за допомогою різних способів. Це існує у світі споконвіку. Як практикувальник, у майбутньому ти зможеш побачити вищі речі, і твої слова набуватимуть усе більшої енергії. Коли ти ворожитимеш іншим, то, можливо, виникнуть проблеми. Справи іноді нестійкі, деякі можуть бути такими, а можуть бути й іншими. Тоді якщо ця людина повірить тобі, дуже повірить, то вона також може посилити це; у тебе є енергія, і висловлені тобою слова можуть зафіксувати той нестійкий чинник. Спочатку справа не мала бути такою. Те, що ти побачив, не є реальною ситуацією, також тут є інші причинні зв'язки долі. Але щойно ти висловиш це під час ворожіння, то зафіксуєш цей фактор. Тоді ти, можливо, зробиш погану справу. І таку карму ти додатково додав у своє вдосконалення. В результаті у тебе виникають перепони та лиха, які тобі треба пройти. Але ти не зможеш подолати додаткові лиха, які ти додав. Якщо ти вчинив погану справу, яка має дуже великий вплив або призвела до серйозних наслідків, то тобі цього не подолати й, отже, ти не зможеш самовдосконалюватися. Тому практикувальники звертають велику увагу на вдосконалення своєї мови. А ти зовсім не можеш виконати цієї вимоги. Якщо ти безпосередньо своїм ротом висловлюєш побачені тобою речі, то цим видаєш небесні таємниці, причому безвідповідально і довільно видаєш їх звичайним людям. Як можна так чинити? Цього тим паче не можна робити.

Крім того, я ще ось що скажу: переважна більшість ворожбитів, крім власного фактора, мають фактори ззовні, які відіграють роль. Тобто це дуже страшно. Для кожного життя це страшно! У такому разі йому неможливо вдосконалюватись. Тут я тільки висловлюю принцип, а не виступаю проти того, щоб звичайні люди робили це. Якщо ти хочеш віддатися самовдосконаленню, я маю тобі сказати про це, мушу нести відповідальність перед тобою. Якщо ти так робиш, то це матиме для тебе погані наслідки. Але ти, мабуть, думаєш: «Як мені тоді жити?» Я тільки передаю Дао, передаю Дафа вдосконалювальникам. Якщо ти можеш удосконалюватися, то й вдосконалюйся. Можу тільки так сказати. Я повинен бути відповідальним перед тобою. З іншого боку, ми кажемо, що все ж таки треба, щоб ти, як учень-послідовник Дафа, міг забезпечувати своє життя. Це має бути так.

Учень: Як мені відмовитися від страху?

Вчитель: Страх також є пристрастю. Це питання вказує на те, що в тебе слабка воля. Треба подолати це. Дехто каже, що як тільки починає практикувати, то одразу засинає. Це також є тим, що ти маєш подолати за допомогою своєї волі. Хоча це не демон, але він може відігравати роль демона щодо практикувальників. Якщо ти не зможеш його подолати, то він впливатиме на тебе.

Учень: Я ніколи не відчуваю обертання Фалунь в нижній частині живота.

Вчитель: Не кожен може це відчувати. Деякі люди чутливі; щойно енергія почне рухатися, він думає: «Ого! Як сильно». У деяких у животі уже все догори дриґом, а вони нічого не відчувають. Стан тіла у кожної людини різний. Не слід визначати висоту рівня когось за допомогою його відчуттів, у жодному разі не слід визначати за допомогою відчуттів.

Учень: Моє небесне око ніколи не буде відкрите?

Вчитель: Ти прагнеш цього? Якщо воно не відкриється навіть тоді, коли ти досягнеш успіху у вдосконаленні, то, гадаю, це буде неправильно. Ти маєш на увазі, чи воно відкриється в ході самовдосконалення? Якщо ти прагнеш цього, якщо в тебе є хоча б найменша така думка, то ти нічого не побачиш. Навіть коли зможеш, усе одно не дадуть тобі побачити, тому що ти не усунув цю пристрасть. Тому ти маєш відмовитися від цієї пристрасті; не звертай на неї уваги і тоді подивись, що буде.

Західні учні також відрізняються від учнів зі Сходу, оскільки Схід, особливо Китай, має порівняно глибокі культурні джерела. Вони мають не тільки п'ятитисячолітню, шеститисячолітню культуру, але ще й доісторичну культуру, успадковану ними від попереднього періоду, тому їхні кістки, їхні клітини наповнені дуже глибоким культурним змістом. Але в західному суспільстві культуру створено лише дві тисячі років тому, через це вони дуже легко розв’язують проблему омани. Якщо подолано оману, вони майже відразу можуть бачити. А чим відрізняються китайці? Коли ти пояснюєш їм, чому це так, вони все ще думають: «Так, це правильно, але чому саме таке „чому“»? Коли ти пояснюєш їм, чому саме таке «чому», тоді вони думають: «О! А чому саме таке „чому“»? Тому ти маєш до кінця розбити ці [сумніви], і тільки тоді зможеш повністю його відкрити. Саме тому відразу після того, як почали вивчати [Фа] багато наших західних учнів можуть мимоволі бачити. Така причина. Вони дуже мало закриті поверхневими речами суспільства пересічних людей. Їх обмежують лише теорії пересічних людей. Щойно ці теорії будуть розбиті, серед звичайних людей вже не буде нічого, що могло б їх обмежувати. Ось така справа. Звісно, не завжди так. Усе ж чуттєве пізнання та розумне пізнання — це різні речі. Якщо людина справді може помістити Дафа у своє серце, і в процесі самовдосконалення по-справжньому пізнавати Дафа, тоді це все ж таки відрізняється від початкового чуттєвого пізнання, завдяки чому людина зможе підвищитися до розумного пізнання Дафа.

Учень: Як поширювати Дафа ченцям та черницям?

Вчитель: Я часто думаю про ченців, особливо в попередні два роки я постійно турбувався про них. І Шак’ямуні, і Ісус, будучи Великими Пробудженими, започаткували самовдосконалення. Вони мають учнів-послідовників. До того ж вони належать до учнів системи Будди, і я завжди про них думаю. Однак у період занепаду й загибелі [Закону] у релігіях справді дуже мало людей, хто по-справжньому хоче віддатися самовдосконаленню. Я помітив таку проблему: багато ченців захищають релігії, а не Божественних істот та Будд. Їхні серця не схильні до самовдосконалення. Вони повністю захищають релігійні форми, і ця пристрасть створює серйозну перешкоду. Дехто вважає, що поза релігійними формами більше немає Закону Будди, а є лише нечисть. Це є найсерйознішим фактором, який перешкоджає їм отримати Дафа. Але є й люди з головою на плечах, які справді можуть оцінювати все з позиції розумних принципів. Такі люди молодці. Вони читають мої книги й після прочитання вже знають, що це таке, оскільки кожна людина має природу Будди. Це як електрика: коли два полюси доторкаються, «бах!» — з'єдналися. Якщо у нього відсутня природа Будди, тоді не буде з'єднання, не може з'явитися цей спалах, і електрика не пройде. Тому деякі учні-ченці відрізняються від інших. Кажу, що вони молодці, бо знають, що покинули мирський світ і пішли в чернецтво саме для самовдосконалення. А в інших немає такої праведної думки. Звичайно, я не маю наміру багато говорити про справи релігії. Я кажу про це побіжно. Якщо ти буддист або його друг, або родич, то можеш йому розповісти. Якщо він захоче віддатися самовдосконаленню, то нехай практикує, якщо ні, то так і буде. Ми в жодному разі не повинні примушувати людей: «Іди вдосконалюйся. Як прикро, якщо ти не вдосконалюватимешся! Ти неодмінно маєш іти за мною». Серце не може змінитися на основі людських почуттів. Серце може змінитися лише тоді, коли сама людина цього захоче.

Учень: Як ченцям, які обіймають певні посади у храмах, по-справжньому вдосконалюватися? Чи потрібно їм повернутись у суспільство?

Вчитель: Їм безперечно не потрібно повертатися в суспільство. Чому не треба повертатися в суспільство? Питання «практики тільки одним шляхом вдосконалення», про що я кажу, здебільшого стосується Фа, за яким ми зараз удосконалюємося. У минулому за кожним ієрогліфом у буддійських сутрах стояли образи Будд. Тепер, коли ви відкриваєте сутри, ви не бачите їх; навіть за іменами Шак’ямуні та Ісуса більше немає їхніх образів, і це означає, що ці книги вже не в змозі врятувати людей, у них лише чорні літери на білому папері. Водночас відправлення служби є лише одним із видів релігійної форми. І я розглядаю її лише як роботу пересічних людей. Насправді багато ченців самі вже приймають цю форму за свою роботу. Вони самі вважають, що ходять на роботу, одержують зарплату. У континентальній частині Китаю ченців класифікують за різними професійними рангами і зараховують до різних відділів, на основі чого платять їм відповідну зарплату. Кажуть, вони мають і органи управління. Вони змінили колишні речі Шак’ямуні. Люди не знають, що цим вони порушують Закон, принесений Шак’ямуні. Справа дійшла навіть до цього. Звичайно, Шак’ямуні вже не дбає про це. Усе це й перебуває в такому стані. Тому я розглядаю це як роботу. Вони читають канони або заупокійні молитви, які нічого не дають. Якщо тільки вони вдосконалюються за Дафа, то ми не звертаємо уваги на жодну формальність. Я казав, що Великий Дао не має форми. Ніяка форма у суспільстві звичайних людей не гідна такого Великого Дафа. Ми вибрали м'яке управління, звертаємо увагу лише на людське серце. Якщо ти вдосконалюєшся, то я дбаю про тебе. До того ж такої турботи не видно звичайним людям, тому ми не обмежені жодною формою суспільства звичайних людей. Оскільки ми не маємо форми, то все в суспільстві звичайних людей я вважаю роботою. Я можу лише так дивитися. Якщо ти чернець, хочеш здійснювати заупокійну службу, то роби собі, адже ти знаєш, що ти вдосконалюєшся за Дафа, і цього вже достатньо. Треба більше звертати увагу на сумлінне самовдосконалення. Ось так треба ставитися до цього питання. Для людей з інших релігій справа така сама.

Учень: Чи означає стан чистого серця відмову від усіх пристрастей та всього, чим ми цікавимося?

Вчитель: Коли по-справжньому доб'єшся стану чистого та спокійного серця, тоді так і буде. Але ти вдосконалюєшся, починаючи з рівня звичайних людей, і тому неможливо, щоб ти одразу добився цього, інакше ти одразу й став би Буддою, тобто це неможливо. Щоб досягти ступеня Будди, ти маєш пройти процес самовдосконалення, мати міцну основу мислення. Цього ти домагатимешся поступово шляхом неухильного самовдосконалення, безперервного поглиблення та підвищення самого себе, домагаючись все більшого підвищення. Якби було потрібно, щоб ти справді досяг цього відразу, то ти, можливо, з переляку не посмів би практикувати. Це тому, що твоє мислення ще не на такому високому рівні, адже ти почав з рівня звичайних людей. Тобто це буде досягнуто поступово та природно, і не потрібно докладати особливих зусиль. Якщо тільки ти самовдосконалюєшся, читаєш книги, то зможеш цього досягти. Принципи Фа можуть вирішити всі проблеми. Не потрібно примусу, бо примус є діянням. Ти мусиш просто розглядати себе як практикувальника — і це треба чітко зрозуміти. Кожен удосконалює своє серце, намагається не чинити поганих справ. Це не називається навмисним діянням, це називається наближенням, наскільки це можливо, до своєї справжньої природи.

Учень: Шановний Вчителю, Ви сказали, що наука — це релігія, а я маю як слід вести науково-дослідну роботу. Це завжди суперечлива ситуація для мене.

Вчитель: Я сказав, що наука — це релігія. Про це я вже докладно говорив. Чому вона є релігією, причому дуже досконалою релігією? Тому, що вона не надає значення Де, не визнає також існування Божественних істот. Оскільки вона не бачить існування Пробуджених, то не визнає й того, що за погані справи людина отримає відплату, а за добрі справи отримає щастя. Якщо хтось скаже, що за добрі справи людина винагороджується щастям, а за погані справи отримає відплату, що існують Божественні істоти, то вона за допомогою наукових теорій це спростовуватиме, нападатиме на нього. Вона нападає навіть на ортодоксальні релігії, руйнуючи мораль людства. Без духовного контролю людина сміє вчинити будь-який злочин. З цієї точки зору, що можна сказати про таку науку: істинна вона чи єретична? Хіба вона не діє єретично? Чому мораль нинішньої людини так сильно падає? Саме тому, що люди не мають праведної віри, особливо західні люди. Насправді ви по-справжньому вірите не релігії, а вашій науці. Загляньте вглиб своєї душі: ви справді найбільше вірите науці. Для вас усе другорядне, тільки наука є дуже важливою. Я висловився таким чином тому, що це перешкода у вашому самовдосконаленні.

Кажуть, що в минулому римська католицька церква не визнавала, що людина еволюціонувала з пітекантропа. Вона вважала, що це Бог створив людину з глини. Кажуть, що тепер і римська церква відкрито визнала, що людина еволюціонувала від пітекантропа. Цим вона заперечує свого Бога. Ось яка велика сила цієї науки, і всі нинішні люди вірять у неї. Я можу чітко пояснити будь-яку справу людства, від великої до малої. Я можу чітко пояснити все, що стосується розвитку людства, від давнини до сьогодення. Але оскільки все це стосується справ звичайних людей, я не звертаю на це уваги. Я кажу так тому, що це пов'язано з вашим самовдосконаленням. Майже всі основні пізнання науки щодо матерії, Всесвіту та життя помилкові. Діру над Австралією, тобто ту дірку в шарі озону, яка з'явилася також над Антарктикою, сучасна наука визначає як вплив відпрацьованих промислових газів і фреонів, що використовуються в холодильниках, а також інших видів відпрацьованих газів, через що шар озону розірвався. Насправді я стверджую, що все в цьому Всесвіті є життям, усе живе. Ти не бачиш величезних газоподібних тіл, шари яких є незліченними. Їх не порахуєш. Усі вони життя, Божественні істоти. Промисловість, створена сучасною наукою, серйозно руйнує існування людини — це абсолютна правда. Але ця діра утворилася не через руйнування газами, бо людина не може зруйнувати Божественних істот. Чому ця діра не виникла над Європою, районом розвиненої промисловості? Чому саме над Антарктикою, де немає людей? Пробуджені побачили, що на Земній кулі надто багато відпрацьованих отруйних газів, тому вони самі відчинили вікно, щоб випускати ці погані гази, а потім зачинять. Це не так, як розуміє нинішня наука.

Розвиток нинішнього людства вже увійшов у період, коли наука контролює всі галузі. Тому сьогоднішнє людство вже не може позбутися її, вона вже стала реальністю в розвитку людського суспільства. Якщо ти не робиш згідно з нею, то не зрушиш з місця. Оскільки ми чинимо максимально відповідно до звичайних людей, то ти маєш виконувати свою науково-дослідну роботу як слід. Це не твоя провина. Це не те, чого може позбутися одна людина, чи одна нація, чи одна держава. І оскільки це робота, то ти маєш працювати як слід, виконувати свій обов'язок, виконувати свою роботу. Саме так. Тільки не треба думати, що ти це робиш заради науки. Насправді для науки вже немає жодної щілини, в яку б вона не пролізла. Вона зайняла всі сфери людства. Майже все в людства існує тільки заради неї, проте людям через це не можна нічого не робити. Я тільки хочу, щоб ти як удосконалювальник зрозумів цей принцип, і не хочу, щоб ти відмовився від реальності, якої людському суспільству вже не позбутися, або відмовився від роботи.

Наука, про яку я кажу, є релігією, причому досконалою релігією. Вона прагне того, щоб спочатку ти пізнав її з матеріального боку, а потім досяг духовної віри в неї. А справжня релігія, з іншого боку, робить так, щоб ти спочатку зрозумів принцип, справді зрозумів це у своїй свідомості. Твоє розуміння змінюється від стану «без форми» до стану «мати форму». Поступово ти справді починаєш пізнавати її в матеріальному плані; і після досягнення Повної Досконалості повернешся до Небесного царства. У неї такий процес. А в науки все навпаки. Вона починає з матеріального боку і ним спрямовує дух людини; а релігія починає з духовного пізнання і цим веде до матеріальної зміни. Я висловлюю цей принцип, щоб ти зрозумів це, оскільки наука вже стала реальністю суспільства. Я не виступаю проти науки, від якої залежить існування людини, а лише кажу про справжню ситуацію існування нинішньої науки.

Учень: Чи не може Вчитель поговорити про причинні зв'язки та милосердя?

Вчитель: Ти згадав милосердя, і я повинен виправити твою думку. Скажу тобі, що таке милосердя. Якщо людина в суспільстві звичайних людей відчуває, що живе добре, без лих, без поневірянь, кожен день проводить дуже приємно, безтурботно, їй вистачає і грошей, є все необхідне, тоді людина думає, що Бог милосердний до неї, і дуже добрий до неї. Я вам скажу, що Бог так не робить. Якби він справді так вчинив, то це означало б, що він ставиться до людей дуже погано, тому що всі принципи в людей є протилежними. Усім відомо, що у своєму житті людина повинна мати контакти з суспільством, і тоді вона створюватиме собі карму. Ісус сказав, що людина має гріхи. Саме тому, що вона грішна, то й упала в цей простір звичайних людей. У цьому просторі життя за життям вона створювала карму та вчиняла злочини. Якщо ти хочеш жити добре, то чи не означає це, що ти не хочеш погашати свої гріхи? Якщо не погасиш свої гріхи, то через усі гріхи й карму, створену тобою в цьому житті, не отримаєш людського тіла в наступному житті і, можливо, перетворишся на щось гірше. Якщо ти створиш ще більше карми, тоді тобі нікуди йти, окрім як упасти в пекло; якщо ти впадеш ще нижче — на тебе чекає знищення. Тоді скажи, якщо дивитися з погляду цих принципів, як Бог повинен ставитися до тебе, щоб ставлення Бога до тебе вважалося найкращим? Оце і є зв’язком між причинами та наслідками.

А як я розглядаю справжнє милосердя? Якщо людина справді хороша, тоді в цьому житті вона зустрінеться з багатьма бідами з боку демонів. Мета цих лих полягає в тому, щоб вона погасила свої кармічні борги; у цьому житті якнайшвидше повністю погасила свої борги і не втратила того шансу, що в неї у цьому житті є людське тіло. Після того, як вона погасить усі борги, вона зможе піти до Небесного царства, де буде вічно насолоджуватися щастям. Тому серед звичайних людей вона переживатиме страждання. Тоді подумайте, що є справжнім милосердям? Погляди в Будди і в людини абсолютно різні. Звичайні люди думають, що Будди або Пробуджені виявляють до них милосердя, якщо дозволяють їм насолоджуватися звичайним, людським щастям. І якщо нещастя спіткало людину, вона скаржиться на Небо й Землю: «Чому Бог про мене не дбає? Я ж нещасна людина!». Але це саме означає, що Бог піклується про тебе, щоб ти погасив борги й повернувся, повернувся в те місце, де немає народження і смерті, і звідки не впадеш униз. Як це було б добре. Це ж справжнє милосердя. Ви знаєте, що удосконалюєтеся. Чому я не усунув усі ваші муки? Вам не потрібно було б долати перепони, просто взяв би вас і підняв нагору, і все. Яке це було б милосердя! Але ж так не можна! Усі свої борги ви повинні погасити самі, швидше погасити, швидше погасити, і тільки тоді я зможу якомога раніше врятувати вас. Чи не така логіка речей? Я кажу про милосердя з іншого погляду, кажу про те, що таке милосердя. Дафа я навчаю вас, а не звичайних людей. Це ви повинні запам'ятати назавжди. Звичайні люди завжди перебувають в омані. Їм не годиться знати ці принципи. Людина на те й людина; а ви — учні-послідовники. Ті, хто вдосконалюється, завжди відрізняються від звичайних людей.

Про одне можу вам сказати: усі справи у світі не випадкові, оскільки Божественні істоти спостерігають за ними. У цьому просторі є Божественні істоти, які контролюють переродження та перевтілення, хтось відповідає за стабільність у суспільстві, хтось — за упорядкування суспільних систем, хтось керує стабільністю Земної кулі, а хтось стежить за повітрям та різними складовими повітря. Є й ті, хто стежить за тим, що роблять на Земній кулі різні Пробуджені. У цьому просторі є різні Божественні істоти. Як вони можуть не дбати про ці справи? Чи можуть речі людського суспільства просто відповідати тому, чого хочуть люди? Це абсолютно неможливо.

Учень: Чи правда, що на найвищих рівнях простору один із двох видів матерії, які існують згідно з принципом «взаємопородження та взаємознищення», ближчий до Чжень-Шань-Жень?

Вчитель: Не треба так розуміти. Весь Усесвіт складається з Чжень-Шань-Жень. Але я так скажу: обидва ці види матерії у Всесвіті створені Чжень-Шань-Жень. Якби в цьому Всесвіті існувала тільки позитивна сторона, то для життів це було б надто нудно, бо в них не було б щастя, не було мук, вони жили б зовсім нецікаво. Саме завдяки наявності лих, завдяки наявності страждань вони знають цінність щастя та дорожать ним, тільки так вони відчувають, що життя цікаве. Оскільки у Всесвіті існує позитивний бік, то для життів було заплановано існування й негативного боку, і це може одночасно усувати їхню карму.

Учень: Після того, як я вирішив усунути проблеми докорінно, я відчуваю, що моя кров закипає, щойно мова заходить про захист Дафа. Прошу Вчителя пояснити, чи правильний такий стан?

Вчитель: Це неправильно, неправильно. Усі повинні будь-що-будь звернути на це увагу! Щойно я згадав, що в кожного питання є позитивний бік, є і негативний бік. Коли негативний бік доходить до низу, він стає злим боком; а позитивний бік, що дійшов до низу, стане добрим боком. Тому я кажу вам, що в суспільстві звичайних людей ми в жодному разі не повинні робити таких справ, які роблять люди в суспільстві звичайних людей. Ми обов'язково маємо діяти з доброго боку. Шак’ямуні сказав, що всі живі істоти мають природу Будди. Насправді, я вам скажу, що всі живі істоти одночасно мають і демонічну природу. Іншими словами, демонічна природа та природа Будди існують в одному житті одночасно. Коли людина перебуває у стані гніву, люті, у божевільному стані, у неї проявляється демонічна природа. Коли людина перебуває у стані розуму, доброти та милосердя, то в неї проявляється природа Будди. Ці дві різні природи можуть виявлятися в різних станах, тому ми повинні завжди чинити, виходячи з доброго боку. Нещодавно телебачення повідомило недостовірну інформацію про нас. Коли ми з цього приводу прийшли на телестудію, усі розмовляли з працівниками телебачення дуже розумно та з добротою. Тоді туди приїхало дуже багато людей. Але багато людей не обов'язково означає, що це погано. Поведінка та підхід, який люди використовують, може бути гарним або поганим. Вони абсолютно доброзичливо пояснювали правду, не торкаючись політичних питань, не порушуючи суспільний лад. Кожен, як практикувальник, пояснював їм нашу правду. Вони [працівники телебачення] були глибоко зворушені, оскільки раніше не бачили таких людей. Чому в суспільстві є насильство? Звичайні люди влаштовують демонстрації та акції протесту, коли хочуть відстояти щось, хочуть розповісти якусь правду. Вони проявляють насильство, кричать і навіть беруться за зброю. Це тому, що людина має демонічний бік. Але це пересічні люди. Ми, практикувальники, чинимо, виходячи тільки з доброго боку, а не зі злого. Звичайні люди використовують обидва боки: і добрий, і злий. Вони вдаються як до роз'яснення правди, так і до насильства. Коли роз'яснення не діє, тоді вони сваряться і розмахують руками в бійці, починають сваритися. Звичайні люди мають обидві сторони: і добру, і злу.

Учень: Учитель сказав, що під час очищення Всесвіту деякі інопланетяни втекли на Землю. Тоді якою є форма їх існування: у формі одержимості чи в якійсь іншій формі?

Вчитель: Спочатку розповім, що таке інопланетяни. Усім відомо, що наша Земна куля не є єдиною у Всесвіті планетою, де існують життя; Земна куля існувала не тільки зараз. Цим я хочу сказати, що в минулому на місці цієї Земної кулі були попередні Земні кулі, які були знищені, деякі з них були підірвані. І так було багато разів. Це обчислюється досить великою цифрою. Щоразу в останню стадію існування Земної кулі життя ставали дуже гнилими, речовини — нечистими, і тоді їхнє існування було безглуздим. Уся ця куля ставала кулею карми й підлягала відсіву, тому що життя може переродитися, перетворюючись на ґрунт, камінь, рослину, матерію. На що б воно не перетворилося, усе несе із собою карму. Скрізь карма, і тоді Земна куля стала кулею карми, яку і треба прибрати. Але на Землі все ще залишалися люди, які були добрими. Однак їх було дуже мало, зовсім мало. Тоді їх взяли та помістили на іншу планету в межах Трьох Сфер. Але Земна куля замінювалася вже невідомо скільки разів, і щоразу залишалися живими деякі люди. Тому кількість таких життів згодом зросла. Образи людини, створені Божественними істотами в різні періоди, були різні, і різниця між ними дуже велика. Є й такі, що були створені на інших планетах. Це і є інопланетяни.

Вони стали певним записом історії, залишилися там як відбиток сторінки історії і відіграють лише таку незначну роль. Вони залишилися від останньої стадії тієї Земної кулі, але забрали з собою на іншу планету свої технології, тому вони мають порівняно високу вихідну точку. За довгий час їхні знання про Всесвіт, які вони опанували, вже далеко перевершили те, що опанували нинішні люди на Земній кулі. Їхні тіла можуть увійти в інші простори, можуть увійти в стан, що відповідає просторовому полю іншого простору. Вони у своєму розвитку дійшли вже до такого. Літальні апарати, в яких вони переміщаються, люди називають НЛО. Вони теж можуть увійти до іншого простору й літати в іншому просторі. Якщо вони рухаються в дуже швидкому часі-просторі, то щойно увійшовши, моментально відлітають далеко, тому їхня швидкість для людини неймовірна. Пальне, яке використовується в такому апараті, не є речовиною, яку нинішня наука здатна пізнати, і не відповідає концепції технічної теорії, яку могла б розпізнати наука.

Упродовж тривалого часу ці інопланетяни безперервно розвиваються, безперервно трансформуються. І в цьому Всесвіті справді з'явилися ті ненормальні суспільні відносини, які мають такі життя. Через бажання та пристрасті там справді відбулися такі події, як зоряні війни. Поки що це ще не загрожує людству, оскільки людство не може загрожувати їм, тому вони не нападали на людство. Якби для них існувала така загроза, то вони напали б на людство. Однак хоча інопланетяни не нападали на людство, але вони знають, що в людини найдосконаліше тіло, тому їм сподобалося людське тіло, і вони хочуть привласнити його. Інопланетяни заповнили наукою всі галузі людства, змусили людей твердо вірити в науку та залежати від науки. Коли форми мислення та існування людини повністю асимілюються з їхніми формами, тоді вони замінять Юаньшень людини, і людина стане ними. Таким чином, вони врешті-решт замінять людство.

Це довга історія. Ще за часів появи в західному суспільстві промислової революції вони вже прийшли у всі галузі. Вони прийшли ще раніше, але тоді ще не керували людьми. Коли суспільство білих людей перейшло в стадію технічного суспільства, вони почали приходити у всі напрямки. Щоб зайняти цю Земну кулю, вони [інопланетяни] провели повну підготовку та створили систематичний план, створили науку для людини, ця наука створена інопланетянами. Їхня мета полягає в тому, щоб уніфікувати людину, спростити мислення людини до такого ступеня, щоб вона стала стандартною, як машина; об'єднати знання, щоб у майбутньому було легше керувати, легше було замінити людину. Крім того, вони ще обрали кілька націй як провідні, щоб у майбутньому повністю контролювати людство. Японія обрана ними лідером у галузі технологій, США стали провідною країною у справі відокремлення від усіх давніх культур на Земній кулі, чого не змогла уникнути навіть культура найдавніших, найзамкненіших країн. Увесь світ зазнає впливу сучасної культури США. Англія на ранньому етапі була провідною в галузі машинобудування, Іспанія — у змішанні рас. Щоб людина віддалилася від Бога, інопланетяни застосували метод змішування рас, перетворивши її на людину без кореня, подібно до нинішніх гібридних рослин у людей. Південноамериканці, народи центральної Америки, мексиканці та деякі люди в Південно-Східній Азії — усі ці раси були змішані. Усе це не могло бути приховано від очей Пробуджених. Інопланетяни вже зробили досить повну підготовку, щоби взяти людину під свій контроль.

Усі, хто вміє працювати на комп'ютері, пронумеровані. Звісно, для наших учнів не існує такої проблеми. Щойно ви отримуєте Фа, я очищаю той рівень вашого тіла, який зайнятий ними. У тілі вони вже утворили свій рівень тіла. Це дуже страшно! Усі люди з початкової школи до університету вивчають науку, яку принесли інопланетяни. Крім того, все, чим користується нинішнє людство, створено всюдисущою наукою. Чому винахідливість у людини щодо комп'ютера та техніки така нестримна, і це стрімко розвивається? Тому що це здійснює той шар тіла, який сформували інопланетяни, щоб контролювати людську расу. Це саме тому, що система їхніх технологій і науки, яка сформувалася в людському тілі, змушує людей робити це. Нині комп'ютер дуже розвинений, але це не людська техніка. Якщо так піде далі, то людство замінять інопланетяни. Однак подумайте, адже інопланетяни все ж таки є життями в межах Трьох Сфер. Тут є й інша причина, через яку вони наважилися так чинити. Це з’явилося тому, що Закон Всесвіту відхилився і Пробуджені не дбають про це, тому це пов'язано з життями на вищих рівнях. Щоб змінити цю справу, необхідно починати зверху, оскільки в них є таке поняття: людина не придатна, її мораль розклалася, усе стало непридатним, тому якщо замінюють, то нехай замінюють, усе одно людина має бути відсіяна. Будди милосердно ставляться до людини, тому що Татхагата і Бодхісатва найближчі до людини і є Буддами на найнижчих рівнях. Коли Будди, які на багато рівнів вищі, ніж Будди на цьому рівні, бачать Будду Татхагату, — то вважають, що він теж звичайна людина. Тоді чим для них є людина? Нічим. Дивляться — непридатна, тоді знищити та створити знову. Ось таке у них розуміння. Їхнє милосердя проявляється не стосовно людини, а стосовно Будди. Коли Пробуджені на ще вищих рівнях, обернувшись, дивляться, то вважають людину абсолютно нічим, навіть мізернішою за мікроба. Ви розумієте цю логіку речей? Деякі люди навіть казали: «Учителю, ви повинні врятувати нас таким і таким шляхом». На це я відповідаю: «Ти думаєш, що Будда має пристрасть, і якщо він не рятує тебе, то в нього на душі неспокійно? Справа не така». Будда [рятує людей], виходячи лише з милосердя до людей, до тебе. А люди ще обирають, вони хочуть, щоб їх рятували певним чином, і вони хочуть удосконалюватися певним чином. Людина сама не знає, що каже.

Ось таке становище з інопланетянами. Бо нагорі їх вичищають, і вони помітили це, тож втекли сюди. Їх стало багато в останні роки. Але вони не знають, що справа, яку я роблю, також систематично запланована. Куди б вони не втекли, їм не сховатися. За всі створені ними злочини має наступити відплата. Це неодмінно. Закон Усесвіту є абсолютно справедливим для будь-якого життя, тому все, що вони наробили, повинні відшкодувати. Щодо того, що буде зрештою з їхнім життям, то в майбутньому інопланетяни категорично не існуватимуть. Якщо серед інопланетян справді є добрі, то їхні життя можуть переродитися в інші життя, погані життя будуть відсіяні. Тому для кожного життя все те, що воно робить, визначає його місце в майбутньому, зокрема й для всіх людей. Те, що робить людина, встановлює її місце.

Нині інопланетяни здебільшого прибули сюди, щоб урятувати свої життя. Вони вже знають, що наприкінці їм буде важко втекти, тому деякі інопланетяни на Земній кулі одружилися з жителями Землі. Звичайно, це не шлюб на законній підставі, адже ніхто не вступатиме з ними в шлюб. Вони, вирішивши залишити своїх нащадків, захопили якусь сільську жінку. Дехто ще ховається серед звичайних людей. Але хоч як вони ховатимуться, нічого в них не вийде. Адже величезний Гун приходить із мікроскопічного боку. Чи то сталь, залізо, дерево, людське тіло, вода, камінь, повітря, рослина або тварина, Гун приходить з мікроскопічного боку на поверхню. Тоді скажи, куди їм тікати? Гун всюдисущий і проривається до поверхні. Вони побачили, що їм ніде сховатися. Тоді як вони існують? Загалом вони не існують у формі одержимості. Але деякі з них перетворилися на образ людини і, коли йдуть вулицею, ти не розпізнаєш їх. Інші причаїлися і не виходять із укриття. Але їхня кількість зараз досить мала, дуже мала. Раніше вони могли десь сховатися, їхні НЛО могли злетіти й утекти до іншого простору. Але інші простори вже повністю очищені. Величезний Гун просувається сюди, і їм більше ніде сховатися. У цьому просторі вони можуть сховатися тільки в якійсь гірській печері або на морському дні, але й там їм не сховатися. Ось така у них проблема. У цій справі всі істоти самі встановлюють своє місце.

Учень: Наука в суспільстві звичайних людей хибна. Тоді чи зможемо ми увійти у самовдосконалення без отримання знань звичайних людей?

Вчитель: З іншого погляду, [коли вивчаємо науку] ми також можемо підвищитися. Коли я навчаю Фа, я також використовую концепцію сучасної людини для пояснення Фа, щоб люди могли зрозуміти. Знання можуть відкрити мислення людини, і це допомагає отримати Фа. Якщо у людини низька освіта, то їй буде важко зрозуміти сучасні терміни, які я використовую. Але це не означає, що без цих знань нам не обійтись. Якби не було культури, принесеної цією сучасною наукою, то я міг би викладати Дафа стародавньою мовою, а не у форматі сьогодення. Однак нинішнє суспільство вже стало таким, тому ви вчиняйте відповідно до стану суспільства звичайних людей. Нині можна лише так. Думаю, що як практикувальник, дорослий ти чи дитина, у будь-якому місці маєш добре виконувати будь-яку свою справу; якщо ти учень, то маєш добре вчити уроки; якщо ти працюєш, то маєш добре виконувати свою роботу. Якщо ти придумаєш якийсь особливий підхід, тоді, можливо, відповідно зміниться і твій шлях удосконалення, що принесе труднощі у твоє життя та самовдосконалення. Ви повинні знати, що хоч інопланетяни заради здійснення своєї мети принесли людині свою науку, але Божественні істоти, з іншого боку, все контролюють, а також використовують їх.

Учень: Чи маємо більше часу віддавати самовдосконаленню, а менше часу — роботі в суспільстві звичайних людей?

Вчитель: Ідея не в цьому. Ти повинен якнайкраще виконувати свою роботу впродовж робочого часу звичайних людей. Думаю, що хоч наскільки ти зайнятий, у тебе все ж таки знайдеться час для виконання вправ і читання книги. Ось так. Думаю, що як старанний учень-послідовник, ти хочеш у своєму серці приділяти самовдосконаленню більше вільного від роботи часу.

Учень: Чи маємо ми спеціально шукати якесь складне середовище для самовдосконалення?

Вчитель: Не треба. Не можна весь час прагнути щось робити відповідно до власного бажання. Не можна самому хотіти влаштувати собі шлях самовдосконалення. Не слідуйте своїм власним бажанням зробити це чи те. Я визначив ваш шлях. Якщо ви хочете вдосконалюватись, то це має бути саме так. Просто робіть, що ви маєте робити. У Китаї деякі після того, як почали вдосконалюватися, раптом перестали звертати увагу на свою зовнішність. Треба одягатися, як слід, акуратно, як личить людині. А вони одягнені неохайно, і навіть не соромляться цього. Так не можна. Нині інакше, ніж у минулому, коли Чжан Саньфен* удосконалювався за Дао. Сьогодні ви вдосконалюєтеся серед звичайних людей і, принаймні, повинні виглядати, як пристойні люди. Пробуджені перевищують людину, тому ви повинні вчиняти ще краще, у всьому повинні вчиняти ще краще. Не можна, почавши вдосконалюватися, все ігнорувати, ні про що не дбати і стати неохайним і брудним. Це недопустимо. З певної точки зору, цим ти дискредитуєш образ Дафа. Чи не так? Тому цього разу я сказав кожному й повідомив відповідальним особам, що всі мають бути одягнені акуратно. Неприпустимо, щоб сторонні вважали нас за неохайних, правильно? Останніми роками економічний стан Китаю непоганий. Тобто, це справді не проблема [купити й] одягти гарний костюм. Я не кажу, що ти маєш носити дорогий одяг, але принаймні ти мусиш стежити за своєю зовнішністю й одягатися охайно. Запам'ятайте, що ми вдосконалюємось у суспільстві звичайних людей. Це не має бути проблемою. Щодо самовдосконалення, то нам не треба планувати самим собі середовище вдосконалення.

Учень: У чотирирічного хлопчика відкрите небесне око. Він може побачити Фалунь і сяйво, що йде від імені Учителя. Але часом він дуже примхливий, і якщо дорослі не поступаються йому, то він скандалить і плаче, через що в мене дуже важко на душі.

Вчитель: «Дуже важко на душі». Ти сам це написав. Тобі дуже важко. Дуже важко, отже, зачепило твою душу. Хіба малюк не допомагає тобі підвищуватися?

Учень: Дворічна дитина, побачивши Фалунь, збуджено вимовляє слово: «Фалунь», а коли бачить портрет Учителя, каже: «Учитель». І часто, сидячи на підлозі, складає долоні у «Хеши» і каже: «Робити вправи». Іноді під час слухання звукозапису Учителя вона каже: «слухати Вчителя».

Вчитель: Тоді ця дитина справді особлива, адже їй лише два роки. Такі діти, можливо, прийшли, щоб знайти Фа. Серед наших дітей 4-5 років, та 5-6-річних маленьких учнів і маленьких послідовників є багато тих, хто вдосконалюється дуже добре. Вони справді незвичайні. Деякі з них мають досить велику чудотворну силу. Таких відносно багато. Пробуджені нагорі ясно бачать, яка сім'я отримає Фа у майбутньому: «О, ця сім'я отримає Фа». Можливо, тоді вони захочуть зробити так, щоб переродитися там, оскільки це дозволить їм здобути Фа.

Учень: Чи більше карми в лікарнях, ніж в інших місцях?

Вчитель: У лікарнях, як в установах суспільства звичайних людей, де лікують хвороби, хворої Ці начебто трохи більше. Але як практикувальник, чого ти боїшся? Нас, удосконалювальників, це не стосується і не може нам нашкодити.

Учень: Чи має згубний вплив на практикувальників (Дафа) виконання автопсії в лікарні?

Вчитель: Якщо це твоя робота, то виконуй її. Тут немає проблеми, оскільки ці люди вже мертві. Ми кажемо, що треба вдосконалюватися, максимально відповідаючи суспільству звичайних людей. Не можна змінити форму буття суспільства звичайних людей через те, що ви зараз удосконалюєтеся, так чинити не можна.

Учень: Якщо людина лається не вголос, а у своїй свідомості, чи втрачає вона Де?

Вчитель: Дехто каже: «Я вдосконалююсь добре, і моя поведінка досить хороша». Але пристрасті у його душі анітрохи не усунуто. Хіба це вважається самовдосконаленням? Хіба воно не фальшиве? Тому лише докорінна зміна є справжньою зміною. Все поверхове — лише формальність. Лаятися вголос чи ні — це формальність. Чи змінилося в тебе серце і свідомість — ось це і є справжнє. Якщо ти лаєшся у свідомості, то це, звичайно, означає, що твоя свідомість не змінилася. Втратив ти Де чи ні — це незначне питання. Дафа поширюється не для збереження Де у звичайної людини.

Учень: Деякі учні-послідовники бояться отруйних тварин та інших подібних істот. Чи можна досягти Повної Досконалості без усунення такої пристрасті?

Вчитель: Це дві різні речі. Просто усунь страх і все буде добре. Багато хто з вас навряд чи їх боїться, а просто не любить їх, тому що вважає їх брудними. Це не той бруд, який людина відчуває, коли бачить екскременти, але скоріше це той бруд, який вона відчуває, коли думає, що ці речі погані. Я вам скажу, що в початковий період Всесвіту таких отруйних та шкідливих речей не було. Чому пізніше вони з'явилися? Тому що карма життів ставала все більшою і більшою, життя ставали все гіршими й гіршими, і Всесвіт ставав усе менш і менш чистим. Тому виникало дедалі більше поганих речей, які поступово ставали дедалі більш отруйними. Так вони й розвивалися.

Учень: Як зрозуміти вираз «пара за парою» із речення в каноні «Урозуміння» «…приходять пара за парою»?

Вчитель: Це давньокитайський синтаксис. Він дозволяє викладати все ясно, і водночас із глибоким значенням та великим змістом. Це найкраща писемність. Як казали в давні часи, це Небесні слова, Небесні письмена. Тепер мораль людства розклалася настільки, що нікуди не годиться, тому вживається сучасна китайська мова. А якщо пояснювати вираз «приходять пара за парою», це означає наступне: люди приходять удвох чи втрьох. Одні говорили з іншими: «Цей Закон дуже гарний, давайте разом підемо вдосконалюватись». Інший відчував, що це справді дуже добре, і теж прийшов; потім він сказав про це своїй родині і повів їх удосконалюватися; ось люди вдвох, утрьох і прийшли. Якщо використовувати сучасну китайську мову, то треба казати безліч слів. А якщо вживати вираз «приходили пара за парою», то треба лише чотири ієрогліфи. Ось такий зміст. А щодо сенсу фрази «пара за парою», то це означає: вони приходять у різний час, один за одним, тривало і безперервно. Щоб пояснити фразу «пара за парою», також знадобиться багато слів.

Учень: Чи можна учням Дафа, які торгують книгами, газетами й журналами, закуповувати книги Дафа за гуртовими цінами і продавати їх за роздрібними?

Вчитель: Нещодавно я задумався про одну справу. Оскільки зараз у Китаї багато людей утратили робочі місця (фактично вони стали безробітними), і деякі, небагато з них — наші учні-послідовники, то я подумав: а що, як дозволити їм продавати книги Фалунь Дафа? Адже таким чином буде не лише розв'язано життєві проблеми, а й полегшено процес купівлі учнями книг Фалунь Дафа. Деякі учні так і вчинили. Пізніше я глибше замислився над цим і відчув, що щось тут не так. Що ж не так? Поміркуйте, Дафа може врятувати нас. Такий священний Дафа, а ми використовуватимемо його, щоб заробляти гроші. Тоді куди ми поставили себе і на яке місце поставили Дафа? У жодному разі не можна так робити. Тому я не дозволив їм так чинити. Але чому [звичайним людям] можна так робити в суспільстві? Тому що я використовую суспільство звичайних людей, щоби поширювати Дафа. Суспільство звичайних людей також є формою втілення Фа на найнижчому рівні, тому в суспільстві існують різні професії. Тут немає помилки. Якби за нашими книгами не було глибокого змісту, і вони були просто книгами, написаними чорнилом на білому папері, то це були би просто книжки. Саме тому, що за ними є глибокий зміст, вони мають ефект Фа. Якщо це роблять книгарні й торговці книгами у суспільстві звичайних людей, то немає проблеми, тобто це відповідає закону на рівні суспільства звичайних людей. Але для наших учнів-послідовників справді існує така проблема. Якщо ми використовуємо Фа для заробляння грошей, а більшість покупців цих книг — наші учні, як ми можемо витрачати ці гроші?

Якщо ви самі володієте книгарнею і, використовуючи ці зручні умови, продаєте книги Дафа, особливо якщо ваші книжкові магазини відкриті давно, а не спеціально заради торгівлі книгами Дафа, тоді я не проти, щоб ви так чинили. Однак я думаю і вірю, що з безперервним поглибленням розуміння вами Фа ви вчинятимете інакше.

Учень: Заради зустрічі з Учителем посварився з родиною, не зважаючи ні на що. Це помилка чи ні?

Вчитель: Якщо ти приїхав сюди з континентального Китаю, то, можливо, тобі не дозволялося сюди приїхати; також цілком можливо, що це моє Тіло Закону не дозволяло тобі прибути сюди, намагаючись занурити твою свідомість у самовдосконалення. Якщо ти приїхав сюди не з континентального Китаю, то можуть бути інші причини, пов'язані з тобою. Можливо, це було для того, щоби перевірити твою твердість у вдосконаленні. Усе можливо. Це ти маєш сам зрозуміти.

Учень: Знаю, що треба вдосконалюватися, не гаючи часу, проте, хочу мати дітей. Чи вважається це упертим прагненням?

Вчитель: Ми казали, що треба вдосконалюватись, максимально відповідаючи правилам суспільства звичайних людей. Наразі є десятки мільйонів наших молодих учнів, які вдосконалюються. Якщо всі вони не будуть одружуватися і народжувати дітей, то чи не буде це свого роду заподіянням шкоди суспільству звичайних людей? Принаймні можу тобі сказати, що ти не вдосконалюєшся, відповідно до форми суспільства звичайних людей. Але якщо хтось скаже, що в цьому житті не хоче одружуватися, і вже так вирішив, то я теж не проти, тоді ти так і вдосконалюйся. Якщо тільки це не створить у твоєму житті чи в іншому плані додаткового тягаря та суперечностей, тоді це твоя справа. Щоденні справи ти маєш сам вирішувати й виконувати. Якщо ти кажеш, що поява дітей вплине на твоє вдосконалення, то, на мою думку, цього не буде, цього не станеться.

Учень: Які є форми Повної Досконалості? Чи всі забирають Беньті (власне тіло)?

Вчитель: Про це питання я вже говорив. Тільки ті, хто йде у світ Фалунь, забирають тіло людини. Що стосується тих, хто йде в інше місце, я скажу: багато хто з вас прийшов отримати Дафа з різних рівнів та різних ступенів. Якщо ти повернешся зі своїм тілом, то Пробудженим і Буддам нагорі здасться, ніби ти приніс якусь дивну річ. Адже у них там взагалі немає такої речі, та вона й не потрібна. Якби повернувся назад з цією річчю, вона зруйнувала б цілий комплекс речей їхнього самовдосконалення. Будь ласка, запам'ятайте! Звідки б ви не прийшли, я тільки асимілював вашу оригінальну річ з новим та найбільш правильним Дафа. Що стосується поверхневої речі вашого самовдосконалення, то я її не чіпаю, таким чином гарантуючи, що ви повернетеся в колишні місця. Іншими словами, якщо ти Будда, то станеш Буддою; якщо ти Даос, то станеш Даосом; якщо ти Пробуджений, то станеш Пробудженим. Твій образ і все те, чим ти володів раніше, не зміниться. Що стосується тих, хто раніше не мав Го Вей (статус досягнення Будди), то цього разу ти зможеш отримати його; потім направимо тебе туди, куди тобі належить.

Учень: Упродовж виконання вправ часто чую якусь музику, але не музику нашого Дафа. Боюся, що це втручання інформації з іншого простору.

Вчитель: Музика з іншого простору відрізняється від нашої музики для вдосконалення. Але в іншому просторі справді є чудова музика. Почув то почув, не зважай на це, це звуки з іншого простору. Не турбуйся, бо музика сама собою не є вдосконаленням. Коли ви вдосконалюєтеся за Дафа, виконуєте вправи під музику. Це має на меті, щоб одна думка замінила десять тисяч думок тоді, коли думки у вас ще не можуть увійти в стан повного спокою. Іншими словами, коли ти слухаєш музику, твоя свідомість не блукає всюди, а просто слухає музику. Це корисно для вашої практики. Але для виконання вправ треба обов'язково використовувати лише нашу музику.

Учень: Я в тілі пів року спостерігаю втручання, яке ніяк не можу подолати. Воно проявляється у промовах та зображеннях.

Вчитель: Якщо ти справжній удосконалювальник, хоч з яким початковим наміром ти вступив у самовдосконалення за Дафа, ти все ж таки повинен облишити все це, ні про що не хвилюватися. Ти сам мусиш зрозуміти, що прийшов удосконалюватися не заради вирішення якоїсь справи. Я передаю Дафа з метою рятувати людей, щоб вони вдосконалювалися і повернулися назад, а не для розв'язання проблем у звичайному людському тілі. Це серйозна справа. Людина має зважитися сама по-справжньому віддатися самовдосконаленню. І тут для неї можна розв'язувати будь-які питання. Утім, якщо ти прийшов, щоб розв'язувати якісь питання звичайних людей, то ми не можемо зробити це для тебе. Одним словом, Дафа використовується для самовдосконалення. Наприклад, хтось знає, що Фалуньгун не призначений для лікування хвороб, тому думає: «Тоді я й не робитиму цього заради лікування. Я зрозумів, що це не для лікування хвороб, і не кажу про лікування хвороб, й іншим не дозволю лікувати мої хвороби». Але у свідомості він все ж таки думає: «Якщо тільки я практикую, то Вчитель неодмінно усуне мою хворобу». Бачите, він у свідомості все ще думає про те, що якщо він практикує, то Вчитель неодмінно усуне його хворобу. У його душі все ще є трохи тієї речі, яку дуже глибоко сховано. Він і далі хоче, щоб я подбав про його хворобу, отже, він усе ще прив'язаний до своїх хвороб. Але якби він по-справжньому звільнився, взагалі не думав і не хвилювався про це, тоді треба подивитися, що буде. Це можна сказати словами: «Ні до чого не прагнеш, і все отримаєш природно». Це спостерігається в будь-якій формі й у будь-якому методі самовдосконалення. Будь-яку річ у суспільстві звичайних людей ти можеш здобути своїми зусиллями і завзятістю, і навіть іще більш пристрасним чином. Але принципи в іншому просторі зворотні, протилежні: коли ти наполегливо хочеш щось отримати і робиш це із пристрастю, тоді нічого не отримаєш; чим більше ти відмовляєшся від усього цього, чим менше звертаєш на це уваги, тим більша ймовірність, що зможеш здобути. Тому й кажуть: «Нічого не прагни, і все отримаєш природно».

Учень: На конференції Дафа в Сінгапурі Вчитель виконав велику мудру, при цьому в декого з нас були дуже добрі відчуття, деякі почувалися чудово, а в інших защеміло серце, вони відчули смуток, і у них потекли сльози. Це пов'язано з рівнем самовдосконалення?

Вчитель: Приблизно так, здебільшого так, відчуття та урозуміння у кожного свої.

Учень: Якщо Повна Досконалість шляхом самовдосконалення — це досягнення ступеня безкорисливості та відсутності его, тоді чому ще є різні рівні [на яких люди досягають Досконалості]?

Вчитель: Скажімо так: удосконалення та досягнення ступеня Архата первісного Плоду також вважається досягненням Повної Досконалості, якому достатньо самозвільнення; йому не обов'язково треба думати про порятунок усіх істот і про те, щоб дбати про інших, при цьому вдосконалювальнику достатньо й того, щоб сам старанно працював над досягненням мети. Оце і є рівень Архата первісного Плоду. Якщо ти хочеш досягти Го Вей на рівні Бодхісатви, хоча би Бодхісатви первісного Плоду, то ти маєш у процесі самовдосконалення вдосконалювати велике милосердя, виявити найбільше милосердя. Крім звільнення себе, ти маєш ще допомагати іншим звільнитися. Зможеш досягти цього чи ні, але в тебе буде таке бажання; у твоїх очах усі живі істоти справді страждають, і побачивши живих істот у тебе течуть сльози. Усе це не для показу, а правда. Водночас у тебе немає жодного наміру. Звичайно, під час самовдосконалення не завжди з'являється такий стан, але він з'являється. А коли ти вдосконалюєшся в досягненні рівня Будди, твоє милосердя вже зміниться. Тоді ти в жодному разі не станеш, як Бодхісатва проливати сльози, побачивши всіх живих істот, однак у тебе буде милосердя. Але ти будеш ясніше розуміти певні зв'язки живих істот і з ще більшою мудрістю дивитися на все. А Будда, який досяг рівня, що набагато перевищує рівень Будди Татхагати, озирнувшись, подивиться й подумає: «Що це за милосердя?» Він уважає що милосердя Будди, яке виявляється до звичайних людей, також є упертим прагненням. Він може виявляти милосердя тільки до Божественних істот, Будд і всіх живих істот у світах Будд, які стоять на рівень нижче за його рівень. Однак він не має милосердя до людей. Це не означає, що він немилосердний, просто його ступінь занадто високий. Для нього живі істоти тут, унизу, такі мізерні, що навіть нижчі за мікроорганізми. Він уважає, що ці не здатні ні на що люди — абсолютно непотрібні життя. Будда, який досяг ще вищого ступеня, озирнувшись, скаже: «О, ці Будди Татхагати теж є звичайними людьми. А що ці люди роблять там унизу?» Як він дивиться на людей? Ким у його очах є люди? Люди — ніщо, вони риються у бруді як надзвичайно дрібні мікроорганізми. А що думає Будда на ще вищому рівні й навіть ще й ще вищому рівні? Якщо ти хочеш досягти такого стану, то маєш удосконалюватися до такого ж ступеня. Я тільки розповів про найпростіший прояв цього стану. Але це не обмежується лише цим.

Людям не дозволяють знати істинний Фа, тому що у вас усе ще людська свідомість. У живих істот на різних рівнях існують різні способи існування. Крім того, фізичні тіла життів на цьому боці також постійно змінюються. Якщо тіло Будди складається з атомів, тіла вищих Будд і Пробуджених, які є вищими за Будд, можуть складатися з частинок, еквівалентних нейтронам; якщо вони ще вищі, то, можливо, — з нейтрино або кварків. І лише цей мікроскопічний розмір люди можуть пізнати. А якщо тіло складається з матерії більш мікроскопічної чи ще більш і більш мікроскопічної? Їхня енергія явно потужніша, оскільки чим менші частинки матерії, тим більша її щільність. Тому вона на вигляд дуже тонка та блискуча. Ми можемо бачити потові пори на тілі людини, але на тілі Бога немає потових пор. Коли дивишся на тіла життів у межах Трьох Сфер, які на один рівень вищі, ніж рівень людини і є небожителями на різних рівнях усередині Трьох Сфер, то в очах людини їхні тіла такі гладенькі й тонкі, просто прекрасні. Це через те, що їхні частинки менші й щільніші за частинки людей у суспільстві. Іншими словами, якщо рівень життя постійно підвищується, то підвищуються і всі поверхневі форми, причиною чого є підвищення ступеня. Повна Досконалість може бути досягнута на різних ступенях. Якого б рівня ти не досяг завдяки самовдосконаленню, усе, що нижче за твій рівень, для тебе вже не буде загадкою: усе лежить у тебе перед очима, і ти можеш бачити справжню картину всього цього. Однак усе те, що вище за твій рівень, назавжди залишиться для тебе загадкою, і про це ти ніколи не дізнаєшся. Ось це [де ти перебуваєш] і є твій Го Вей, ступінь, до якого ти урозумів. Як багато ти віддав, скільки ти вдосконалив, стільки й отримаєш.

Учень: Зрозуміло, що самовдосконалення — справа серйозна, але з іншого боку, чи є помилковим знаходити радість у стражданні та вдосконалюватися життєрадісно?

Вчитель: Немає помилки. Якщо в ході самовдосконалення ти можеш весь час зберігати радісний настрій, навіть при зустрічі з будь-якими труднощами, то я б назвав тебе незвичайним. Кожен захоплюватиметься тобою, оскільки це дуже важко зробити. Перед лицем будь-яких труднощів зберігати стабільну свідомість і радісно ставитися до них — це дуже важко. Але здатність завжди підтримувати оптимістичний настрій і милосердне серце, навіть коли ми не стикаємося з проблемами чи випробуваннями, — це той стан, який той, хто вдосконалюється, повинен зазвичай зберігати. Це найкращий стан свідомості.

Учень: Чи можуть практикувальники мати статеві стосунки у шлюбі?

Вчитель: Ми кажемо, що ти вдосконалюєшся серед звичайних людей, не є професійним ченцем і, отже, маєш жити відповідно до стану суспільства звичайних людей. Ми не надаємо важливого значення матеріальній формі серед звичайних людей. Чому? Бо змінювати треба душу людини. Якщо душа людини не зміниться, все буде брехнею. Якщо скажеш, що, мовляв, у мене на поверхні нічого немає, а у своїй душі ти все ж таки не можеш це залишити, то ти все ж таки тримаєшся за пристрасть до цих речей, і тоді це нікуди не годиться. Але якщо скажеш, що в мене в душі справді цього немає, що я розглядаю все це як речі для підтримки людини, для підтримки стану людини, тоді я сказав би, що ти чиниш непогано. Звичайно, коли ти досягаєш у вдосконаленні високого та глибокого ступеня, тоді від усіх цих речей слід відмовитись. Що стосується того, як ти чиниш зараз, то не можна вважати, що це твоя помилка. Про це я вже ясно казав у книзі «Чжуань Фалунь», про цей стан я вже казав.

Чому ти можеш так чинити під час самовдосконалення? Тому що наша школа, наш Дафа, який я передаю сьогодні, навмисно розкрито у складному суспільстві звичайних людей; тільки так можна дозволити, щоб люди з вищого рівня змогли повернутися назад. А якщо ступінь складності цього суспільства звичайних людей недостатній, тобто в тебе не буде таких великих лих і великих перешкод, то вам, хто прийшов з вищих рівнів, ніколи не повернутися назад. Дафа великий, причому він відкритий у суспільстві звичайних людей, тому наш Дафа надав тобі зручні умови для життя в суспільстві звичайних людей. Отже, починаючи з мікроскопічного стану, з першопочатку твого життя, тобто з вихідних частинок, що становлять твоє життя, починаємо змінювати твоє тіло, розширюючись, немов річні кільця дерева зсередини назовні. Якщо тільки ти вдосконалюєшся, якщо тільки ти досягнеш норми, одразу, як річне кільце дерева, розширюєшся назовні. Коли розширення дійде до поверхні, ніби сягне кори дерева, тоді все зміниться, і ти досягнеш Повної Досконалості. Поки ця зміна не дійде до кори дерева, тобто не дійде до поверхневого шару матеріального тіла, у тебе в поверхневому матеріальному тілі все ще зберігаються думки звичайної людини. Тоді в тебе неодмінно будуть різні бажання простої людини, будуть і різні пристрасті щодо статевих стосунків, почуттів пересічних людей. Вони будуть у тебе, але не такі сильні, як у звичайних людей. Це залишено тобі навмисно, щоб у процесі самовдосконалення ти гарантовано відповідав звичайним людям. Однак ту сторону, яка вже вдосконалена, не буде вести поверхневе тіло звичайної людини у виконанні справ звичайних людей. Коли ця сторона, яка вже вдосконалена, досягає норми, тоді її одразу буде відокремлено.

Яка буде користь після її відокремлення? Хоч як поверхнева сторона людини діє серед звичайних людей, хоч які робить справи, її вдосконалена сторона сидить там зовсім нерухомо, без руху думок, розуму й тіла, ні в чому не бере участі. Це забезпечує безперервне підвищення людини, оскільки, коли вона робить якісь справи звичайних людей, її божественна сторона не бере участі в них, а щоб уникнути падіння все робить лише невдосконалена сторона людини. Якби ми на противагу цьому прийняли у суспільстві спосіб змінення, який іде від поверхні до глибини, тоді ти зовсім утратив би можливість самовдосконалюватися в людському суспільстві. Усі твої вчинки серед звичайних людей ніби скоювалися би Пробудженим, бо тіло, що змінилося, було б таким, як тіло Пробудженого, і це означало б, що він робить справи звичайної людини. Тоді ти був би зовсім не в змозі вдосконалюватись. Хіба припустимо, щоб Пробуджений робив справи звичайних людей? У жодному разі не дозволяється, щоб у Пробудженого були почуття звичайних людей. Тому ми діємо у протилежному напрямку і змінюємо тебе, починаючи з джерела твого життя; таким чином, ця зміна безперервно розширюється до поверхні, розширюється та розширюється. Перед досягненням тобою Повної Досконалості ти на поверхні все ще можеш зберігати стан життя звичайної людини, от тільки стаєш до цього прохолоднішим і прохолоднішим, і нарешті нічого до серця не приймаєш, можеш залишити все; ось тоді ти вже наблизився до Повної Досконалості. Коли розширення в цілому дійде в тебе до поверхні, ти остаточно досягнеш Повної Досконалості, тієї миті все буде природно і без будь-якого потрясіння. У минулому в удосконаленні момент досягнення Повної Досконалості супроводжувався потрясінням. Коли людина досягала Повної Досконалості, це могло спричинити гірський обвал, цунамі, а також землетрус на великій території. Однак у нас така Повна Досконалість не викликає потрясіння, тому вона підходить для самовдосконалення великої кількості людей у суспільстві, не заважаючи йому. Якщо так багато людей досягне Повної Досконалості, то, на мою думку, Земля зовсім не витримає цього. Отже, ми всебічно плануємо самовдосконалення таким чином, щоб воно відповідало суспільству.

До того, як невдосконалена сторона ще не розширилася до твоєї поверхні, я не повірю, якщо ти скажеш, що в тебе немає людських пристрастей, бо це ти примушуєш себе. Ти можеш бути суворо вимогливим до себе і поводитись, як це личить практикувальнику. Поряд із цим нам треба чинити так, щоб максимально відповідати формі суспільства звичайних людей. Однак те, що я сказав, обмежується не лише цим питанням [статевих стосунків]. У подружньому житті це не так просто: не означає, що маєш так чинити. Це не так. У цьому питанні ти можеш вибрати найбільш зручний підхід. Хоч який спосіб ти обрав, це нормально. Якщо ти відчуваєш, що в тебе є думки звичайної людини, є таке бажання, причому дуже сильне; якщо тобі ще хочеться одружитися, знайти собі наречену чи нареченого, і тобі подобається якась дівчина чи якийсь хлопець... якщо в тебе ще є це бажання, і ти чиниш так, тоді це означає, що у своєму самовдосконаленні ти ще не дійшов до відповідного етапу, і тоді можеш так чинити. Не треба казати, що сьогодні відразу зречешся всього й зможеш так чинити, прямо тут станеш Буддою; тоді тобі вже не потрібно було б удосконалюватися — ти вже Будда. Тому вдосконалення йде поступово і є послідовним процесом. Попри те, що я так сказав, ти можеш подумати: «Ага, Учитель сказав, що до завершення мого самовдосконалення у мене на поверхні все ще існують притаманні звичайним людям сім почуттів та шість бажань, тоді я можу так чинити». Так не можна! Хоча усе це ти ще маєш, і я тобі казав, що ти повинен максимально відповідати нормам звичайних людей, але якщо ти не будеш строго вимагати від себе за нормами вдосконалювальників, тоді це все одно, що ти не вдосконалюєшся. Ось таке діалектичне ставлення.

Учень: Білі учні прагнуть використовувати весь вільний час, щоб слухати Фа, але поки що немає звукозапису синхронного перекладу. Чи можна зробити звукозапис свого голосу, щоби прослуховувати «Чжуань Фалунь»?

Вчитель: Ефект від цього не обов'язково буде гарним. Чому так? Тому що Фа, якого я навчаю, має силу. Оскільки ти вдосконалюєшся, і до досягнення тобою Повної Досконалості твої слова несуть у собі всілякі інформації звичайних людей, то таким чином ти випускаєш їх, а потім сам і приймаєш назад — виходить таке багаторазове та перехресне забруднення. Якщо ти читаєш книгу, то зовсім інша річ. Зараз ми робимо синхронний переклад, робота йде інтенсивно й незабаром буде готова; це питання незабаром вирішиться. Все одно я поясню тобі цей принцип. Вимовлене тобою містить різні думки та ідеї звичайної людини. Фа повинен відігравати свою роль, а ти нічого не зрозумієш, якщо слухатимеш лише поверхневі принципи. Те, що ти сказав своїми вустами — це твоє пізнання на твоєму рівні; коли ти слухаєш щоразу, твоє пізнання завжди залишається пізнанням на твоєму ж рівні. Синхронний переклад — це інша справа, тому що в ньому звучить мій голос; і хоча мій голос тихий, а голос синхроніста голосніший, але насправді він лише перекладає, а викладаю я. Учні можуть зрозуміти мене, а також отримати все, що несе викладання мною Фа, саме такий зміст.

Учень: Я тричі бачила дівчинку трьох-пʼяти років. Чула спросоння, як вона наступала на подушку, стрибаючи та сміючись. Чи не малюк (їнхай) це, породжений Фалунь?

Вчитель: Усе це, загалом, хороша справа, але не можна сказати категорично, що це завжди так. Ці малюки дуже мініатюрні. Передісторія кожного з нас є виключно складною, тому не треба звертати на це уваги; можливо, ти принесла її з собою з минулого, або є інша причина. Ну, дівчинка то дівчинка, можливо, це гарна справа. Не звертай на неї уваги, просто зосередь свою увагу на вдосконаленні.

Схоже, я вам незрозуміло пояснив, і дехто ще не розуміє почутого. Я наведу приклад, але він не обов'язково пов'язаний із цим випадком. Коли деякі з нас спустилися вниз і переродилися, їхні діти з минулого йдуть за ними, але вони не переродилися і просто йдуть за ними на тому боці. Ще є інші люди, які мали дітей у минулих життях. Він переродився в цьому житті, але та дитина з колишнього життя не переродилася в цьому житті. Однак у дитини дуже сильна інтуїція, і вона весь час слідує за ним. Бувають різні випадки. Оскільки ти практикуєш за праведним Фа, ми заплануємо все це для тебе, якщо в дитини є кармічний зв'язок з тобою. Усе це буде організовано для тебе належним чином, тому тобі більше не потрібно про це турбуватися.

Учень: Я мізкував, мучився, але так і не сформулював жодного запитання. Чи не означає це, що я вдосконалююсь не дуже...

Вчитель: У нас є деякі старі учні, які добре вдосконалюються, але під час зустрічі зі мною жодного слова не можуть вимовити. Я знаю, що їм ніяково від того, що нічого не можуть сказати, але ані слова не можуть вимовити. А до зустрічі зо мною вони мали багато запитань, які вони хотіли мені поставити, проте, побачивши мене, відразу німіють. Я вам поясню чому так. Якщо тільки ви вдосконалювальники, то при зустрічі зі мною у всіх вас без винятку виникає такий стан. Під час зустрічі зі мною вам бракує слів. Причина, з якої вам нічого сказати при зустрічі зі мною, полягає в тому, що, оскільки ви постійно вдосконалюєтеся, ваша частина, що розуміє і вдосконалена, відокремилася від вас; частина, яка повністю вдосконалилася, вже відокремлена від вас. Вона відокремлена від частини, яка ще повністю не була вдосконалена. Тобто та частина, яка ще не вдосконалена, завжди відчуває, що щось незрозуміло, тому вона має запитання, і вона навіть хоче їх поставити. Однак коли ти зустрічаєшся зі мною, побачивши Вчителя, твоя вдосконалена частина пожвавлюється. Якщо вона пожвавилася, то твоя сторона звичайної людини повністю контролюється нею. Чому ви сидите тут, й у вас немає поганих думок, і ви відчуваєте такий спокій та умиротворення? Тому що вдосконалена сторона пожвавилась, і все тіло контролюється нею. Скажи, якщо удосконалена частина не відповідає нормам, то чи може вона вважатися вдосконаленою? Це означає, що вона усе знає. Не знає лише не вдосконалена частина. Іншими словами, тоді тобі й не хочеться запитувати, нема про що запитувати, якщо все зрозуміло і ясно. Щойно попрощавшись зі мною, вона знову не втручається ні в які справи, знову стає нерухомою, і твоїй не вдосконаленій стороні знову стає незрозуміло: «Чому я щойно не поставив запитання Вчителю!» Чи не такий стан? Насправді це саме так!

Я вам скажу, що треба більше читати книгу, більше читати книгу, більше читати книгу, обов'язково треба більше читати книгу. Це Фа Всесвіту, а Закон будь-якої школи, що розповсюджується у суспільстві з давніх-давен, є Законом ступеня Татхагати й нижче ступеня Татхагати. Настільки Великий Закон створив для різних життів у Всесвіті різні умови існування. Це такий Великий Закон, який створив весь Усесвіт; тільки через те, що ти не досяг відповідного ступеня, ти не бачиш такого високого змісту. Однак якщо ти досягнеш певного Го Вей, то в ньому буде все, що тобі належить знати після досягнення Повної Досконалості в самовдосконаленні, тому обов'язково треба більше читати книгу, більше читати книгу. Звичайно, наші старі учні вже знають: якщо тільки в них виникли питання, вони просто повинні читати книгу, і можна гарантувати, що всі питання буде вирішено. Пізніше, коли ти піднімешся на новий рівень, виникнуть нові, ще вищі питання. Коли в цей час ти знову читатимеш книгу, вона знову відповість на них для тебе. Після цього в тебе знову виникнуть питання вже на іншому рівні, і в цей час, коли ти знову читатимеш книгу, вона знову відповість на твої запитання. Таким чином, ти постійно вдосконалюєшся й постійно підвищуєшся. Цей Фа відповідатиме на запитання, коли вони виникатимуть у тебе. І якщо ти сам у повсякденному житті будеш вимогливий до себе, безперервно підвищуватимешся, то тоді ти безстрашно і старанно просуваєшся вперед.

Учень: Чи є егоїзм коренем слави, вигоди та почуттів?

Вчитель: Такі речі як слава та вигода є егоїзмом. Я вже роз'яснив під час навчання Дафа, що почуття поширюються в цьому просторі нашого людства і в межах Трьох Сфер. Будь-яке життя в межах Трьох Сфер не в змозі уникнути їх, усі зазнають обмежень почуттів. Людина живе саме в почуттях, чим більше ти прагнеш до них, тим сильнішою стає міць цих почуттів, тим більша їхня роль, особливо коли люди втратили рідних, або молоді зазнали невдачі в коханні; чим більше вони думають [про почуття], тим сильнішою стає сила почуттів. Вони існують у межах Трьох Сфер, і тобі як тому, хто вдосконалюється, необхідно звільнитися від них, залишити почуття, перевершити їх. Щодо вигід та слави, то цими речами люди дуже дорожать. Насправді вони теж походять із почуттів. Якщо ти набув слави, хіба ти не насолоджуєшся щастям і успіхом, принесеним цією славою? Ти справді будеш дуже радий. Хіба людина прагне слави і вигід не заради отримання задоволення? А коли отримано насолоду, ти хіба не зрадів? А це твоє задоволення хіба не є почуттям? Прагнення до слави може принести тобі радість та почесті, що теж є почуттями, хіба не так? Ти отримав насолоду від задоволення особистих інтересів, тобто хіба знову не зрадів? Це знову почуття, отже людина живе саме заради цих почуттів. Серед звичайних людей радієш ти чи засмучуєшся; проти чогось ти або за щось; чогось хочеш чи не хочеш; чи бажаєш досягти певного стану; щось ти вважаєш добрим, а щось поганим; що ти хочеш чи не хочеш робити — це все почуття. Я сказав, що люди живуть саме задля цих почуттів. Чи може людське суспільство існувати без почуттів? Люди вважали б життя нецікавим, якби в людському суспільстві не існували почуття. Людина саме так і має жити.

Щодо егоїзму, я щойно роз'яснив цей принцип, і ви всі стали аплодувати, в душі дуже зраділи. Коли я зупинився на тому, що майбутній Усесвіт не зазнає загибелі, всі ви зраділи цьому. Чи ви знаєте, чому так буде? Дехто каже: «Хто не дбає про себе, того всі кривдять». Дехто вважає це девізом. Ви ще не знаєте, що насправді цей егоїзм проник у дуже високі рівні. У минулому вдосконалені говорили: «Я роблю те й те», «Я хочу робити те й те», «Я хочу здобути те й те», «Я вдосконалююсь», «Я хочу стати Буддою», «Я хочу домогтися того й того». Власне, все це перебуває в рамках егоїзму. А я вимагаю від вас, щоб ви досягли справжньої чистоти, безкорисливості, справжньої Повної Досконалості на основі істинного Фа і справжнього Пробудження. Тільки тоді ви зможете досягти вічного безсмертя. Тому я вам скажу, що, коли робите будь-яку справу, ви насамперед повинні думати про інших. Деякі поводяться так: як тільки хтось дав йому гроші, він одразу й зрадів. Ви не подумали: чи інші терпітимуть труднощі, коли вони дають вам гроші? Чи виникне у них скрутне становище у фінансах, чи ще щось? Якщо тільки інші дають йому щось, він щасливий, але він не зважає на інших. Якщо тільки інші до нього ставляться добре, він і радий, але не думає про інших. Часом, навіть коли деякі люди вкрай стурбовані і вони не мають іншого вибору, крім як сказати щось, щоб догодити вам, ви не розумієте їхнього серця. Бувають різні ситуації. Іншими словами, відсьогодні у своєму вдосконаленні, у всьому, що ви робите, ви повинні думати про інших.

Учень: У книзі «Чжуань Фалунь (том 2)» йдеться про те, що й у морі є люди, і що є кілька видів людей.

Вчитель: Правильно, деякі живуть у нашому просторі, інші ж не живуть у цьому просторі. Не тільки в морі існують люди, але й в інших просторах, що перебувають на однаковому з нами рівні, також існують інші люди, такі, як ви; є ще й люди не схожі на вас; їх можна називати людьми, а можна й не називати людьми. Вони мають деякі почуття, але в них відсутні сексуальні бажання, тому нижня половина тіла в них має певну матеріальну форму, і лише верхня половина має людську форму. Тому вони можуть вільно літати у повітрі. Більшість людей у морі належать до людських рас, яких було відсіяно на Землі в різні періоди. І деякі з них є людьми на дні моря. Деякі на вигляд мало чим відрізняються від людей. У деяких верхня половина тіла як у людини, нижня половина як у риби, а в деяких — навпаки. Під материковими плитами також існують люди минулого, тобто люди, яких було відсіяно в минулому, і їм не можна підійматися нагору, оскільки їх було відсіяно з цього світу, тобто відсіяно із Землі. Таким чином, частина з них, ті, хто не має великої карми і численних гріхів, була занурена в землю. Ось такі вони, і вони не виходять, так і живуть там. Їхня чисельність дуже невелика. Зазвичай вони мають трохи більші здібності, ніж люди, і не так сильно введені в оману. Ну, гаразд, не треба бути такими допитливими й не треба цікавитися такими справами, оскільки це не має великого значення для вашого вдосконалення.

Учень: У майбутньому, після того, як нову японську версію Дафа буде офіційно опубліковано, як ми повинні позбутися старих версій книг, у перекладі яких допущені помилки?

Вчитель: Не можна вважати, що є помилки. Просто переклали невдало, або слова підібрали не так точно, можна тільки так сказати. Як бути? Не треба нічого з цим перекладом робити. Нехай залишається як є. Будь-яке видання іноземними мовами не може бути перекладено з китайської мови без найменшого відхилення від оригіналу. Я навіть казав, що краще мати кілька варіантів перекладу. Після прочитання люди скажуть: «О, є такий зміст... О, є ще й цей зміст... Виявляється, зміст такий». Тож якщо ви запитаєте мене, то насправді є певна користь. Просто залиште їх як є.

Учень: Боязкість — це пристрасть чи психологічний чинник?

Вчитель: Боязкість існує тому, що існує у Всесвіті такий фактор «боязкість», який наводить на тебе страх. Чим сильніше ти боїшся, тим ефективніше він впливає на тебе. Ти мусиш твердою волею подолати його. Це питання твоєї сили волі. Цього також необхідно досягти в самовдосконаленні.

Учень: Під час виконання вправ я часто думаю про справи, пов'язані з самовдосконаленням, поширенням Фа та висловлюваннями Вчителя. Чи правильно це?

Вчитель: Це стан у певний період часу. У майбутньому не буде такої проблеми.

Учень: Якщо хтось убивав живих істот від мого імені, чи буде все ж таки карма накопичуватися в моєму тілі?

Вчитель: Якщо ти маєш таку роботу, то з урахуванням цієї обставини я не хочу торкатися цього питання. Я написав два канони, у яких уже згадав і роз'яснив цю проблему, проте дехто не в змозі зрозуміти. Я скажу так: чи знаєте ви, скільки життів ви знищили в попередніх існуваннях? Кожен знищив дуже багато. Якби Закон був маленьким, вам у цьому житті не вдалося б удосконалитися, бо в кожному житті ви повинні віддати життя, які заборгували. У буддійській релігії кажуть, що за одне життя не вдасться досягти успіху у вдосконаленні, тобто вони теж побачили, що за вбивство живих істот треба розплатитися життям. Проте сьогодні ми дозволяємо тобі досягти Повної Досконалості, і вже немає часу [для розплати], тоді що робити з убитими вами живими істотами? Крім того, що ви усуваєте ту частину карми, яка виникла через заподіяні їм страждання, і яку ви будете в муках оплачувати, більшість ваших карм я усуватиму за вас; іншу частину карми ви повинні самі погасити, щоб гарантувати, що ви зможете проходити випробування. Окрім цього, частина життів, яких ви вбили, стане живими істотами у вашому майбутньому світі, який буде сформований унаслідок досягнення Повної Досконалості — так ця справа перетворилася на добру справу. Якби вбиті життя знали: «Ой, я піду у світ Будди», вони б із витягнутими шиями звернулися до вас, щоб ви їх убили, вони б із радістю прийшли, щоб загинути від ваших рук. Звісно, у них не буде Го Вей, вони підуть в інший світ, щоб бути звичайними життями, підуть у ваш світ Будди, щоб бути його жителями, або ж бути квіткою, твариною чи птахом. Для різних життів буде влаштовано по-різному.

Попри те, що я вам це сказав, дехто може зрозуміти це в протилежному сенсі: «О, значить, це мені можна вбивати живих істот». Якщо ти не досягнеш Повної Досконалості, то ніколи не зможеш розплатитися за всіх убитих тобою живих істот, тому ти мусиш погасити цей борг. Ось таку величезну карму ти накопичив. Іншими словами, твій процес погашення буде надзвичайно болісним і майже нескінченним. Тож це справді дуже страшна справа. Учора один учень сказав: «Учитель не говорив про пекло». Я відповів, що не можу з вами говорити про це. Ця наша атмосфера настільки священна, і тут говорити про таку страшну річ?! Звісно, це не страшно для мене, але для декого це справді жахливо. Тому я думаю, що хоча зараз і не відповів тобі прямо, проте я пояснив це ясно.

У Китаї був студент, який якраз проводив анатомічні досліди, щоб здобути науковий ступінь доктора наук у галузі медицини. Досліди були необхідні для захисту наукового ступеня доктора. Він успішно склав усі іспити, але потрібно було провести ще кілька дослідів: анатомувати 1000 або 500 білих мишей, після чого він мав здобути науковий ступінь доктора наук. Але він сказав своєму науковому керівникові, що не може так вчинити, бо зараз удосконалюється за Фалунь Дафа і зрозумів, що вбивство живих істот створює карму. Потім він сказав своєму науковому керівникові: «Я не можу вбивати живих істот, швидше я відмовлюся від свого наукового ступеня». Подумаймо над цим. Якщо людина не може витримати випробування в питанні життя і смерті, то вона не зможе досягти Повної Досконалості. Але справа не в тому, що тобі безумовно доведеться пройти через щось подібне, щоб уважалося, що ти залишив позаду питання життя і смерті; це тільки форма. Я не надаю цьому великого значення, а дивлюся на твоє серце: чи зможеш ти справді так чинити. Подумайте про це: люди живуть у цьому світі тільки заради слави і вигід. Якби він здобув ступінь доктора наук, він зміг би знайти високооплачувану роботу, перед ним відкрилися б нові можливості. Його зарплата звичайно збільшилася б, це само собою зрозуміло. Вона була б вищою за зарплату звичайних людей, вищою, ніж у звичайних людей. Чи не заради цього живе людина? А він від цього відмовився. Подумайте, він посмів навіть від цього відмовитися. Будучи молодою людиною, він відмовився й від цього. Чи не означає це, що він зміг відмовитися від усього? Чи не так, що він посмів відмовитися від життя і смерті? Хіба люди живуть не заради цього? Якщо людина може так чинити, тоді ступінь її самовдосконалення насправді вже перебуває саме там. Ось щодо таких людей, з урахуванням такого стану цих людей я й кажу: коли ти зміг відмовитися від почуттів, відмовитися від слави і вигід, тоді чому не можеш відмовитися й від самого страху вбивати живих істот?! Хіба це не означає, що відмовився від останньої пристрасті? Ось такий смисл. Якщо ти не зміг ще досягти цього ступеня, не зміг пройти випробування життям і смертю, не зміг зректися всього цього, а так вчинив, тоді це вже було б іншою справою. Тоді за всіх убитих тобою живих істот ти сам мусиш нескінченно погашати борги — настільки це страшно. Принципи Фа та істину я чітко вам роз'яснив, однак, як чинити, тобі самому слід думати. Принципи Фа вчать, що не можна вбивати живих істот, що якщо тільки ти вдосконалюєшся, тобі не можна вбивати живих істот. Проте Фа на вищому ступені є гармонійним, Фа одночасно втілює принципи на ступені Будд. Я казав, що після досягнення вами Повної Досконалості частина вбитих вами життів стане живими істотами у вашому майбутньому світі; однак якщо ви не зможете досягти Повної Досконалості, тоді все дорівнює нулю! Усю заборгованість вам слід буде погасити самим — ось такий взаємозв’язок. Я не хочу роз'яснювати Фа високих рівнів саме тому, що навіть зараз, коли я це висловив, дехто не може по-справжньому зрозуміти принципи, які я висловив.

Звісно, Фа вищий за принципи звичайних людей. Передивись усі книжки, чи то стародавні, чи то сучасні, китайські чи іноземні, і не знайдеш його, не знайдеш навіть і в інших сутрах. Тому всім вам хочеться слухати Закон, але ви в жодному разі не повинні розглядати це як знання — адже я тут не для того, щоб задовольнити твоє прагнення до знань. Я навчаю цього Фа, щоб врятувати тебе.

Учень: Шановний Учителю, Ви часто вживаєте слово «ми». Як це розуміти?

Вчитель: Я вживаю сучасні слова, які використовують у материковому Китаї. Я думаю, що всі ви — елементи Дафа, тобто частинки Дафа, тому я кажу вам «ми». Думаю, що коли ви чуєте це, то можете помістити себе в справжнє вдосконалення. Ось така думка.

Учень: Як визначити, що людина психічнохвора?

Вчитель: Психічнохворий сам не може володіти своїм тілом. Він надзвичайно слабкий. Щоразу, коли така людина зустрічає проблеми, то ні з чим не хоче мати справи. Її головна душа (Чжу-їши) начебто спить, ні на що не звертає уваги, й одразу ж відпускає це тіло. У цей час у людини виникає стан психічної хвороби, як кажуть звичайні люди. Чому? Коли її Чжу-їши не володіє її тілом, тобто, коли вона стає нерозумною, тоді її свідомість, що складається з різних карм, і твої різні уявлення, сформовані після народження, підпорядковують твоє тіло, рот, очі та усього тебе, унаслідок чого ти говориш дурниці й нерозсудливо поводишся, чиниш не за нормами звичайних людей. І люди кажуть, що така людина психічнохвора. Я вважаю, що психічна хвороба — це не хвороба, бо в людини немає жодного патологічного стану. Тільки її головна свідомість надто слабка, а в декого це від народження: від самого народження його Чжу-їши слабкий. Його тіло весь час контролюють інші, він весь час передає контроль [над ним] іншим; унаслідок усього цього, а також від сильних завад інформації з різних просторів, від цієї людини можна очікувати чого завгодно. Цей мозок є готовою машиною, якою може керувати будь-хто. Якщо ти ним не керуєш, якщо ти відмовився від нього, то ним будуть керувати інші, тоді він не матиме норм людини. Тому воля в людини обов'язково має бути сильною, обов'язково має бути твердою!

Учень: Чи є такі люди, у яких у разі досягнення Повної Досконалості в результаті вдосконалення не зміниться Беньті (тіло), і не з'явиться Юаньїн (Досконале немовля)?

Вчитель: Я вже сказав, що багато хто з наших учнів Дафа прийшли з різних рівнів, отже, можуть існувати різні ситуації. Але тобі не треба звертати уваги на те, яка твоя ситуація. Якщо тільки ти вдосконалюєшся, то я гарантую тобі можливість досягнення стану, який би тебе влаштовував найбільше. Це стосується кожного. Я даю вам найкраще, і чи не означає це, що створив найкраще для цього Всесвіту? (Оплески)

Учень: Під час читання «Чжуань Фалунь» я рідко відчуваю чіткі натяки від Будди, Даоса або Пробудженого, але можу урозуміти принципи Фа під час практичного самовдосконалення.

Вчитель: Ти можеш сам урозуміти, тоді значить, тобі не потрібен натяк. Якщо ти міг свідомо зробити це, то ти сам урозумів Дао. Це дуже добре. Деякі люди ніяк не можуть урозуміти, але, ми бачимо, що він годиться для вдосконалення, і як же бути? Тоді ми й дамо йому підказку.

Учень: Останнім часом часто буває поганий душевний стан, коли немає добрих думок, і мислення дуже безладне. Невже я так сильно впав?

Вчитель: Коли ти послабиш контроль над собою, то карма буде шалено атакувати тебе. Якщо твоя сторона стала сильнішою, тоді ти зможеш контролювати її. Коли ти її стримав і тримаєш під контролем, я бачу, що ти людина непогана, вдосконалюєшся по-справжньому. Тоді треба подбати про тебе, треба усунути в тебе ці речі. Саме такий взаємозв’язок. Ти можеш сказати: «О, якщо тільки я придушу карму, то Вчитель усуне її. Тоді я почну стримувати». Це схоже на ту думку про хворобу, про яку я щойно казав. Якщо ти практикуєш тільки тому, що хочеш, щоб я усунув тобі карму, то нічого не вийде! У тебе ні до чого не повинно бути пристрасті. Тобі слід мати праведні помисли.

Учень: Коли в парку колективно виконуємо вправи, чи можна показувати відеозапис навчання Вчителем вправ?

Вчитель: Якщо обставини дозволяють, а влада не втручається, тоді можна. Для показу відеозапису треба звернути увагу на обставини та місце.

Учень: Я вдосконалююся вже понад рік. Схоже, що чим довше вдосконалююся, тим усе більш слабохарактерним стаю: навіть найменша пристрасть може викликати в мене в серці дуже сильне хвилювання.

Вчитель: Можливо, ти став більш чутливим, і боїшся, що погано вдосконалюєшся. Треба відмовитися від такого почуття й відкрито та благородно вдосконалюватися. З іншого боку, потрібно ставити до себе суворі вимоги. Під час самовдосконалення кожен із вас може припускатися помилок і зустрітися з таким випробуванням, яке не зуміє пройти. Якби ти зміг успішно пройти кожне випробування, то, значить, я як Учитель погано тобі усе запланував. Ти або пройшов, або ні; або пройшов добре, або пройшов погано. Однак коли ти погано пройшов випробування, тобі стало важко на душі, ти усвідомлюєш, що погано самовдосконалюєшся, докоряєш собі, і вирішуєш наступного разу добре вдосконалюватися. Тоді наступного разу ти будеш намагатися знову пройти випробування. Саме в такому стані: проходиш випробування чи не проходиш, перевіряєш себе і постійно чиниш так, — це і є вдосконалення. Якби кожне випробування ти проходив успішно, тоді тобі не треба було б удосконалюватися. Якщо жодне випробування не може зупинити тебе, тоді на тебе чекає Повна Досконалість. Але розглянемо питання з іншого боку. Якщо ти думаєш: «Учитель сказав, добре чи погано ми пройшли випробування, це не має значення; головне, аби ми самовдосконалювалися». І з цього часу почав послаблювати вимоги до себе, залишаєшся байдужим, якщо погано пройшов випробування, і не звертаєш на це уваги; — тоді ти більше не вдосконалюєшся. Ось такий взаємозв’язок. Неприпустимо, щоб ти не висував до себе суворих вимог.

Учень: Що таке Повна Досконалість? Це схоже на смерть звичайних людей, чи це планує Учитель?

Вчитель: Повна Досконалість має багато різних форм. Усім відомо, що Будда Шак'ямуні вів до нірвани, щоб учні максимально відмовилися від пристрастей людини. У його школі відмовилися навіть від тіла людини, тобто, людина, слідуючи його практиці, не повинна бути прив'язаною до людського тіла й має практикувати саме таким чином. У тибетському ламаїзмі є вчення про світлове перетворення. Тобто людина сидить там і під час завершення вдосконалення, якщо в неї все тіло вдосконалилося, то в мить досягнення Повної Досконалості воно перетворюється на пучок червоного світла. Її власний Юаньшень (душа) йде, забираючи із собою вдосконалене тіло Будди. Оскільки вдосконалене тіло Будди не носить речовин світу звичайних людей, то люди не бачать його, а бачать тільки світло, бачать, як підіймається світлова тінь. Той, хто вдосконалювався трохи гірше, не може повністю перетворити тіло на пучок світла. Тому в момент перетворення його тіло миттєво стискається до людини зростом трохи вище ніж одна третина метра. Він має такий самий вигляд, з пропорційним тілом, тільки зростом трохи більше ніж одна третина метра. Це означає, що він удосконалювався недостатньо, тому не міг повністю перетворитися на пучок світла.

Є й інший стан. У Китаї досягнення Досконалості в системі Дао веде до «звільнення від тлінної плоті». Що таке звільнення від тлінної плоті? У стародавньому Китаї багато хто вдосконалювався за Великим Дао. Метод самовдосконалення за Великим Дао дає змогу людині забрати із собою тіло, після вдосконалення вона забирає своє тіло. Але ця плоть уже не є тілом звичайної людини, вона вже повністю перетворена на високоенергетичну речовину і стала її тілом Дао. Метод звільнення від тлінної плоті такий: людина знає, що шляхом самовдосконалення досягла Досконалості, і що її тіло вже повністю вдосконалене. Тоді яким чином вона покине мирський світ? Більшість тих, хто вдосконалюється за системою Дао, після досягнення Повної Досконалості мають виконати серед звичайних людей ті обітниці, які ще не здійснили. У системі Будди це не так: під час досягнення Повної Досконалості все вже вирішено.

Мета звільнення від тлінної плоті полягає в тому, щоб після відходу людини інші не шукали її. Це проявляється у формі уявної смерті; насправді в цей час вона вже може злетіти в небо або проникнути в землю. Перед відходом вона каже членам своєї сім'ї: «Для мене настала пора „Юаньті“ (відхід після досягнення Досконалості). Я вже вдосконалився. Я піду. Приготуйте мені труну». Коли настає цей момент, ця людина лягає в ліжко й перестає дихати. Домашні бачать, що вона уже померла, кладуть її в труну і ховають. Фактично людина, використовуючи чудотворну силу, застосовує «трюк аби відвести очі». Те, що бачили домашні того дня, було вже не її справжнім тілом. А чим? Вона вказала на якийсь предмет і перетворила його на свій образ. Використовуючи якесь взуття, або якийсь віник, або якусь дерев'яну палицю, або меч, вона перетворила його на свій образ. Предмет цей може говорити. Даос сказав членам сім'ї: «Я полежу тут і скоро помру. Покладіть мене в труну — і все». Насправді це було дерево, або віник, а можливо, якась тапочка. Справжня людина вже пішла, пішла далеко-далеко. Домашні поховали її. Насправді через дві години після того, як домашні поховали її, предмет знову перетворився на свій образ: взуття або на якусь бамбукову жердину, або ж на якийсь шматок дерева. Це й називається звільненням від тлінної плоті. Якась людина поверталася з далеких місць і сказала: «Ой, а я там, у дуже далекому місці, бачив того-то [померлого] з вашої родини. Коли я там торгував, ми з ним ще розмовляли». Домашні сказали: «Цього не може бути. Він уже помер». Той чоловік відповів: «Я ж бачив його, він не помер. Я справді бачив його і навіть говорив із ним, ми ще разом поїли. Це дуже дивно. Невже він дійсно помер?» Домашні знають, що він удосконалювався за методом системи Дао: «Викопаймо труну і подивімося». Коли відкрили труну, то побачили, що всередині тільки одна тапочка.

У системі Дао є ще одна форма, яка називається «зліт серед білого дня». Форма «зліт серед білого дня» використовується, коли тіло людини повністю вдосконалилося, коли її бажання на світі вже виконані до моменту досягнення нею Повної Досконалості. Для неї настав час іти, оскільки їй тут уже більше нічого робити. Цей час називається «відкриттям Небесної брами», тобто відкривається брама Трьох Сфер. Потім, у деяких випадках, з'являється небесна Божественна істота і зустрічає її, або з'являється дракон, або журавель тощо, на якому вона й відлітає, або ж її зустрічають на Небесній колісниці. Подібних випадків у давнину було дуже багато. Ось таким є «зліт серед білого дня». Для тих із нашої школи, хто повинен буде повернутись у світ Фалунь, я маю намір використати такий самий метод: «зліт серед білого дня». Але є деякі школи, де не потрібне тіло. Якщо дати йому тіло, то речі в усьому його світі стануть хаотичними. Наприклад, нірвана в школі Шак'ямуні. Якщо дати йому тіло, тоді це вже не буде називатися нірваною. Хіба це не зіпсувало б усю школу? Весь його світ складається з елементів «заповіді, медитація, мудрість», отже, йому не потрібне тіло. Багато хто з нас думає, використовуючи думки звичайної людини: «Як добре злетіти серед білого дня! Нехай люди подивляться, як я злетів». Ти думаєш про справи Пробуджених, використовуючи серце звичайної людини, і це абсолютно неприпустимо. Інакше кажучи, під час досягнення Повної Досконалості для цього звичайно буде існувати певна форма. Але цього разу в нас так багато людей досягнуть Повної Досконалості, і скажу вам, я обов'язково залишу глибокий урок для тих людей, які не вірять у це. Тому в майбутньому форма досягнення Повної Досконалості моїх учнів-послідовників може бути дуже величним видовищем, яке людське суспільство ніколи не зможе забути. (Оплески)

Враховуючи сказане, вам треба зректися всіх пристрастей і не турбуватися про такі речі. Просто самовдосконалюйтесь. Якщо тобі не вдасться вдосконалитися, то все буде марно.

Учень: Чи правда, що в книзі «Чжуань Фалунь» за різними ієрогліфами стоять Будди, Даоси і Пробуджені?

Вчитель: Так, це правда. Тому я й кажу, щоб усі ви читали книгу. Під час читання книги хтось раптом щось зрозумів «О! Я зрозумів!», і цієї миті його тіло раптом здригнулося, і він відчув теплу хвилю. І хоча це тільки ледве вловиме відчуття, але насправді в цей момент у тілі відбуваються надзвичайно сильні зміни, на тому боці все вирує. Це відбувається тому, що ти піднявся ще на один рівень, і в тілі на різних рівнях відбуваються зміни в різних формах. Усім відомо, що в храмах у Китаї є статуї Будд, у яких на голові росте чотири голови, або ж над цими чотирма головами росте ще три голови, а над трьома головами — ще одна голова. Фактично це є однією з форм прояву образу Фа Будди на різних рівнях. Іншими словами, на різних рівнях зміна стану тіла досить сильна. Це не тільки велично, а й священно, і грандіозно, і надзвичайно чудесно. Є причина, через яку я не дозволяю вам це бачити. Адже у вас усе ж таки є серце звичайної людини, і ви розумієте це за допомогою серця звичайної людини, і навіть, можливо, через це, ви чинитимете нерозумно. Це неприпустимо.

Учень: Чи призводить потискання рук і дотик тіла до передання карми?

Вчитель: Якщо ти по-справжньому вдосконалюєшся, то яким би чутливим ти не був, це не заподіє тобі жодної шкоди. Ти вдосконалюєшся, у твоєму тілі є Гун. Хіба можна боятися тих речей, які нижчі за Гун? Між вами існує великий розрив із погляду ступеня й рівня, тому не треба боятися.

Потискання рук людьми, дотик тіл і рукостискання звичайних людей справді можуть відігравати роль передавання карми, принаймні, забруднення. Це не підлягає жодному сумніву. Тепер усі тиснуть один одному руки. Рукостискання поширилось із західного суспільства білих людей. У минулому люди Сходу не тиснули один одному рук. Зустрівши когось, вони обіймали долонею однієї руки кулак іншої руки. І це було дуже добре. Жінка тримала руки не так, оскільки це негарно. Вона робила той самий жест, тільки тримала обидві руки перед животом біля правого боку: під час вітання тримала так руки, водночас тіло ледь-ледь поверталося вбік, і згиналися ноги в колінах. Схоже, рукостискання з'явилося на Заході тільки після Ренесансу. У минулому в них також не було рукостискання. Вони мали свої різноманітні правила привітального етикету. В одних такі, а в когось інші — було багато різних видів. Потім сформувався такий елемент етикету — рукостискання. А ми маємо Хеши [складені разом долоні рук] — це етикет школи Будди.

Учень: За більш як рік мого вдосконалення мені мало хто створював проблеми. Як я зможу зректися безлічі пристрастей, якщо так триватиме й далі?

Вчитель: Це не так. Обставини у всіх різні: може бути так, а може бути інакше, або може бути... Загалом, це залежить від найрізноманітніших чинників, тому тобі в жодному разі не слід прив'язуватися до цих речей. Коли справді з'являться негаразди, тобі буде важко їх подолати, а коли їх немає, ти думаєш про них. У всього є своя причина. Насправді у деяких людей справді не так багато лих, це теж правда.

Учень: На нашому пункті занять є десятки людей. У більшості з них нездоровий колір обличчя. Це тому, що ми самовдосконалюємося не ґрунтовно?

Вчитель: На окремих пунктах занять справді безлад. Серед учнів поширюються плітки, і вони розуміють речі як завгодно. Деякі люди як завгодно щось урозуміли, і їхнє урозуміння насправді не має нічого спільного з Фа, який я передаю. І вони ще й спонукають учнів думати в той чи інший спосіб, даючи розігратися їхній уяві. Ба більше, вони навіть коментують Закон, говорячи про те, яким є цей Закон, яким є цей розділ, а яким є той розділ. Чи гідна людина обговорювати Фа? Принаймні в тебе ще є людські думки, тому чиниш неправильно. Тобі треба вдосконалюватися відповідно до Дафа, читати, вивчати, виконувати вправи у групі. Треба просто приділяти більше часу читанню Фа, вивченню Фа, і менше часу — розмовам про свої враження. Ви можете поговорити між собою після завершення виконання вправ. Так можна. Якщо ти використовуєш час, призначений для вдосконалення і вивчення Фа, для обговорення своїх вражень, то, по-моєму, це недобре. Ті речі, про які говорять деякі, несуть різні егоїстичні думки, різні настрої і до того ж не мають нічого спільного з Фа. У такому разі ти ведеш учнів неправильним шляхом і навіть впадаєш у безплідні фантазії. Кожна людина має думки звичайних людей. Нашим учням — чи то ветеран, чи то новий учень, — не можна дозволити говорити або знати принципи, які є вищими за поверхневе значення слів. Усе-таки те, про що ви говорите, є буквальним значенням слів і поверхневими принципами, тому що не можна говорити про небесний Фа серед звичайних людей. Я не знаю, що сталося з деякими людьми, невідомо, як вони урозуміли такі хаотичні речі, тому ви повинні звертати на це увагу!

Учень: Як перекласти «їнь» (рух рук)? Навіщо потрібно виконувати «цзєїнь» (складання рук у мудру)?

Вчитель: Будди не називають це їнь. Це свого роду втілення гідності Фа Будди. Це слово без зміни транскрибовано з давньоіндійської мови й читається «їнь». Такі назви, як «цзєїнь» (складання рук у мудру), «да-шоу-їнь» (велика мудра), «сяо-шоу-їнь» (мала мудра), є ще одним урочистим проявом зображення Фа і мови Фа.

Учень: Я майже рік самовдосконалююся, але досі не бачив Фалунь.

Вчитель: Скажу так: якщо ти кажеш, що у твоєму власному тілі не відбулося жодних змін, якщо ти не відчуваєш жодних змін, які приніс тобі Фа, або не знаєш чи не зрозумів нічого з того, що виходить за рамки стану звичайних людей, тоді я не вірю тобі, окрім випадку, якщо ти не вдосконалюєшся. Якщо ти хочеш щось побачити, щоб це проявилося, або бачити так ясно, як коли ти дивишся на звичайну людину, і хочеш, щоб це реально показалося, то я не думаю, що це вийде. Причина полягає в тому, що існують різні підходи до кожної людини відповідно до її власного стану, різного стану її мислення звичайної людини і того, чого вона доб’ється, коли досягне Повної Досконалості в майбутньому. Виконуючи це завдання, я в жодній ситуації абсолютно не буду робити речі як за шаблоном. Ти прагнеш побачити Фалунь, але без усунення цієї пристрасті ти не побачиш його.

Учень: В очах Будд, які перебувають на вищих рівнях, людство — це ніщо. Шановний Учителю, дозвольте запитати: чому Учитель прийшов, щоб врятувати нас?

Вчитель: Закон Усесвіту створив живим істотам усіх різних рівнів Усесвіту умови існування на цих рівнях. Із цього випливає, що живі істоти мають перебувати в таких умовах існування. Звичайні люди перебувають на найнижчому рівні з різних рівнів, які створив цей Фа для всього Всесвіту. Тобто, з моєї точки зору, я маю розглядати Фа і Всесвіт у цілому. Чи зрозуміло я пояснив? (Оплески) Отже, з моєї точки зору, я дивлюся на життя — їхні позитивні й негативні сторони — не так, як ви. Цього вам не зрозуміти.

Учень: У міру безперервного вивчення Фа в моїй свідомості стає все менше й менше справ, про які я думаю, а іноді мені навіть ні про що не хочеться думати. Чи не означає це, що моя головна свідомість слабка, або самовдосконалення відхилилося від правильного шляху?

Вчитель: Ні, це не так. І я навіть можу сказати, що це дуже гарне явище. Чому я кажу, що це дуже гарне явище? Я вам скажу, що у звичайних людей реакція розуму дуже швидка, коли це стосується захисту своїх інтересів від утрат. У цьому плані думки реагують дуже швидко, причому пам'ять дуже гостра. Я хочу сказати, що використовувати твій мозок таким чином недобре, бо це може створювати карму. Якщо ця сторона твого мозку занадто розвинена..., він створює тобі перешкоди у вдосконаленні. Тоді як бути? Ми застосовуємо такий метод: спочатку потрібно стримати цю частину твого мозку. Інакше кажучи насамперед потрібно замкнути й відрегулювати її, замінити її тією частиною твого мозку, яка може мислити як удоскональнювальник і дозволити цій частині мозку розвиватися. Потім треба відрегулювати ті хитрі й підступні частини, а потім поступово послаблювати стримування. Тоді ти вже зможеш тримати себе в руках. Коли ви навіть не можете виявити свої погані думки — оскільки ця частина вашого мозку настільки добре розвинена — щойно ви думаєте про щось, то впадаєте в цю частину мозку. Ця частина мозку серйозно заважає вашому самовдосконаленню. Тому в багатьох може з'явитися такий стан, але він тимчасовий. Думки, які ви часто полюбляєте використовувати для захисту своїх власних інтересів, думки про те, щоб заподіяти шкоду іншим, і ті клітини мозку, що надто розвинуті, треба замкнути й відрегулювати. Отже, може з'явитися такий стан, але він тимчасовий. Після того, як вони будуть замкнені, їх ще потрібно відрегулювати, щоб вони не були настільки розвиненими й підходили для нормального використання. Нехай розвиваються твої клітини праведного мислення. Ось як це відбувається. Інакше... Дозвольте мені використати місцеву говірку, що може описати це більш вдало: ти благородно вдосконалюєшся в Будду, тому твої думки не можуть бути такими хитрими й підступними!

Учень: Коли інші обмінюються своїм досвідом, це повчально для мене й надихає мене, але мені здається, що це не так ґрунтовно, як якби я урозумів сам.

Вчитель: Так. Це, звичайно, так. Те, що ти сам урозумів, головним чином, досягнуто тобою шляхом самовдосконалення. Це найбільш ґрунтовне. З іншого боку, коли слухаєш виступи інших, то також зможеш винести урок, і це також буде підштовхувати тебе, тому це теж корисно. Конференції Фа не будуть проводитися часто. Наші конференції справді приносять користь. Але не слід занадто часто обмінюватися досвідом удосконалення. Ви повинні зосередити свої сили на вивченні Фа й читанні книги.

Оскільки деякі питання порівняно низького рівня або повторюються, або можуть бути вирішені шляхом читання книги, їх відклали. Через обмежений час на цьому ми завершуємо відповіді на запитання. (Гарячі оплески)

________________

* Фа — кит. Закон.

* Чжень-Шань-Жень — кит. Істина-Доброта-Терпіння.

* Фуюаньшень — допоміжна душа.

* Чжан Саньфен — знаменитий даос, засновник Тайцзіцюань.