Falundafa.org

Фалунь Дафа

Суть сумлінного вдосконалення

Лі Хунчжи

Переклад українською, 2022 р.

Зміст

1. Про Дафа (Лунь Юй)

2. Багатство з доброчесністю

3. Глибокий зміст

4. Справжнє вдосконалення

5. Мудрість

6. Урозуміння

7. Чому не бачать

8. Вивчення Фа

9. Яким має бути консультант

10. Небозвід

11. Ступінь досягнення

12. Що таке пустота

13. Твердість

14. Вчення буддизму — це лиш дуже маленька частинка Закону Будди

15. Що таке мудрість

16. Не робота, а самовдосконалення

17. Почати практикувати після виходу на пенсію

18. Закон виправляється

19. Святий

20. Вступити в учні

21. Ясна вказівка

22. Заради кого вдосконалюватися

23. Фразеологія в Законі Будди

24. Коли вдосконалюються внутрішньо, зовні стає спокійно

25. Усувайте й далі ваші пристрасті

26. Підтвердження

27. Практикувальник до всього причетний

28. Що таке терпіння

29. Що таке «мі сінь»

30. Хвороботворна карма

31. Заборона для практикувальника

32. Гармонія

33. У-лоу (відсутність упущень)

34. Самовдосконалення й робота

35. Виправлення

36. Алмазна незмінність

37. Не кажіть гучних слів

38. Пробудження

39. Непорушність Закону

40. Самовдосконалюватися і нести відповідальність

41. Як вчинити з рукописними канонами

42. Конференція Закону

43. Лист головному консультаційному пункту Дафа міста Шицзячжуана

44. Виправлення Сіньсін

45. Поверхово про Шань

46. Пояснення до «Виправлення Сіньсін»

47. Природа Будди і демонічна природа

48. Повне викриття

49. Самовдосконалення — це не політика

50. Відповідальна особа також є практикувальником

51. Що таке самовдосконалення

52. Великий Закон завжди буде непорушним і чистим

53. Пізнати ще більше

54. Попередження

55. Великий Закон не можна привласнювати

56. Що таке Пробудження?

57. Заново створити людство

58. Мутація

59. Природа Будди — без упущень

60. Протверезіння

61. Назавжди запам'ятати

62. Раптовий і різкий удар долонею

63. Ще раз про критерії оцінки

64. Незаперечні твердження

65. Діалог із часом

66. Трактування Закону

67. Відкидайте пристрасті звичайних людей, твердо вдосконалюйтеся

68. Триматися середини

69. Закон виправляє серце людини

70. Принципи учнів-професіоналів

71. Середовище

72. Копати в корінь

73. Заради кого існувати

74. Розчинитися в Законі

75. Закон Будди і буддійська релігія

76. Великий Закон не можна використовувати у своїх цілях

77. Рішучість і твердість

78. Викоренити демонічну сутність


Про Дафа (Лунь Юй)

Дафа — це мудрість Творця. Це основа, на якій започатковано Небо й Землю, а також створено Всесвіт. Його внутрішній зміст охоплює все від макро до мікро і розкривається по-різному на різних рівнях Небесного Тіла. З якнайменшої мікроскопічності Небесного Тіла виникли наймікроскопічніші частинки; на кожному рівні нескінченно багато частинок, їм немає ліку; з менших частинок утворюються більші, і так доходить до поверхневих відомих людству атомів, молекул, зірок, галактик і до ще більшого — усі ці різні за розмірами частинки утворили різних за розмірами істот і різні за розмірами світи, які поширені всюди в Небесному Тілі Всесвіту. Для істот, що мешкають у цих космічних тілах із частинок різних рівнів, частинки, які більші за їхній рівень частинок, — це зірки в їхньому небі. І так на кожному рівні. Істотам кожного рівня здається, що Всесвіт не має межі, не має кінця. Дафа також створив часи, простори, численні різновиди життя та все суще, і це охоплює все, нічого не пропустивши. Усе це конкретні втілення властивості Дафа 真、善、忍 (Чжень-Шань-Жень) на різних рівнях.

Незалежно від того, до якої міри люди розвинули свої методи, якими досліджують Всесвіт і життя, вони можуть осягнути лише частину цілого — простір низького рівня Всесвіту, у якому існує людство. У доісторичні часи, коли виникали численні цивілізації, людство вже досліджувало інші планети. Однак, незважаючи на те, наскільки високо й далеко літали люди, вони так і не залишили простору, у якому існують. Люди ніколи не зможуть по-справжньому пізнати реальну картину Всесвіту. Якщо людство хоче зрозуміти таємниці Всесвіту, простору-часу й людського тіла, єдиний спосіб — це самовдосконалюватися за істинним Законом, досягти Справжнього Пробудження, підвищити свій рівень живої істоти. Самовдосконалюючись, ти також можеш підвищити свої моральні якості. Коли ти вже відрізнятимеш справжнє добро і зло, добре та погане й вийдеш за межі рівня людства, лише тоді зможеш побачити справжній Усесвіт, істот різних рівнів і просторів, а також зможеш спілкуватися з ними.

Люди проводять дослідження, щоб змагатися в технологіях, начебто для того, аби змінити умови свого існування. Здебільшого вони спираються на атеїзм і небажання застосовувати до себе людські моральні норми. Ось чому цивілізації, що виникали в людей у минулому, багаторазово зазнавали знищення. Водночас у цих дослідженнях вони можуть лиш обмежуватися рамками матеріального світу. Їхній спосіб такий: щось вивчають лише тоді, коли вже пізнали це. Однак під впливом атеїзму вони ніколи не наважуються торкатися явищ, які в просторі людства не можна відчути на дотик чи побачити; але ці явища об’єктивно існують і можуть цілком явно відбиватися в реальності людства. Серед них дух, віра, пророцтва й чудеса.

Людська цивілізація буде довговічною і в ній знову проявляться чудеса, тільки якщо люди візьмуть доброчесність за основу й відтак зможуть покращити свою поведінку та уявлення. У минулому в людей багаторазово виникали напівбожественні-напівлюдські цивілізації, і в той час людство могло дійти до справжніх знань про життя і Всесвіт. Якщо людство зможе виявити належну щирість і повагу до прояву Дафа в людському світі, тоді це принесе людині, нації або країні щастя чи славу. Небесні Тіла, усесвіти, життя та все і вся створив Дафа Всесвіту. Коли живі істоти відхилилися від нього, вони насправді вже деградували; якщо прості люди можуть діяти відповідно до нього, тоді це справді добрі люди, і водночас вони отримають за це нагороду — щастя й довголіття; якщо ти самовдосконалюєшся і в тебе вийде стати з ним одним цілим, тоді ти вже осягнув Дао й став божественною істотою.

Лі Хунчжи, 24 травня 2015 року


Багатство з доброчесністю

У давнину казали: «Гроші — це річ поза тілом людини». Всі про це знають, але всі женуться за ними. Сильні заради задоволення бажань; молоді жінки — щоб розкішно й красиво жити; літні люди — щоб подбати про себе наприкінці життя; талановиті й освічені люди — заради слави; чиновники заради цього виконують свій обов'язок — з таких різних причин женуться за грошима.

Буває, що заради них навіть борються одне з одним. Сильні ризикують, пихаті люди через це чинять злочини, заздрісники можуть заради цього померти. Робити народ багатим — це завдання, над яким має працювати правитель і його чиновники. Водночас поклоніння грошам — це найгірша поведінка. Коли багаті не поширюють Де (доброчесність) — це завдаватиме шкоди всім живим істотам; коли ж багаті поширюють Де — це той стан суспільства, про який мріють усі. Тобто, коли народ багатіє, не можна не поширювати Де.

Де накопичується в минулих переродженнях. Стати правителем чи чиновником, багатим чи благородним — усе це залежить від Де. Якщо Де немає, то нічого цього не отримаєш, а якщо втратиш Де, то все це розвіється. Тому тим, хто прагне влади чи багатства, насамперед потрібно накопичити Де. Якщо терпіти страждання й робити добро, можна накопичити багато Де. Тож обов'язково потрібно усвідомлювати, що кожний наслідок має свою причину. Розуміючи цей принцип, і правитель, і народ зможуть самі контролювати себе й чинитимуть добре — тоді в Піднебесній пануватиме багатство й мир.

Лі Хунчжи, 27 січня 1995 р.


Глибокий зміст

Принципи Фалунь Дафа слугують керівництвом для вдосконалення будь-якої людини, зокрема й для послідовників релігій. Це принцип Всесвіту й істинний Фа — Закон, який раніше ніхто не передавав. У минулому й не давали людям дізнатися принцип Всесвіту (Закон Будди). Він споконвіку перевищує всі науки й етику, що існують у суспільстві звичайних людей. Те, що в минулому проповідували в релігіях, і те, що переживали люди, є лише поверхневими знаннями і явищами. Практикувальники можуть відкрити й зрозуміти глибокий і багатогранний зміст цих принципів лише тоді, коли у справжньому вдосконаленні досягнуть відповідних рівнів, і лише тоді вони зможуть побачити, що таке Фа.

Лі Хунчжи, 6 лютого 1995 р.


Справжнє вдосконалення

Учні, що по-справжньому вдосконалюються! Я передаю вам Фа для вдосконалення в Будду й Даоса, ви ж скаржитесь мені на шкоду, завдану вашим інтересам серед звичайних людей, а не переживаєте через те, що не можете звільнитися від пристрастей звичайних людей. Хіба це самовдосконалення? Чи зможеш звільнитися від пристрастей звичайних людей — це смертельне випробування для того, хто йде шляхом справжньої надлюдини. Кожен учень, що по-справжньому вдосконалюється, має пройти через це. Це й буде межею між практикувальником і звичайною людиною.

Насправді, коли ви страждаєте, знаючи, що завдано шкоди вашій славі, вигодам чи почуттям звичайних людей, це означає, що ви вже не можете звільнитися від пристрастей звичайних людей. Запам'ятайте це!

Самовдосконалення само собою — не страждання. Ключовим є те, що ви не можете звільнитися від пристрастей звичайних людей. Ви відчуваєте страждання лише тоді, коли треба зректися слави, вигід і почуттів.

Ви впали зі святого, чистого й незрівнянно прекрасного світу, бо на тому рівні у вас виникли пристрасті. А коли впали у світ, який є найбруднішим у порівнянні з іншими світами, ви не поспішаєте якнайшвидше повернутися назад шляхом самовдосконалення, а тримаєтеся й не відпускаєте брудні речі, які перебувають у брудному світі, і навіть мучитеся від будь-якої завданої вам шкоди. А чи знаєте ви, що Будда свого часу просив милостиню серед звичайних людей заради вашого порятунку? Я сьогодні знову, навстіж відчинивши двері, передаю Дафа, щоб врятувати вас, і не відчуваю горя від того, що натерпівся незліченних страждань. А що ще є таке, чого ви не можете залишити? Хіба ти можеш узяти з собою в Небесне царство ті речі, від яких не можеш звільнитися в серці?

Лі Хунчжи, 22 травня 1995 р.


Мудрість

Коли я сказав деяким учням, що вкрай неспокійне мислення спричинено дією розумової карми, багато учнів почали вважати всі свої звичайні погані думки розумовою кармою — це неправильно. Це хибне розуміння. Якщо в тебе немає ніякої поганої думки, до чого тоді тобі вдосконалюватися?! Якби ти був такий чистий, хіба не став би вже Буддою? Коли в тебе в голові нестримно відбиваються брудні думки, або ти подумки лаєш Вчителя, лаєш Дафа, лаєш ще кого-небудь, причому ти не в змозі усунути й стримати все це, ось тоді це і є розумовою кармою. Але є також думки, які проявляються менш сильно, але все ж таки чимось відрізняються від звичайних, нормальних думок. Це обов'язково треба ясно розуміти.

Лі Хунчжи, 23 травня 1995 р.


Урозуміння

Людський світ став мутним, риб'яче око змішано з перлами. Татхагата завжди непомітно спускається в наш світ. Під час викладання Фа неминуче з’являються перешкоди з боку єретичних шкіл. Одночасно поширюється справжнє вчення і єретичне. Щоб відрізнити справжнє від фальшивого, треба спиратися на урозуміння. А як можна їх розрізнити? Обов'язково є мудреці. Ті, хто за долею можуть урозуміти, приходять пара за парою, входять до Дао й отримують Фа. Відрізняють істинне від єретичного, набувають справжніх канонів, полегшують своє тіло, збагачують свою мудрість, поповнюють свою душу, вільно пливуть на човні Фа. Прекрасно! Вони щосили прагнуть йти вперед, аж до Повної Досконалості. Ті люди, які живуть одним днем і мають погане урозуміння, живуть заради грошей, гинуть заради влади, радіють і журяться через незначні вигоди, наполегливо змагаються одне з одним, створюючи карму все своє життя. Якщо такі люди чують про Фа, вони неодмінно сміються з нього, називаючи його забобонами, і в душі їм дійсно важко зрозуміти й повірити в нього. Таких можна вважати пересічними нерозумними людьми, яких нелегко врятувати. Велика карма вже огорнула їхнє тіло, закрила їхній розум, і їхньої початкової природи вже не існує.

Лі Хунчжи, 14 червня 1995 р.


Чому не бачать

«Побачу — повірю, не побачу — не повірю», — так стверджує пересічна нерозумна людина. Як може бачити людина, яка, перебуваючи в омані, створила багато карми, і первісна природа якої глибоко загрузнула в омані? Перш ніж побачити, треба урозуміти. Ти можеш побачити лише тоді, коли ти, вдосконалюючи свій Сіньсін, усунеш карму і внаслідок цього виявиш свою початкову природу. Мудрець може бачити, а може й не бачити, але, спираючись на урозуміння, він здатен досягти Повної Досконалості. Деякі бачать, а інші ні — це залежить від їхнього рівня й обумовлено їхньою природною основою. Багато з тих, хто вдосконалюється, не бачать тому, що вони прагнуть бачити, а це є пристрастю; якщо її не усунути, їм не вдасться побачити. Найчастіше це через перешкоди від карми, чи через невідповідне навколишнє оточення, чи зумовлено методом практики. Причин дуже багато, і кожен має свої. Ті, хто бачить, можуть бачити, але не ясно — тільки так можна зрозуміти істину. Якщо людина бачить все ясно, ніби сама перебуває в тих місцях — значить, у неї відкрився Гун, і їй уже більше не можна вдосконалюватися, тому що більше немає потреби застосовувати урозуміння.

Лі Хунчжи, 16 червня 1995 р.


Вивчення Фа

Вивчаючи Дафа, представники інтелігенції мають звертати увагу на одну проблему, а саме: вони навчаються Великого Закону таким самим способом, як люди в Китаї вивчають теоретичні твори звичайних людей1 . Вони застосовують такий метод, як вивчення окремих цитат знаменитостей для зіставлення зі своїми вчинками2. Це перешкоджатиме підвищенню практикувальників. Є й такі, хто чув, що Великий Закон має дуже глибокий зміст, що в ньому є щось дуже мудре, здатне спрямовувати самовдосконалення на різних рівнях, тому вони вдаються до буквоїдства і, в результаті, нічого не виявили. Крім того, звички, які за тривалий час могли сформуватися у вас під час політнавчання, також є чинниками, що негативно впливають на ваше самовдосконалення і спотворюють розуміння Фа.

Під час вивчення Фа вам не слід тримати думок про те, що обов'язково треба розв'язувати проблеми, і шукати ту частину, яка стосується цих проблем — і в такий спосіб вчитися. Насправді це теж видозмінена пристрасть (за винятком суперечностей, які потребують термінового вирішення). Щоб навчатися Великого Закону як слід, треба вчитися без будь-якої мети, і тільки такий підхід буде правильним. Щоразу, прочитавши «Чжуань Фалунь», зрозумів дещо — це підвищення; навіть якщо ти прочитав один раз і зрозумів одне питання — це також справжнє підвищення. Власне, у процесі самовдосконалення ти поступово і непомітно підвищуєш себе. Запам'ятай: нічого не проси, а те, що тобі належить отримати, ти отримаєш природним шляхом.

Лі Хунчжи, 9 вересня 1995 р.

1 Під теоретичними творами можуть матися на увазі твори марксизму, ленінізму, маоїзму тощо.

2 Під «знаменитостями» можуть матися на увазі колишні китайські лідери, «цитатники» яких свого часу вивчали китайці. У Китаї був поширений метод вивчення теоретичних творів, коли люди вибирали ті частини тексту, які їм подобалися, відповідали їхнім уподобанням, і порівнювали їх із собою.


Яким має бути консультант

У всій країні багато консультантів мають дуже високе розуміння Дафа, можуть показати особистий приклад і добре ведуть свої пункти практики. Однак є й такі консультанти, які роблять це недостатньо добре, що головним чином виявляється в методах роботи. Наприклад, щоб змусити учнів коритися їм і щоб справи пішли на краще, вони на пунктах практики видають накази. Це неприпустимо. Вчитися Закону — це добровільна справа. Якщо самі люди не мають ніякого бажання вчитися, то з ними нічого не можна вдіяти. Якщо примушувати їх, навіть можуть виникнути суперечності. Якщо ми не будемо виправляти це, то суперечності неодмінно загостряться, що створить серйозну перешкоду для вивчення Фа.

До того ж вони часто розповсюджують звістки з неперевіреного джерела або щось сенсаційне, щоб переконати й привести інших до покори, щоб підвищити свій авторитет; або вдаються до оригінальної вигадки. Все це неприпустимо. Наші консультанти добровільно служать усім, вони не вчителі. Крім того, все це є проявом пристрасті, яку вони мають відкинути.

Тоді як консультантам добре виконувати свою роботу? Насамперед треба поставити себе нарівні з учнями, не треба ставити себе вище за них. Коли тобі щось незрозуміло, ти маєш скромно обговорювати це разом з усіма. Якщо ти припустився помилки, то маєш щиро сказати іншим учням: «Я такий же практикувальник, як і ви, і мені важко уникнути помилок. Якщо я неправильно зробив цю справу, то надалі робитиму так, як треба». Подумай, що буде, якщо ти маєш щире бажання налагодити взаємодію з усіма? Ніхто не скаже, що ти поганий, а навпаки, всі вважатимуть, що ти добре вивчаєш Фа, що ти щира людина. Насправді є Великий Закон, і всі навчаються Закону. Кожен вчинок консультанта, хороший він чи поганий, учні можуть оцінювати згідно з Дафа, їм це видно дуже ясно. Щойно в тебе з'явиться думка звеличити себе, учні одразу подумають, що в тебе проблема з Сіньсін, тож тільки скромність допоможе налагодити взаємодію. Авторитет можна завоювати лише тим, що ти добре навчаєшся Закону. Як може бути, щоб практикувальник не робив жодних помилок?

Лі Хунчжи, 10 вересня 1995 р.


Небозвід

Люди не можуть пізнати безмежність Всесвіту і грандіозність Небесних Тіл за допомогою дослідження. Не можуть пізнати і всю мікроскопічність матерії. Людське тіло таке важке для розуміння, що люди знають його лише частково й поверхово. Різноманітність і складність живих істот завжди буде вічною таємницею для людства.

Лі Хунчжи, 24 вересня 1995 р.


Ступінь досягнення

Злою людиною керує заздрість. Через свій егоїзм і зарозумілість вона вважає, ніби все, що з нею коїться, є несправедливим. Добра людина завжди виявляє милосердя. Вона не ображається, не відчуває ненависті й приймає страждання за радість. У Пробудженого не існує пристрастей. Він спокійно дивиться на людей цього світу, введених ілюзорними картинами в оману.

Лі Хунчжи, 25 вересня 1995 р.


Що таке пустота

Що таке пустота? Справжня пустота — це повна відсутність пристрастей, а не матеріальна пустота. Закон школи Чань (Дзен) вже дійшов до кінця, і він вже не має нічого, що можна було б передати. Наприкінці віків, коли Закон у хаосі, деякі послідовники школи Чань уперто чіпляються за її теорію про пустоту, шалено і безглуздо, начебто зрозуміли основу філософії. Сам засновник цієї школи Бодхідхарма казав, що його Закон дійде лише до шостого покоління, після чого передавати вже буде нічого. Чому б це не зрозуміти! Вони кажуть: «Все порожньо, немає ні Закону, ні Будди, ні образу, ні себе, ні буття». Тоді хто такий Бодхідхарма? Якщо немає Закону, то що таке теорія школи Чань про пустоту? Якщо немає ні Будди, ні образу, тоді хто такий Шак’ямуні? Ти кажеш, що немає ні імені, ні образу, ні самого себе, ні буття, що все пустота, а навіщо тоді ти вживаєш їжу і п'єш воду? Навіщо носиш одяг? Як, на твою думку, якщо виколоти твої очі? І чому не можеш звільнитися від семи почуттів і шести пристрастей, властивих звичайним людям? Пустота, про яку говорив Татхагата, фактично означає повну відсутність пристрастей звичайної людини; у-лоу (відсутність упущень) і є справжня сутність пустоти. Адже у Всесвіті існує, утворюється і зберігається матерія, тож як вона може бути пустою? Закон, який викладає не Татхагата, не існуватиме довго, і не залишиться абсолютно нічого від його принципів; адже Закон Архата — не Закон Будди! Урозумій це! Урозумій!

Лі Хунчжи, 28 вересня 1995 р.


Твердість

У присутності Вчителя ти сповнений впевненості, а у відсутності Вчителя тобі нецікаво вдосконалюватись. Схоже, що ти вдосконалюєшся заради Вчителя і прийшов із цікавості. У цьому полягає один із головних недоліків особистостей середнього розуму. З того часу, як Шак’ямуні, Ісус, Лаоцзи і Конфуцій пішли від нас, минуло вже понад дві тисячі років, але їхні учні ніколи не відчувають, що їм нічого вдосконалювати без вчителя. Самовдосконалення — це твоя особиста справа, і тут нема кому тебе замінити; Вчитель може лише поверхово викладати свій Закон і принципи. Вдосконалювати свою душу, відмовитися від бажань і прагнень, просвітлити свій розум і вийти з омани — за все це ти сам відповідаєш. Якщо ти прийшов до нас із цікавості, то серце неодмінно буде нетвердим, і, увійшовши до людського світу, неодмінно забудеш про свою основу. Якщо ти не можеш твердо триматися своїх переконань, то за все життя нічого не досягнеш. Невідомо, коли ще буде така доля, дуже важко!

Лі Хунчжи, 6 жовтня 1995 р.


Вчення буддизму — це лиш дуже маленька частинка Закону Будди

Живі істоти! Не оцінюйте буддизмом Великий Закон «Чжень, Шань, Жень», бо його неможливо оцінити з такої позиції. Люди звикли називати буддійські канони Законом. Насправді Небесне Тіло настільки грандіозне, що перевищує знання Будд про Всесвіт. Тайцзі системи Дао також є лише розумінням Всесвіту на низьких рівнях. А коли опуститися на цей рівень звичайних людей, вже немає реального Закону. Натомість є лише деякі явища на краю Всесвіту, які можуть давати людям змогу вдосконалюватися. Оскільки звичайні люди перебувають на найнижчому рівні, їм не дають дізнатися про справжній Закон Будди. Однак люди чули від мудреців, що якщо з повагою ставитися до Будд, то людина може посіяти у своїй майбутній долі можливість для удосконалення; що коли вдосконалювальник читає заклинання, він може отримати опіку від вищої живої істоти; і що, дотримуючись заповідей, можна досягти стандартів вдосконалювальника. В історії весь час були люди, які вивчають, чи не є Законом Будди слова Пробуджених? Слова Будди Татхагати є виявом природи Будди, і їх також можна вважати втіленням Закону, але вони не є справжнім Фа Всесвіту, оскільки в минулому людям було категорично заборонено знати справжнє втілення Закону Будди. Щоб дізнатися, що таке Закон Будди, треба вдосконалитись до високого рівня і лише тоді можна зрозуміти його, тому людям тим більше не дозволяли пізнати справжню сутність самовдосконалення. Фалунь Дафа вперше за віки віків залишив людям властивість Всесвіту (Закон Будди), і це рівнозначно тому, що людям залишено сходи, що ведуть на Небо. Як же ти можеш оцінювати Дафа Всесвіту речами буддійської релігії?

Лі Хунчжи, 8 жовтня 1995 р.


Що таке мудрість

Людям здається, що знаменитості, вчені й різні фахівці в людському суспільстві — це великі люди; насправді вони зовсім маленькі, бо вони звичайні люди. Їхні пізнання — лише та незначна частина, яку пізнала сучасна наука суспільства простих людей. У колосальному Всесвіті від ультрамакросвіту до ультрамікросвіту людське суспільство перебуває якраз у самій середині, в самому зовнішньому шарі й на самій поверхні. Життя людини також є найнижчою формою існування, тому її знання про матерію й дух також є нікчемними, поверховими й жалюгідними. Звичайна людина залишається звичайною людиною, навіть якщо вона опанувала знання всього людства.

Лі Хунчжи, 9 жовтня 1995 р.


Не робота, а самовдосконалення

Чи можете ви чинити за вимогами, які я висуваю консультаційним пунктам, — дуже важливий принцип! Це визначає форму, в якій поширюватиметься Фа в майбутньому. Чому не хочете позбутися звички, яка давно сформувалася в чиновницьких колах? Не можна ж розглядати консультаційні пункти, як якісь адміністративні одиниці суспільства звичайних людей й застосовувати їхні методи роботи: випускати якісь документи, проводити й втілювати щось у життя, вимагати від когось бути більш тямущим тощо. Єдине, що можуть робити практикувальники Великого Закону, — це підвищувати Сіньсін під час самовдосконалення і рівень Говей — Плоду вдосконалення. Іноді на наших зустрічах спостерігається те саме, що нерідко можна побачити в якійсь установі звичайних людей, наприклад, тут слово надається такому й такому чиновнику, а підсумовує такий-то і такий-то начальник. Порочні звички, бюрократичний порядок, які мають місце в нинішньому суспільстві, прагне викоренити й держава, а чому ви, практикувальники, не можете відмовитися від тих методів роботи, які є найменш слушними для самовдосконалення? Адже ви вже знаєте, що в період занепаду й загибелі Закону людство переживає всебічне псування. У жодному разі неприпустимо, щоб у нас з'явилися адміністративні органи, підприємства чи невиробничі структури, які існують у суспільстві. Були раніше й такі, які після виходу на пенсію залишилися без роботи, їм здавалося, що Фалунь Дафа непоганий, і вони зголосилися прийти працювати, щоб усунути відчуття душевної пустоти. Це, звісно, неприпустимо! Великий Закон Фалунь — це самовдосконалення, а не робота, і всі наші добровільні працівники насамперед є людьми, що практично вдосконалюються, мають високий Сіньсін і є зразками вдосконалення Сіньсін. Нам не потрібні керівники, які працюють, як звичайні люди.

Лі Хунчжи, 12 жовтня 1995 р.


Почати практикувати після виходу на пенсію

Деякі з учнів, які були присутні на моїх лекціях і мають непогану природну основу, через перевантаженість на роботі перестали практикувати. Дуже шкода! Якщо це звичайні люди, то я нічого не маю проти, і нехай вони роблять те, що хочуть; але це люди, які подавали надію. Мораль людства падає вниз із катастрофічною швидкістю, всі звичайні люди пливуть за течією і чим далі вони відходять від Дао, тим важче їм удосконалюватися, повертаючись назад. Насправді суть самовдосконалення полягає у вдосконаленні душі людини, особливо у складних обставинах на роботі, яка якраз і створює найкращі умови для підвищення Сіньсін. Вийшовши на пенсію, ти втратиш найкращу можливість для самовдосконалення. Як ти будеш удосконалюватися, якщо не буде жодних суперечностей? Як тоді будеш підвищуватися? Життя людини обмежене. Зазвичай ти все добре плануєш, але чи впевнений ти, що залишиться достатньо часу для вдосконалення? Самовдосконалення — це не дитяча забавка, воно серйозніше за будь-яку справу звичайних людей. Це зовсім не порожні домисли. Якщо одного разу втратиш цей шанс, то невідомо, коли зможеш знову отримати людське тіло в шести колах перевтілень! Такий шанс може з'явитися лише один раз. Лише тоді, коли в тебе згаснуть мрії, від яких ти був не в змозі звільнитися, ти зрозумієш, що саме втратив.

Лі Хунчжи, 13 жовтня 1995 р.


Закон виправляється

Коли люди втратили моральність, відбуваються природні й людські лиха. Коли на Землі зникла моральність, то все суще в'яне. Коли Небо відходить від Дао, то тріскається Земля і розламується Небо, Небозвід пустіє. Коли здійсниться Виправлення Закону, — Всесвіт буде виправлено, усе наповниться життям, Небо й Земля стануть міцними, і Закон відтоді існуватиме вічно.

Лі Хунчжи, 12 листопада 1995 р.


Святий

Ця людина виконує волю Неба в людському світі й на Небі. Він володіє великим Де й добрим серцем, має великі устремління, але одночасно звертає увагу на дрібниці, чудово розуміється на принципах Закону і може розкрити загадки; здійснює добрі справи для світу, рятує людей. Заслуги його зрозумілі без слів.

Лі Хунчжи, 17 листопада 1995 р.


Вступити в учні

Широко розповсюджується Дафа, і ті, хто почув про нього, поспішили шукати його; ті, хто отримав його, радіють. Число практикувальників збільшується з кожним днем, їм немає ліку. Однак у самоучок зазвичай існує думка про вступ до учнів. Вони бояться, що їм не вдасться засвоїти суть через те, що не бачили Вчителя, а насправді це пояснюється тим, що їхнє розуміння Фа залишається поверховим. Я широко розповсюджую Фа саме для того, щоб врятувати всіх живих істот, і всі, хто його вивчає, є моїми послідовниками. Не потрібно копіювати старі звичаї й церемонії, ми відкидаємо ці формальності й дивимося лише на серце людини. Якщо ти на практиці не вдосконалюєшся, то навіщо тобі вступати до учнів? Практикувальники не прив’язуються до того, щоб щось просити; а те, що вони мають отримати, вони отримають природно. Весь Гун, весь Фа міститься в Книзі, і, коли послідовно читаєш Дафа, то отримаєш це природним чином. З тими, хто його вивчає, відбудуться зміни, і завдяки багаторазовому читанню Великого Закону вони вже стоять на шляху до Істини. Вчитель неодмінно направив Тіла Закону непомітно охороняти їх. Якщо практикувальники виявлять постійність і стійкість, то обов'язково досягнуть Істинного Плоду.

Лі Хунчжи, 8 грудня 1995 р.


Ясна вказівка

Тепер є одне дуже важливе питання, а саме: у деяких практикувальників Юаньшень*, вийшовши з тіла, бачив простір якогось рівня і контактував із ним; тоді він відчув, наскільки там усе чудово, що все це дійсно існує, і не захотів повернутися. Це призвело до загибелі тіла людини й до того, що Юаньшень залишився там і вже більше не зможе повернутися назад. Але він все ж таки не перевищив Трьох Сфер. Раніше я вже говорив про це питання: у ході самовдосконалення не потрібно прив'язуватися до жодного рівня; ти досягнеш Повної Досконалості лише після того, як пройдеш весь процес вдосконалення. Тому всі ви обов'язково маєте повернутися назад, які б чудові місця не бачив Юаньшень після виходу з вашого тіла. Є в нас і такі учні, які тримаються помилкового уявлення про те, що практика Фалунь Дафа дає їм страховку від загибелі плоті. Так, у нас практика вдосконалення душі й подовження життя, практикувальники можуть у процесі самовдосконалення подовжувати своє життя. Однак є люди, які недостатньо сумлінно просуваються вперед у вдосконаленні за Законом людського світу і довго тупцюють на одному рівні, а коли з великими труднощами досягають нового рівня, то в результаті знову тупцюють на ньому. Самовдосконалення — справа серйозна, тому важко захистити людину від смерті в призначений термін. Але у самовдосконаленні за Надлюдським Законом вже немає такої проблеми. У межах Закону людського світу ситуація складніша.

Лі Хунчжи, 21 грудня 1995 р.

* кит. Юаньшень — головна душа.


Заради кого вдосконалюватися

Тільки-но хтось почав критикувати цігун через засоби пропаганди, деякі з наших учнів одразу ж завагалися й перестали практикувати. Це виглядає так, що власники засобів пропаганди стоять вище за Закон Будди, а згадані учні, схоже, практикують не для себе, а для когось іншого. Ще є люди, які через тиск відчули страх і облишили практику. Чи зможуть такі здобути Істинний Плід? Чи не підуть вони критичної миті й на зраду Будді? Хіба страх — це не прояв пристрасті? Самовдосконалення — це процес промивання піску хвилями, зрештою залишається лиш золото.

Насправді в людському суспільстві з давнини й донині існував принцип, що називається «взаємопородження і взаємознищення», тож, якщо є хороше, то обов'язково є й погане; є праведне, є і єретичне; є добре, є і зле; є людина, є і злий дух; є Будда, є й диявол. Це навіть ще більше проявляється в людському суспільстві, де одночасно є позитивне й негативне, прихильники і противники, віряни й атеїсти, хороші люди й погані люди, безкорисливі люди й користолюбці; люди, які відмовляються від свого заради інших, і ті, хто нічим не гребує задля досягнення своєї корисливої мети, — це і є принцип, що існував у минулому. Тому, коли якась людина, якийсь колектив чи навіть якась країна хоче здійснити якусь добру справу, то може зустрітися з негативним опором такої ж сили, і лише після досягнення успіху відчує, що все здобуто великими зусиллями, і лише тоді дорожитиме досягнутим. Раніше людство постійно так і розвивалося (з принципом «взаємопородження і взаємознищення» у майбутньому стануться зміни).

З іншого боку, самовдосконалення є річчю надзвичайною, а будь-хто, хто критикує цігун, не може перевищити знання звичайної людини. Чи має він право заперечувати Закон Будди й самовдосконалення? Чи може якась організація людського суспільства перевищити Богів і Будд? Чи здатний той, хто критикує цігун, командувати Буддами? Він назвав Будд поганими, і Будди стали поганими? Він стверджує, що немає Будд, і Будди дійсно перестали існувати? «Лихо» Закону, що виникло під час Культурної революції, стало наслідком зміни небесних знамень, а всі Будди, Даоси й Боги чинять згідно з волею Небес. «Лихо» Закону є лихом людей, лихом релігії, а не лихом Будд.

Найголовніша причина, через яку релігії зазнали руйнування, полягає в тому, що душа в людей зіпсувалася: люди поклоняються Буддам не для того, щоб удосконалюватися в Будду, а для того, щоб просити Будд — просити в них захисту, багатства, позбавлення від бід, народження сина, затишного й приємного життя. Кожен у своїх попередніх життях скоїв чимало гріхів — тож як він може жити затишно і приємно? Як людина може не повертати борги, якщо вона зробила погані справи? Побачивши, що людська душа втратила праведність, демони один за одним виходили зі своїх гротів, щоб шкодити білому світові; а Боги й Будди, побачивши, що людська душа втратила праведність, один за одним, покидаючи вівтар, залишали храми. Ті, хто женеться за багатством і вигодами, принесли до храмів безліч лисиць, тхорів, злих духів і змій. Хіба такі храми не треба руйнувати? Винні самі миряни. Будди не карають людей, бо всі люди перебувають у межах своїх безглуздих переконань і самі себе нищать; до того ж вони створили величезну карму, і незабаром їх спіткає велика катастрофа. Чи варто в такому разі їх ще карати? Насправді, якщо людина здійснила якусь лиху справу, то потім вона неодмінно отримає відплату; просто людина сама не усвідомлює цього, не вірить у це, а коли щось відбувається, вона вважає це випадковістю.

Тільки через те, що хтось чи якісь сили суспільства відмовляли тебе від самовдосконалення, ти й перестав практикувати. Хіба ж ти заради них самовдосконалюєшся? Хіба вони можуть дати тобі Істинний Плід? Хіба таке духовне тяжіння до них не є марновірством? Насправді це прояв невігластва. До речі, ми не займаємося цігун, а вдосконалюємося за Законом Будди! Хіба будь-який тиск не є випробуванням того, чи дійсно ти в самій своїй основі твердо переконаний у правильності Закону Будди? Якщо не можеш у самій своїй основі бути твердо переконаним у Фа, то нема про що й говорити.

Лі Хунчжи, 21 грудня 1995 р.


Фразеологія в Законі Будди

Деякі з наших учнів раніше були послідовниками буддизму, які не прийняли постригу, і вони зберігають глибоке враження від фразеології в буддійських канонах. Коли вони бачать, що в моїх словах зустрічається фразеологія, подібна до фразеології в буддійській релігії, то вважають, що вживана мною фразеологія і фразеологія в буддійській релігії мають однакове значення. А насправді їхнє значення не зовсім однакове. Деякі слова, що зустрічаються в буддійській релігії в регіонах ханьців, входять у китайську лексику. Вони вже не вважаються спеціальною фразеологією буддійської релігії.

Ключовим є те, що ці учні не можуть залишити речі буддійської релігії. Причина в тому, що вони ще не усвідомлюють, що враження від буддійської релігії досі діє на їхній розум, вони не мають достатнього розуміння принципу, що у самовдосконаленні треба триматися лише однієї школи. Насправді чи не є перешкодою твердження про таку схожість? Якщо ти спотворюєш мої слова, чи не означає це, що ти вже почав практикувати буддійську релігію?

Лі Хунчжи, 21 грудня 1995 р.


Коли вдосконалюються внутрішньо, зовні стає спокійно

Якщо люди не надають великого значення моральності, то в Піднебесній виникає повний безлад, від якого немає порятунку. Люди починають вороже ставитися одне до одного, що робить їхнє життя безрадісним; а якщо людина живе безрадісним життям, вона не боїться смерті. Лаоцзи казав: «Якщо народ не боїться смерті, хіба можна залякати його смертю?» Це дуже небезпечно. Прості люди хочуть, щоб у світі панував спокій і мир. Якщо в такий час ти маєш намір за допомогою безлічі законів і постанов домогтися спокою і стабільності, то від цього, навпаки, буде лише гірше. Щоб розсіяти цей смуток, люди в Піднебесній мають почати вдосконалювати свої чесноти — лише тоді можна буде докорінно розв'язати ці проблеми. Якщо чиновники не женуться за особистими вигодами, і країна не грузне у корупції; якщо народ самовдосконалюється і виховує в собі чесноти; якщо можновладці й прості люди від щирого серця прагнуть чинити добре, то вся країна стабілізується, і симпатія народу буде на боці влади; влада буде міцною й непохитною. Усього цього, звісно, не можуть не боятися зовнішні вороги. Тоді й настане мир і спокій у Піднебесній. Ось до чого докладають зусилля мудреці.

Лі Хунчжи, 5 січня 1996 р.


Усувайте й далі ваші пристрасті

Учні, ваш Учитель хвилюється, але це не допоможе! Чому ж ви не можете відкинути пристрасті звичайної людини? Чому не хочете зробити ще крок уперед? Чи зможете ви стати Буддами, коли ви, мої учні, зокрема й наші працівники, заздрите один одному навіть щодо роботи для Дафа? Я стою за менш суворий режим управління саме для того, щоб ти міг звільнитися від пристрастей звичайної людини, щоб ти не втратив душевної рівноваги в роботі. Великий Закон належить усьому Всесвіту, а не якійсь крихітній людині. Усі, хто бере на себе нашу службу, поширює Дафа. Яка різниця, хто робить це: ти чи я? Якщо ви не відкинете цю пристрасть, то невже думаєте, що з нею можна піднятися в Небесне царство, щоб там мірятися силами з Буддами? Ніхто не може самотужки взяти на себе поширення Великого Закону. Відновіть вашу душевну рівновагу! Коли щось заважає тобі заспокоїтися, хіба це не прояв твоїх пристрастей? Учні, не думайте, що вас це не стосується! Я хотів би, щоб всі ви подумали про себе, бо всі ви люди, які присвятили себе самовдосконаленню, крім одного мене, Лі Хунчжи. Подумайте, чому я передаю такий Великий Закон наприкінці кальпи? Якщо висловлю істину, то це означатиме, що я передаю єресь, бо тоді люди прийдуть вчитися Закону, безсумнівно, заради цього, а це вже буде вивченням Закону з пристрастю. Під час спасіння людей треба наставляти вас на шлях істини, і лише в такому разі можна усунути ваші пристрасті. Коли всі ви знаєте, що без усунення пристрастей не досягнете Досконалості, то чому не відпустити це, не зробити ще крок уперед? Насправді мені не легко виразити словами причину, чому передаю Дафа, але коли розкриється істина — каятися буде пізно.

Я бачу серце деяких із вас, але не можу прямо сказати тобі. Якщо Учитель тобі скаже, то ти запам'ятаєш мої слова і все життя проявлятимеш до них пристрасть. Сподіваюся, що ніхто з моїх учнів не занапастить себе. Врятувати людину дуже важко, а урозуміти — ще важче. Тоді кожен має поставити себе поряд з усіма і спробувати урозуміти. Усі ви вважаєте Великий Закон хорошим, то чому ж не можете відпустити свої пристрасті?

Лі Хунчжи, 6 січня 1996 р.


Підтвердження

Закон Будди може врятувати людей, але Закон Будди виник не заради спасіння людей. Закон Будди може розкрити таємниці Всесвіту, життя, науки, може дати змогу людству знову стати на правильний науковий шлях, але Закон Будди створено не для спрямування людської науки.

Закон Будди є властивістю Всесвіту, є чинником, що створює першоджерельну матерію, є причиною виникнення Всесвіту.

Тож у майбутньому буде багато фахівців і вчених, у яких відкриється мудрість у Законі Будди, і вони стануть відкривачами різних наук нового людства. Однак Закон Будди дає тобі мудрість не для того, щоб зробити тебе таким відкривачем, ти отримуєш це тому, що є вдосконалювальником; тобто насамперед ти маєш бути вдосконалювальником, а вже потім — фахівцем. Тоді, як удосконалювальник, ти маєш використовувати всі сприятливі умови, щоб поширювати Великий Закон, підтверджувати те, що Дафа правильний, що він справжня наука, а не якесь повчання й ідеалізм. Кожен, хто віддається самовдосконаленню, розглядає це як свій обов'язок. Без цього неосяжного Закону Будди не було б нічого — від наймакроскопічнішого до наймікроскопічнішого у Всесвіті, і аж до всіх знань суспільства звичайних людей.

Лі Хунчжи, 8 січня 1996 р.


Практикувальник до всього причетний

Усі душевні муки, які переживає практикувальник серед звичайних людей, — це проходження перешкод; а всі похвали, які він чує, — це випробування.

Лі Хунчжи, 14 січня 1996 р.


Що таке терпіння

Терпіння — це ключ до підвищення Сіньсін. Терпіння з обуренням, відчуттям несправедливої образи, зі сльозами — це терпіння звичайної людини, пов'язане з пристрастю до занепокоєння. Лише терпіння, яке зовсім не має обурення, без почуття образи — це терпіння вдосконалювальника.

Лі Хунчжи, 21 січня 1996 р.


Що таке «мі сінь»

Серед нинішніх китайців дійсно спостерігається таке явище, коли одна розмова про «мі сінь» — сліпу віру або віру із захопленням — вже лякає, бо багато хто називає сліпою вірою те, у що вони самі не вірять. Насправді вираз «сліпа віра» під час Культурної революції мав ультралівий відтінок. Це був вираз, який на той час мав найбільш руйнівну силу для національної культури, був найстрашнішим ярликом і об'єктом для безвідповідального базікання простодушних і твердолобих людей. Навіть ті так звані матеріалісти називають «сліпою вірою» усе те, що виходить за межі їхніх знань, або те, чого ще не пізнала наука. Виходячи з такої теорії пізнання речей і явищ, людина не може досягти прогресу, і наука не може отримати розвитку, адже будь-який новий розвиток і відкриття в науці виходить за межі знань попередніх поколінь. Тоді хіба самі ці люди не впали в ідеалізм? Адже тільки-но людина одного разу повірить у що-небудь, хіба це само собою не означає, що вона одержима нав'язливою ідеєю? Тоді чи не є сліпою віра людей в сучасну науку, в сучасну медицину? Чи не є сліпою вірою поклоніння культу? Насправді два ієрогліфи «мі» (захоплення) й «сінь» (віра) — це дуже прості слова. Коли люди, наче зачаровані, вірять у що-небудь, зокрема правду, це і є сліпа віра. Це не має негативного забарвлення. Просто лихі люди, аби завдати комусь шкоди, надають цим словам так званий «середньовічний» зміст, роблять їх виразом, що провокує на боротьбу, змушуючи тих, хто не має свого розуму, говорити з чужих слів.

Насправді сам вираз «сліпа віра» не має так вживатися, він не має того змісту, який йому нав'язано. Ці слова зовсім не мають поганого підтексту. Без сліпої віри в дисципліну солдати не були б боєздатними; без сліпої віри в учителя і школу учні не здобули б знання; без сліпої віри в батьків діти не були б вихованими; без сліпої віри у свою справу людям неможливо було б добре працювати. Якщо люди не матимуть жодної віри, то не матимуть і норм моралі, тоді душа людини втратить добрі думки і її захоплять злі думки. У такому разі спостерігатиметься різке падіння моральності людства, і під впливом поганих думок люди почнуть ворогувати між собою. Люди здійснюватимуть всілякі злочини заради того, щоб задовольнити своє его. Хоча ті лихі люди, які надають словам «мі сінь» такий негативний зміст, досягнуть своєї мети, але водночас вони, можливо, зіпсують природу людства.

Лі Хунчжи, 22 січня 1996 р.

Змінено 29 серпня 1996 р.


Хвороботворна карма

Чому і нові учні-початківці, і старі учні, організм яких уже зазнав регулювання, у процесі самовдосконалення можуть відчувати нездужання, ніби страждають тяжкою хворобою? Чому таке явище може повторюватися через певний проміжок часу? Коли я читав лекції, то говорив вам, що це не що інше, як усунення карми, що разом з усуненням карми, створеної людиною з переродження в переродження, у неї підвищується здатність урозуміння, до того ж це також є перевіркою того, чи непохитні учні у Великому Законі. Так триватиме аж доти, доки вони не вийдуть зі стадії самовдосконалення за Законом людського світу, — це якщо говорити загалом.

Насправді людина з переродження в переродження прожила невідомо скільки життів, і в кожному житті вона накопичувала багато карми. Під час переродження людини частина хвороботворної карми втискається в тіло в мікроскопічному стані, і після переродження нове поверхневе фізичне тіло не має хвороботворної карми (за винятком тих, у кого карма занадто велика). Карма, втиснута в минулому переродженні в тіло людини, може повернутися до поверхневої плоті, і в такому разі людина занедужає, але захворювання часто збігається з проявом якоїсь зовнішньої причини в поверхневому матеріальному світі. Тож це відповідає об'єктивній закономірності нашого поверхневого матеріального світу, тобто відповідає правилам на Землі, через що звичайним людям нізвідки дізнатися про справжню причину виникнення хвороби, і вони не можуть вийти з омани. Тим часом тільки-но людина занедужує, як одразу приймає ліки або вдається до різної медичної допомоги; так хвороба фактично знову вдавлюється в тіло, і, отже, людині не вдається усунути хвороботворну карму, яку вона накопичила в минулому житті через скоєння злочинів. А в цьому житті вона може вчинити нові злодіяння й завдати шкоди іншим, що породжує нову хвороботворну карму, і в людини виникають різноманітні хвороби. Однак людина знову приймає ліки або вдається до всілякої медичної допомоги, знову вдавлюючи хворобу. За допомогою операції можна видалити лише шмат плоті в поверхневому матеріальному просторі, а хвороботворна карма, що існує в іншому просторі, залишається зовсім незачепленою. Сучасні медичні технології абсолютно не можуть торкнутися її. За нового захворювання людина знову лікується, а після смерті знову перероджується і хвороботворна карма знову вдавлюється в тіло. Внаслідок такого колообігу людина за всі свої переродження накопичила в собі невідомо скільки хвороботворної карми, тому я й кажу, що всі нинішні люди вже накопичили в собі багато карми; вони носять хвороботворну карму й інші види карми. Тому людину можуть спіткати в житті лиха і страждання, неприємності. Хочеш тільки бути щасливим і не повертати карму, як таке можливо? Тепер карма в людини така велика, що людина завжди і скрізь перебуває в оточенні карми, завжди і скрізь може зіткнутися з неприємностями, і щоразу, коли виходить з дому, на неї чекає якась халепа. Але в разі виникнення суперечностей люди не хочуть терпіти, не знають, що це повернення кармічних боргів, скоєних раніше. Якщо ти, мовляв, поводишся зі мною погано, то я відповім на це подвійною злістю. Так люди створюють нову карму, не повернувши старої. Це призвело до падіння моралі в суспільстві, змусило людей вороже ставитися одне до одного. Багатьом невтямки: що сталося з теперішніми людьми? Що сталося з нинішнім суспільством? Якщо так піде далі, то людство опиниться у крайній небезпеці!

Отже, наші практикувальники мусять самі погасити частину карми, крім тієї, яку усуває Вчитель. Тому ти можеш відчувати нездужання, ніби справді чимось хворий. Самовдосконалення і є очищенням твого тіла із самого джерела людського життя. Фізичне тіло людини нагадує річні кільця дерева, кожен шар якого несе в собі хвороботворну карму. Тож треба очистити твоє тіло із самого центру. Але якщо відразу виштовхнути всю карму назовні, то людина не витримає й виникне небезпека для її життя. Тому нічого не залишається, як виштовхувати одну-дві частки через певний проміжок часу, щоб людина змогла витримати й у процесі перенесення страждання погасити карму. Але це лише та невелика частка, яку я залишив тобі після того, як усунув у тебе карму. Твою карму повністю виштовхнуть тоді, коли ти досягнеш найвищої форми вдосконалення за Законом людського світу, коли твоє тіло досягне чисто-білого стану. Але є й такі, хто має дуже мало хвороботворної карми. Є й інші особливі обставини. Самовдосконалення у надлюдському Законі — це вже практика з найчистішим тілом Архата, де більше немає хвороботворної карми. Однак, у тих, хто вдосконалюється у надлюдському Законі, хто не досяг Повної Досконалості й далі вдосконалюється на вищі рівні, ще будуть негаразди і страждання, також будуть випробування, призначені для їхнього підвищення в рівнях. Але всі ці випробування втілюються в розбіжностях щодо Сіньсін між людьми, між людиною і якоюсь справою й пов'язані з подальшим усуненням пристрастей, але хвороботворної карми в тілі вже не буде.

Ніхто не може довільно робити для звичайних людей таку справу, як усунення хвороботворної карми. У жодному разі не можна робити це для звичайних людей, які не практикують — вони можуть сподіватися лише на лікування. Якщо робити це довільно для звичайних людей, це буде порушенням Небесного принципу; у жодному разі неприпустимо, щоб людина чинила погані справи й не погашала карму, створювала борги і не повертала їх. Небо не допустить! Коли лікують хворобу за допомогою звичайної цігун-терапії, то вдавлюють її в тіло людини. Коли в людини занадто багато карми, і вона й далі робить злі вчинки, то її чекає знищення, повне знищення і фізичного тіла, і Юаньшень, вона повністю перестане існувати. Коли Великий Пробуджений лікує людину, то може докорінно усунути її карму, але він робить це з певною метою, здебільшого заради спасіння людей.

Лі Хунчжи, 10 березня 1996 р.


Заборона для практикувальника

Той, хто проявляє пристрасть до слави, практикує єретичний шлях, наповнений намірами; якщо він доб'ється слави у світі людей, то неодмінно буде на словах тихий і м'який, а на серці злісний і лихий, неодмінно буде збивати людей з пантелику і приводити Закон у стан хаосу.

Мати пристрасть до грошей — це прагнення багатства й хибне вдосконалення, заподіяння шкоди релігії й Закону; життя такої людини пройде даремно, і вона не вдосконалиться в Будду.

Виявляти пристрасть до сексу — це означає, що така людина нічим не відрізняється від лиходія: її уста читають сутру, а злодійкуваті очі так і бігають. Така людина дуже далека від Дао і є злою звичайною людиною.

Мати пристрасть до родинних почуттів — це означає, що такі почуття звалюють на людину тягар, не дають їй спокою, обволікають її. Нитка цих почуттів пов'язуватиме її все життя. Коли вік дасться взнаки, каятися буде пізно.

Лі Хунчжи, 15 квітня 1996 р.


Гармонія

1.

Люди в різному робочому середовищі мають різні проблеми, що стосуються вбивства живих істот. Життєвий баланс має різні прояви. Вдосконалювальникам щонайперше потрібно позбутися всіх пристрастей, а також треба відповідати соціальному стану звичайних людей. Якщо ніхто не виконує людську роботу, тоді не існуватиме Закону цього рівня.

2.

У сфері Закону живі істоти можуть народжуватися і вмирати природним шляхом. Всесвіт проходить через формування, існування й псування. Людина переживає народження, старість, хвороби й смерть. Через необхідність підтримувати баланс життя буває так, що живі істоти гинуть неприродним шляхом. У терпінні міститься зречення, а повне зречення своєю чергою — це більш високий принцип Закону про у-лоу (відсутність упущень).

Лі Хунчжи, 19 квітня 1996 р.


У-лоу (відсутність упущень)

У терпінні міститься зречення, здатність відрікатися є підвищенням у самовдосконаленні. Закон має різні рівні, і практикувальник пізнає Закон того рівня, якого він досягнув. Кожен практикувальник по-різному розуміє Закон, бо всі перебувають на різних рівнях.

Щодо вдосконалювальників на різних рівнях Закон має вимоги різних рівнів. Зречення — це прояв того, що людина звільнена від пристрастей пересічних людей. Якщо дійсно зміг спокійно зректися, і водночас серце не зачеплене, то фактично вже перебуваєш на тому рівні. Однак мета самовдосконалення полягає саме в підвищенні рівня. Якщо ти вже зрікся цієї пристрасті, тоді чому б не зректися і самого страху того, що є ці пристрасті? Якщо зректися цього без упущень, то хіба це не буде ще вищим зреченням? Однак якщо практикувальник чи звичайна людина не може досягти навіть елементарного зречення й теж говорить про цей принцип, тоді це лише відмовка, щоб не відкидати пристрасті й приводити Закон до стану хаосу.

Лі Хунчжи, 26 квітня 1996 р.


Самовдосконалення й робота

Більшість учнів нашого Фалунь Дафа практикує в суспільстві звичайних людей, за винятком професіоналів, що вдосконалюються в монастирях. Завдяки вивченню Великого Закону і практиці, усі ви можете байдуже ставитися до слави й вигід. Однак через неглибоке розуміння принципів Фа виникає одна проблема: окремі наші учні кидають свою роботу в суспільстві звичайних людей чи відмовляються від роботи навіть тоді, коли їх висувають на керівну посаду. Усе це створило багато зайвих перешкод для роботи й життя і прямо позначилося на самовдосконаленні. Крім того, деякі з тих, хто вів чесну торгівлю, залишили її. Вони пояснили це тим, що почали байдуже ставитися до грошей, що робота у сфері торгівлі може завдати іншим шкоди й може завадити їхньому самовдосконаленню.

Насправді зміст Великого Закону дуже глибокий. Звільнитися від прагнень пересічних людей — це не означає, що треба залишити свою роботу в суспільстві пересічних людей; а відмовитися від гонитви за славою й вигодами — не означає, що треба полишити суспільство звичайних людей. Я неодноразово говорив, що ті, хто вдосконалюється в суспільстві звичайних людей, мають відповідати стану суспільства звичайних людей.

З іншого боку, якщо всі керівні пости займуть такі люди, як ми, які можуть звільнитися від прагнень до особистої слави й вигоди, то яку велику користь це принесло б людям! А що принесе суспільству людина ненаситної жадібності? Якщо торговці практикуватимуть Дафа, якою буде атмосфера в суспільстві?

Великий Закон Всесвіту (Закон Будди) пронизує всі рівні — від найвищого до найнижчого і є цілісним. Адже суспільство звичайних людей також утворено з Фа певного рівня! Якщо всі навчаються Великого Закону й ніхто не виконує свою роботу в суспільстві, то не існуватиме суспільства звичайних людей, не існуватиме Фа цього рівня. Суспільство звичайних людей також є втіленням Закону Будди на найнижчому рівні, також є формою існування життя й матерії Закону Будди цього рівня.

Лі Хунчжи, 26 квітня 1996 р.


Виправлення

Нині повсюдно розповсюджують і вивчають висунутий Дослідницьким товариством девіз: «Ретельно читати Великий Закон, по-справжньому вдосконалювати Сіньсін, посилено тренуватися в рухах тіла...» тощо, видаючи це за Фа або за мої слова. Насправді це не мої слова, та вони й не мають глибшого змісту, тим більше це не є Законом. Те, що тут мається на увазі під словами «ретельно читати», дуже відрізняється від моїх вимог щодо вивчення Фа. Насправді щодо того, як треба читати мою книгу, я вже ясно роз'яснив у статті «Вивчення Закону», яку написав 9 вересня 1995 р. До того ж те, що мається на увазі під словами «ретельно читати», стало серйозною перешкодою для вивчення Закону. Надалі обов'язково треба звертати увагу на серйозність цього питання. Я вже пояснював вам, чому буддійська релігія в Індії не дійшла до нашого часу, і який урок ми маємо з цього винести. Якщо в майбутньому ви не будете звертати уваги на такі випадки, то це означатиме, що ви почали приводити Закон у стан безладу. Увага: якщо це вже сталося, то не треба притягувати когось до відповідальності, а треба стежити за тим, як сам вчиняєш. Не треба шукати, хто придумав цей девіз. Слід винести з цього урок і віднині бути пильними.

Лі Хунчжи, 28 квітня 1996 р.


Алмазна незмінність

Щоб зробити Великий Закон вічно незмінним, необхідно, мабуть, вирішити одне питання, а саме: завжди бувають такі учні, які прагнуть показати себе, висунути щось нове й оригінальне, за першої нагоди можуть зробити справи, які створять перешкоди Великому Закону, іноді дуже серйозні. Наприклад, останнім часом деякі весь час стверджують, що я індивідуально навчав когось найголовнішого у вправах (насправді, це я поправляв неточність у рухах учнів, коли вони просили мене зробити це), і тим самим заперечують ті рухи у вправах, які я передавав у різних районах протягом кількох років. Вони без жодного сорому змінюють вправи Великого Закону тоді, коли сам я ще живу на Землі, коли ще є в наявності відеозапис з навчання вправ; вони наполягають, щоб наші учні практикували не за відеозаписом, а відповідно до їхніх інструкцій; кажуть, що Вчитель, мовляв, має високий Гун, що він не рівня учням, і так далі. Вони наказують учням спочатку практикувати з урахуванням своїх умов, а потім уже поступово робити корегування тощо.

Я передаю вам всю систему практики раз і назавжди саме для того, щоб не давати учням самовільно вносити до неї зміни. Якщо механізм вже сформувався, його не можна змінювати в жодному разі. Це може здатися малозначним, а по суті з цього і починається серйозне спотворення Фа. Є й такі, які виконують перехідні рухи тіла як окремі і наказують учням виконувати їх за певними стандартами, тим самим висуваючи щось нове й оригінальне. Наразі це вже спричинило серйозні наслідки по всій країні. Учні! Адже все ще є в наявності мій відеозапис з навчання вправ, чому ж ви так легко і сліпо слідуєте за кимось?! Великий Закон є суворим Великим Законом Всесвіту, і навіть найменше його спотворення — це дуже великий гріх. Той, хто вдосконалюється, повинен удосконалюватися прямо і благородно, повинен звертати увагу на найголовніше. Як же може бути, щоб рухи тіла в усіх були абсолютно однаковими? Нема чого ламати голову над такими дрібницями. Рухи тіла є однією з форм, що ведуть до Повної Досконалості, і звичайно, мають важливе значення; але нам не слід «залазити у кінчик бичачого рогу», а треба докласти більше зусиль для підвищення свого Сіньсін. Насправді в більшості випадків перешкоду Великому Закону можна створити лише зсередини. Фактори ззовні можуть збентежити лише окремих осіб, але не можуть змінити Фа. Незалежно від того, зараз чи в майбутньому, завдати шкоди Фа можуть тільки наші учні, тому, хай там що, — будьте обережні! Наш Фа є алмазно-незмінним. Ніхто, ні під яким приводом, ні з якої підстави й ні в якому разі не повинен вносити навіть найменшу зміну у вправи, за допомогою яких ми досягаємо Повної Досконалості. Інакше, незалежно від того, хороший чи поганий у вас мотив, ви таким чином завдасте шкоди Закону.

Лі Хунчжи, 11 травня 1996 р.


Не кажіть гучних слів

Останнім часом дехто з вас у ході поширення Великого Закону привів людей з напередвизначеним зв’язком отримати Фа, і вони стали на шлях удосконалення, після чого ви кажете, що це ви врятували людей: сьогодні я врятував стільки людей, ти врятував стільки людей тощо. Фактично людей рятує Фа, цю справу робить лише Вчитель, а ви лише допомогли отримати Фа тим, кому це судилося долею. Чи можна врешті-решт врятувати людину — це ще залежить від того, чи вдасться їй досягти Повної Досконалості шляхом самовдосконалення. Хай там що, звертайте увагу на наступне: будь-які гучні слова можуть потрясти Будд незалежно від того, з наміром ви сказали їх чи без наміру; не створюйте собі перешкод на шляху вдосконалення, у цьому плані також треба вдосконалювати вуста; сподіваюся, що ви зрозуміли.

Лі Хунчжи, 21 травня 1996 р.


Пробудження

Час практичного вдосконалення у вивченні Великого Закону обмежений, багато учнів, не гаючи часу, старанно просуваються вперед, але частина учнів не знає, що треба дорожити часом, і ламає голову над дрібницями. З того часу, як було видано книгу Великого Закону «Чжуань Фалунь», багато хто порівнює її зі звукозаписом моїх лекцій, стверджуючи, що Дослідницьке товариство внесло зміни в слова Вчителя. Дехто каже, що цю книгу було написано з чиєюсь допомогою, і тим самим завдає шкоди Великому Закону. Я хочу сказати вам, що Дафа належить мені, Лі Хунчжи. Я викладаю його для того, щоб врятувати вас, і все це сказав саме я, Лі Хунчжи. До того ж під час читання лекцій у мене під рукою не було жодної чернетки з текстом виступу, не було жодних матеріалів, а був лише аркуш паперу, де дуже просто було написано, що саме розповідати учням під час лекції. Було лише кілька питань, написаних нерозбірливо для інших. Щоразу я читаю лекцію з нової точки зору, намагаюся враховувати сприйнятливість слухачів, тому щоразу викладаю те саме питання з іншого боку. Причому цей Фа є реальним втіленням властивості Всесвіту, Великого Закону Будди. У той момент, коли в ході самовдосконалення на мене зійшло Пробудження, я згадав усі свої первісні речі і за допомогою мови звичайних людей розповів про них, передав вам і тим, хто на Небесах, щоб Фа виправив Всесвіт. Щоб тим, хто вивчає його, було зручно вдосконалюватися, я наказав деяким учням від слова до слова за звукозаписом записати всі мої лекції і потім дати мені їх на редагування. Учні внесли зміни лише згідно з моїми правками, ввели текст на комп'ютері, щоб я зробив на цій основі нове редагування, тільки й усього. Книгу «Чжуань Фалунь» я особисто відредагував тричі, і лише після цього вийшов остаточний текст для друку.

Ніхто не вніс жодних поправок до змісту Великого Закону, та й хто може його виправити? Те, що книга чимось відрізняється від звукозапису, пояснюється трьома такими причинами: по-перше, задля зручності вдосконалення я зібрав разом усе те, що розповів на різних лекціях, і в єдиному порядку відредагував; по-друге, під час читання лекцій я враховував різницю у здатності сприйняття учнів, обставини на той час і умови. Природно, що під час складання книги треба було змінити мовну структуру лекцій. По-третє, оскільки під час вивчення практикувальниками може спостерігатися розбіжність моєї мови з тим, що написано в книзі, потрібно було внести виправлення, але, як і раніше, збережено стан і розмовний стиль, які були під час читання мною лекцій. «Чжуань Фалунь (другий том)» і «Пояснення до Великого Закону Фалунь» я також переробив особисто, і лише після цього їх було передано у видавництво. Книгу «Чжуань Фалунь (другий том)» написано за допомогою методів мислення, що належать до різних рівнів. Тому деяким може здатися, що в цій книзі використовується нестандартний стиль написання, і їм не все зрозуміло. Адже це не річ пересічних людей! Насправді, «Чжуань Фалунь (другий том)» буде залишено нащадкам для того, щоб вони могли дізнатися, наскільки зіпсувалося сьогоднішнє людство, і винести з цього глибокий історичний урок. А «Фалуньгун», включно з його виправленим виданням, є лише перехідним матеріалом початкового періоду у формі цігун, щоб людям було легко зрозуміти його.

Спотворення Закону має багато форм, і найважче виявити саме таку форму, коли самі учні ненавмисно завдають шкоди. Останній період занепаду і загибелі буддизму Шак’ямуні розпочався саме так. І це дуже глибокий урок історії.

Учні, твердо запам'ятайте, усі канони й книги Фалунь Дафа — це викладений мною Фа, я їх сам переглянув, переробив і впорядкував. Відтепер ніхто не повинен виписувати щось із звукозаписів моїх лекцій або якось упорядковувати їх. Незалежно від причини, включно з так званим зіставленням моєї мови з книгою тощо, все це є спотворенням Фа.

Зміни, які відбуваються з Небесними тілами, і розвиток людства — це не випадковість. Хід розвитку людського суспільства заплановано історією. Він виник під дією небесних знамень. У майбутньому людей, які вивчають Великий Закон, стане у світі ще більше. Цього не домогтися з запалу й тимчасового ентузіазму. Хіба може бути, щоб таку велику справу не було всебічно заплановано в історії? Насправді все те, що я роблю, було заплановано безліч років тому. І те, що комусь судилося осягнути Закон, — також не випадковість, тільки проявляється це в таких формах, що існують серед звичайних людей. Насправді, кілька моїх наставників передали мені в цьому житті те, чого я навмисно навчив їх кілька століть тому. Для того щоб, коли прийде доля, вони передали мені все це назад, і щоб я тоді згадав весь зміст мого Фа. Тому я маю вам сказати, що цей Фа вивчають не тільки на цьому рівні людства, його вивчають і на вищих рівнях. Виправлення Законом відбувається через те, що величезна сфера Небесних тіл відхилилася від властивості Всесвіту. У колосальному Всесвіті людство нічого не означає, земна куля — лише порошинка у Всесвіті. Якщо людина хоче, щоб вищі живі істоти звернули на неї увагу, то вона має удосконалюватися! Вона сама повинна стати вищою живою істотою!

Лі Хунчжи, 27 травня 1996 р.


Непорушність Закону

За два роки виникли деякі проблеми у практиці наших учнів. Я постійно спостерігаю за ситуацією вдосконалення учнів, і для того, щоб вчасно виправляти проблеми, часто з певною метою пишу невеликі тексти (учні називають їх канонами), які служать керівництвом для вашого самовдосконалення. Мета полягає в тому, щоб залишити наступним поколінням стабільний, здоровий і правильний шлях удосконалення за Великим Законом. Хоч скільки б пройшло часу, навіть якби пройшли «тисячі років й десятки тисяч поколінь», все одно потрібно було б удосконалюватися відповідно до шляху, який я особисто залишив вам, бо лише так можна досягти Повної Досконалості.

Проте, нещодавно в одному з наших пунктів занять у Гонконзі я прочитав деякі матеріали, які було привезено з інших міст. Серед них були два невеликі тексти, які я не планував публікувати. Це ж серйозне і навмисне завдання шкоди Великому Закону! Навіть якщо це самовільно було виписано зі звукозапису моїх промов, це також неправильно! У статті «Пробудження» я вже недвозначно попередив, що нікому і ні в якому разі не можна виписувати щось із звукозаписів моїх промов, а якщо хтось це зробить, то це буде руйнуванням Фа. До того ж я неодноразово наголошував: не можна поширювати зроблені особисто вами аудіозаписи моїх лекцій. Чому ви все-таки так вчинили? Що спонукає вас до цього? Скажу вам: хто самовільно робить це, той завдає шкоди Закону. Виняток становлять ті мої книги, які вже видано офіційно, а також невеликі тексти з моїм підписом і датою, розіслані Дослідницьким товариством по всій країні. Самовдосконалення — це твоя особиста справа і чого тобі просити — сам вирішуй. Звичайна людина має і демонічну природу, і природу Будди; щойно в людини виникає неправильна думка, його демонічна природа починає відігравати роль. Я ще раз вам скажу, що сторонні люди ніколи не зможуть завдати шкоди Фа, його можуть зруйнувати лише наші учні зсередини. Запам'ятайте це!

Кожен крок, зроблений мною, Лі Хунчжи, — це незмінна і непорушна форма поширення Дафа, яку буде залишено для майбутніх поколінь. Поширення такого Великого Закону почалося не з тимчасового ентузіазму. Хай пройдуть десятки тисяч років, або ще більше, — все одно не можна, щоб виникло навіть маленьке відхилення. Захищати Великий Закон і насамперед бути вимогливим до себе в цьому плані — це також завжди буде обов'язком учнів Дафа, оскільки він належить усім живим істотам Всесвіту, зокрема й тобі.

Лі Хунчжи, 11 червня 1996 р.


Самовдосконалюватися і нести відповідальність

Старанно просуватися вперед у практичному вдосконаленні необхідно для того, щоб якомога раніше досягти Повної Досконалості. Вдосконалювальник — це той, хто відкидає пристрасті звичайних людей. Учні, ви повинні розуміти, для чого ви практикуєте!

З відповідальності перед Великим Законом, консультаційні пункти, головні пункти і дослідницькі товариства у всіх місцях мають право змінити будь-якого консультанта й голову консультаційного пункту, тому іноді вони змінюють відповідальних осіб у зв'язку з різними обставинами. Оскільки відповідальна особа насамперед є удосконалювальником, вона прийшла не для того, аби бути лідером, а щоб удосконалюватися. Тому вона неодмінно має вміти перебувати і «в верхах», і «в низах». Вона віддається самовдосконаленню і тоді, коли на неї покладають відповідальність, і тоді, коли вона вже не несе на собі цієї відповідальності. А якщо людину змінили, і від цього вона відчула себе «не у своїй тарілці», то чи не означає це, що тут відіграють роль її пристрасті? Хіба це якраз не є гарною нагодою, щоб усунути таку пристрасть? Якщо і в цей час людина не може заспокоїтись, то це якраз свідчить про те, що її змінили правильно. У того, хто прагне бути відповідальною особою, мотив до самовдосконалення нечистий. Учні, нагадую вам! Якщо ви не відкинете цієї пристрасті, то не зможете досягти Повної Досконалості.

Лі Хунчжи, 12 червня 1996 р.


Як вчинити з рукописними канонами

Нині людей, які вивчають Великий Закон, стає дедалі більше. Їхнє число з кожним тижнем подвоюється. Дефіцит у виданих книгах і відставання постачання від попиту призвели до того, що в деяких районах чи селах неможливо купити книги. Хтось із наших учнів спитав мене, як бути з рукописними книгами Дафа. Я вам скажу: наразі ви можете передати селянам переписані під час вивчення Великого Закону «Чжуань Фалунь» або інші лекції через учнів, які поширюють у селах наш метод практики і Фа. Цим також можна полегшити економічний тягар селян. Ми вимагаємо від наших учнів акуратного почерку у цих рукописах, щоб малоосвічені селяни могли все зрозуміти. Між іншим, і списане і надруковане має однакову силу Фа.

Лі Хунчжи, 26 червня 1996 р.


Конференція Закону

Вкрай необхідно, щоб наші учні ділилися між собою досвідом і переживаннями у самовдосконаленні. Якщо тільки ти не показуєш себе навмисно, то немає сумніву, що конференція буде корисною для взаємного стимулювання до вдосконалення й спільного підвищення. Для того, щоб дати поштовх поширенню Дафа, у багатьох місцях влаштували конференції з обміну досвідом у самовдосконаленні, які є добрими і здоровими як за формою, так і за змістом. Але текст промови спікера обов'язково має бути передано на розгляд консультаційного пункту. Неприпустимо, щоб виникла якась проблема політичного характеру, що не стосується самовдосконалення. Також не можна допускати те, що могло б неправильно спрямувати самовдосконалення і суспільство. Разом з тим, не варто вести пусті балачки й «лити воду» в тексті — це звичка, яку ви могли набути, вивчаючи різні теорії звичайних людей. Не треба зачитувати свій текст у вигляді доповіді начальству, виходячи із прагнення показати себе.

Великі конференції з обміну досягненнями в самовдосконаленні, які організовують головні пункти на рівні провінцій і міст, не треба розширювати до всекитайського масштабу. Організовувати конференцію всекитайського або навіть всесвітнього масштабу — це справа Дослідницького товариства. Також не можна проводити такі конференції часто, їх краще проводити раз на рік (за винятком особливих обставин). Не слід робити це порожньою формальністю чи майданчиком, де кожний прагне показати себе. Треба організовувати урочисті конференції Фа, які справді зможуть сприяти самовдосконаленню.

Лі Хунчжи, 26 червня 1996 р.


Лист головному консультаційному пункту Дафа міста Шицзячжуана

Головному консультаційному пункту Дафа міста Шицзячжуана!

Я знаю, що ваша зустріч з обміну досвідом у самовдосконаленні зазнала перешкод. Причин тут три. І ви, напевно, зробите з цього висновки. По суті, ця подія безпосередньо вплинула на заходи Дафа в Пекіні, і навіть по всій країні мала певний негативний вплив на нормальний розвиток подальшої діяльності для Великого Закону. Думаю, що ви неодмінно зрозумієте, у чому тут суть, і в майбутньому робитимете краще.

Скажу ще кілька слів щодо зустрічі, де виступила із доповіддю одна людина. Деякі окремі випадки, коли в учнів з’явилися надздібності, можуть з погляду науки підтвердити науковість Великого Закону, завдяки чому люди з науково-технічних кіл, зі світу вчених можуть пізнати Великий Закон. Це не для того, щоб пропагувати й роз'яснювати все це серед наших учнів. Це не принесе ніякої користі, а може тільки викликати пристрасті у практикувальників-початківців або у тих учнів, які вивчають Фа не дуже сумлінно. А тим учням, які добре навчаються, не потрібно слухати таку доповідь, вони й без того твердо вдосконалюватимуться за Великим Законом.

Є ще один найважливіший момент: я поширював Фа два роки, потім дав учням два роки для практичного вдосконалення. Протягом цих двох років я не допускав, щоб якась діяльність, не пов'язана з практичним удосконаленням, завдавала перешкод процесу підвищення учнів, який було систематично заплановано крок за кроком. Якщо доповідь не ставить собі за мету переконати людей з наукових кіл або вчених у науковості Великого Закону, а натомість ви читаєте її нашим учням, які дуже обмежені в часі, то подумайте: що може створити більшу за це перешкоду учням? Щоб не заважати учням, я навіть не зустрічаюся з ними. Якщо учні побачать мене, то вони не зможуть заспокоїтись принаймні протягом кількох днів. Це своєю чергою порушить порядок на шляху вдосконалення, який за моєю вказівкою запланували для учнів Тіла Закону. Про це я говорив із Дослідницьким товариством, але, можливо, цьому учневі не розповіли про це ясно. Оскільки справа ця вже минула, то не треба притягувати когось до відповідальності. На мою думку, це головним чином пояснюється тим, що ви не усвідомили цього. Але надалі будьте уважними. Все те, що ми сьогодні робимо, ставить собі за мету закласти фундамент для поширення Дафа на наступні «тисячі років й десятки тисяч поколінь», щоб він передавався від покоління до покоління. Потрібно, щоб було передано досконалу, правильну і безпомилкову форму самовдосконалення! Сьогодні я вказав на цей інцидент, і я зробив це не заради критики, а для того, щоб виправити форму самовдосконалення і залишити її для нащадків.

Лі Хунчжи, 26 червня 1996 р.


Виправлення Сіньсін

Багато учнів у ході успішного вдосконалення за Великим Законом один за одним досягають Пробудження або вступають у стан поступового Пробудження. Вони можуть бачити реальні, чудові, надзвичайні й прекрасні картини інших просторів. У процесі досягнення Пробудження учні були надзвичайно приголомшені й почали називати мої Тіла Закону другим Вчителем, або приймати мої Тіла Закону за справжнього самостійного Вчителя — це помилкове розуміння. Тіло Закону — це прояв усюдисущого образу моєї мудрості, а не самостійна жива істота. Є й такі учні, що називають і Фалунь «вчителем-Фалунь»; таке розуміння є повністю помилковим. Фалунь є ще одним особливим проявом моєї сили Закону й мудрості Дафа — цей прояв надзвичайно прекрасний. Фалунь — це втілення природи Фа в усіх речовинах у Всесвіті, від макроскопічних до мікроскопічних, він також не є самостійною живою істотою.

Учні, твердо запам'ятайте: коли ви побачите, що мої Тіла Закону і Фалунь зробили для вас велику, містичну, надзвичайну справу, вам не слід дивитися на це з погляду звичайних людей, не слід вихваляти мої Тіла Закону і Фалунь. Це було б проявом надто низької здатності урозуміння і рівня Сіньсін. По суті, будь-які такі форми є лиш конкретним проявом того, як я величезною силою Фа виправляю Закон і рятую людей.

Лі Хунчжи, 2 липня 1996 р.


Поверхово про Шань

Шань (Доброта) — це прояв властивості Всесвіту на різних рівнях, у різних просторах, і це також основна природа великих Пробуджених. Тому коли практикувальник у своєму самовдосконаленні працює над тим, щоб злитися з властивістю Всесвіту «Чжень, Шань, Жень» (Істина, Доброта, Терпіння), він повинен прагнути стати добрим. Колосальні Небесні тіла утворюються із властивості Всесвіту «Чжень, Шань, Жень». Поширення Дафа дає можливість життям у Всесвіті знову проявити свою природжену історичну властивість. Дафа виявляє досконалість і згоду. Будь-який із трьох ієрогліфів — Чжень, Шань, Жень, — взятий окремо, також повною мірою має властивість «Чжень, Шань, Жень», оскільки матерія складається з мікроскопічних речовин, а мікроскопічні речовини складаються з ще більш мікроскопічних речовин. І так відбувається аж до самого кінця. Отже, і Чжень утворюється з «Чжень, Шань, Жень», і Шань утворюється з «Чжень, Шань, Жень», і Жень також утворюється з «Чжень, Шань, Жень». В системі Дао наголос робиться на Чжень, але хіба там не вдосконалюються одночасно за Чжень, Шань, Жень? В системі Будди робиться наголос на Шань, але хіба там теж не вдосконалюються одночасно за Чжень, Шань, Жень? По суті, різниця між ними проявляється лише у поверхневій формі.

Тоді ми зупинимося на Шань — Доброті. Деякі люди, які перебувають в омані суспільства звичайних людей, можуть поставити наступне запитання, що стосується прояву Шань у суспільстві. Вони кажуть: «Якщо всі люди вчаться Великого Закону, всі надають значення Шань, то як нам бути, якщо розпочнеться вторгнення ззовні, коли нам нав'язуватимуть війну?» Насправді я вже говорив у книзі «Чжуань Фалунь», що розвиток людського суспільства відбувається під впливом небесних знамень. Чи випадково відбуваються війни? Саме райони з великою кармою, райони, де серця людей зіпсувалися, є нестабільними й неспокійними. Якщо якась нація є дійсно доброю, то її карма неодмінно маленька, і для неї війна буде абсолютно неможливою, оскільки принцип Великого Закону не допускає цього, все обумовлюється властивістю Всесвіту. Людям також не потрібно турбуватися, що добра нація може зазнати нападу, адже властивість Всесвіту — Дафа — поширюється всіма Небесними тілами від макроскопічного до мікроскопічного. Сьогодні я поширюю цей Великий Закон не тільки для східних людей, але й для людей країн Заходу, і тих добрих людей також слід врятувати. Всі нації, яким слід увійти в наступну нову історичну епоху, можуть осягнути Фа і загалом досягти підвищення. Це стосується не лише однієї нації. Рівень людської моральності також повернеться до рівня первісної природи людей.

Лі Хунчжи, 20 липня 1996 р.


Пояснення до «Виправлення Сіньсін»

Після того, як я сказав, що Тіло Закону і Фалунь не є самостійними живими істотами, деякі наші учні запитують, чи існує неузгодженість між цими словами й уривком із книги «Чжуань Фалунь»: «…свідомість Тіла Закону, його думки все-таки перебувають під контролем Головного тіла. Проте, в той же час, саме Тіло Закону є повноцінною, самостійною, цілком реальною конкретною істотою»? На мою думку, вони не дуже добре розуміють Фа. Тіла Закону не можна розуміти як цілком самостійні життя, тому що вони є вільним проявом образу й мислення Будди, його сили Закону і мудрості. Вони здатні самостійно робити все за наміром Будди. Ті учні звернули увагу лише на кінець цього уривку, але проігнорували те, що було написано на початку, а саме: «…свідомість Тіла Закону, його думки все-таки перебувають під контролем Головного тіла». Отже, Тіло Закону має як самостійний цілісний образ Будди, так і відмінні риси характеру Будди, водночас може самостійно виконувати будь-які справи, які хотів би зробити сам Будда. А звичайна жива істота не контролюється ніким. Тіло Закону в очах людей є цілісним, незалежним і реальним індивідуальним життям. Насправді ж, можна сказати, що моє Тіло Закону — це і є я.

Лі Хунчжи, 21 липня 1996 р.


Природа Будди і демонічна природа

У дуже високому і мікроскопічному Всесвіті існує два типи матерії. Ці дві форми існування матерії також є втіленням найвищої властивості Всесвіту «Чжень, Шань, Жень» на певних рівнях просторів Всесвіту. Вони аж до певного простору пронизують все зверху донизу, з макро до мікро. Чим нижче, тим різкіше проявляється різниця цих двох неоднакових за своєю природою речовин, оскільки на різних рівнях Фа проявляється по-різному. Звідси виникло вчення системи Дао про їнь і ян, а також її вчення про тайцзі. Ще нижче дедалі очевидніше спостерігається протилежність цих двох неоднакових за своєю природою речовин, у результаті й сформувався принцип «взаємопородження і взаємознищення».

Коли виник принцип «взаємопородження і взаємознищення», то виявилося добро і зло, праведне і єретичне, добре і погане, а форми існування життя проявляються в протилежності між Буддою й дияволом, між людиною і злим духом. У суспільстві звичайних людей це проявляється гостріше і складніше: є хороші люди, є і погані люди; є люди безкорисливі, є і користолюбці; є люди великодушні, є і люди з вузькою натурою. Коли йдеться про самовдосконалення, то є люди, які вірять у нього; є й ті, хто не вірить; є люди, які мають хорошу здатність урозуміння, є і ті, у кого відсутня така здатність; є прихильники, є й супротивники — таким є людське суспільство. Якби всі могли вдосконалюватися, якби всі мали хорошу здатність урозуміння і вірили у вдосконалення, то людське суспільство перетворилося б на суспільство Богів. Людське суспільство може бути лише людським суспільством, його існування є необхідним. Людське суспільство існуватиме вічно. Тож коли хтось проти, це нормально. Якби не було супротивників, то це вже треба було б вважати ненормальним. Якби не було ніякого злого духу, то як людина змогла б переродитися в людину? Якби не існувало диявола, то також не можна було б удосконалитись у Будду; якби не було страждань, то не було б і щастя.

Саме у зв'язку з тим, що існує принцип «взаємопородження і взаємознищення», коли люди намагаються щось зробити, вони постають перед труднощами. Лише доклавши величезних зусиль і подолавши труднощі, вони можуть отримати те, чого прагнуть; і тільки тоді ти відчуєш, що все це дісталося нелегко, і тільки тоді ти будеш дорожити отриманим, і тільки тоді людина відчуватиме, що вона щаслива. В іншому випадку, якби не було принципу «взаємопородження і взаємознищення», якби будь-які справи могли б відразу робитися успішно, то ти відчув би, що життя твоє нудне, і ти не відчував би почуття щастя, не відчував би почуття радості від досягнутої перемоги.

Будова будь-якої речовини і живої істоти у Всесвіті така: мікроскопічні частинки становлять частинку більшого об'єму і тим самим формують поверхневий предмет. У сфері, наповненій цими двома різними за своєю природою речовинами, всі речовини і всі живі істоти також мають таку подвійність. Наприклад, сталь і залізо дуже тверді, але якщо закопати їх у землю, вони можуть заіржавіти і окислитися, а закопані в землю кераміка і порцеляна не можуть заіржавіти, але вони дуже тендітні і легко розбиваються. Так само і з людиною. Людина має і природу Будди, і демонічну природу. Людина виявляє свою демонічну природу тоді, коли робить щось, не стримуючи себе нормами моралі. А вдосконалення в Будду призначене для того, щоб усунути твою демонічну природу й поповнити природу Будди.

Сутність Будди в людині — це доброта. Вона проявляється в милосерді, у тому, що коли вона щось робить, то завжди насамперед думає про інтереси інших; а також у тому, що людина може витримувати страждання. Демонічна природа в людині — це зло, що виявляється у вбивстві живих істот, у пограбуванні, в егоїзмі, злих думках, у поширенні пліток, створенні наклепів, у заздрості, злості; в тому, що людина біснується; або ж проявляє лінь, вдається до кровозмішення тощо.

Оскільки властивість Всесвіту «Чжень, Шань, Жень» на різних рівнях проявляється по-різному, ці дві неоднакові за своєю природою речовини, що існують на певних рівнях Всесвіту, також мають різні форми прояву на різних рівнях. Чим нижчий рівень, тим гостріше проявляється їхня протилежність, і звідси випливає різниця між добрим і поганим; добре стає ще добрішим, а зле — злішим. Подвійність того самого предмета відрізняється ще більшою складністю і мінливістю. Ось чому Будда каже, що всі істоти мають природу Будди, і водночас їм властива демонічна природа.

Однак Всесвіт має властивість «Чжень, Шань, Жень», так само і з суспільством звичайних людей. Дві речовини, про які я говорю, являють собою такі речовини, які існують у незліченній кількості зверху донизу від мікросвіту до макросвіту, аж до людського суспільства, і створюють двоїстість у живих істотах і речовинах. А живі істоти й речовини зверху донизу, аж до людського суспільства, складаються з незліченних різноманітних речовин від мікроскопічних до макроскопічних.

Якщо людство не буде дотримуватися норм моралі, то суспільство опиниться в хаосі й безладі, воно страждатиме від стихійних лих і бід, створених самими людьми. Якщо практикувальник не усуне в собі демонічну природу, то в Гун з'явиться плутанина, практикувальник нічого не отримає, або впаде в єретичний стан.

Лі Хунчжи, 26 серпня 1996 р.


Повне викриття

Велика група учнів уже досягла або скоро досягне Повної Досконалості. Коли людина домагається Повної Досконалості шляхом самовдосконалення, то це дуже серйозна справа. У світі немає більш урочистої, чудової й величної справи. Якщо це так, то в процесі самовдосконалення обов'язково треба вимогливо ставитися до кожного практикувальника, до того ж потрібно, щоб він, підвищуючись на кожному рівні, обов'язково по-справжньому досяг норми. Загалом учні, які вдосконалюються за Дафа, відповідають нормам, але є ті, хто не може звільнитися від різних пристрастей і живе сьогоднішнім днем. На словах вони теж вихваляють Великий Закон, але фактично самі не практикують. Особливо за певної макроатмосфери Дафа славлять усі — від вищих верств суспільства до простого народу. Часом навіть влада хвалить Великий Закон. Тоді всі починають наслідувати її приклад. Але хто з них щиро хвалить Великий Закон? А хто говорить все це тільки з чужих слів? Хто на словах славить Великий Закон, а по суті завдає йому шкоди? Якщо ми змінимо становище у суспільстві звичайних людей, з'явиться зворотна макроатмосфера, тоді подивимося, хто, як і раніше, хвалитиме Дафа? Хто перестане думати так, як раніше? Чи не відразу все виявиться у всій повноті?

Відтоді, як стався той інцидент з газетою «Гуанмін», і до сьогодні, кожен з учнів Дафа зіграв свою роль. Хто виявив непохитність, стійко практикуючи; хто відверто звернувся із листом до керівництва заради захисту честі Великого Закону; хто висловив свій осуд тому безвідповідальному повідомленню. Але є й такі, які у цих важких умовах не вдосконалюються внутрішньо, а сіють розбрат, що призвело до подальшого ускладнення нинішньої ситуації. Деякі взагалі перестали практикувати зі страху завдати шкоди особистій кар'єрі та інтересам; інші розповсюджують офіційно непідтверджені новини, нехтують стабілізацією Великого Закону, і цим посилюють чинники приведення Фа в стан хаосу. Існує також частина відповідальних осіб у різних районах, яка аналізує ситуацію Дафа, використовуючи нездорову звичку стежити за розвитком подій у суспільстві. Ця звичка з’явилася в ході політичних кампаній [у Китаї], що тривали багато років. Вони розглядають усі ізольовані явища, які відбуваються в різних районах, у їхньому взаємному зв'язку; вважають, що з'явився якийсь напрямок у розвитку суспільства, і навмисно поширюють це серед наших учнів. Незважаючи на те, що все це відбувається з різних причин, але чи є щось, що могло б завдати Великому Закону більшої шкоди, ніж така поведінка? Дійшло навіть до того, що вони під контролем демонічної природи поширюють хибні чутки й провокують конфлікти, наче навмисно роблять все це, щоб створити безлад.

Великий Закон належить Всесвіту. Він пронизує собою суспільство простих людей. Не може бути, щоб все не було заплановано заздалегідь, перед тим, як почав поширюватися такий Великий Закон. Хіба все, що сталося, не є перевіркою Сіньсін учнів Дафа? Що таке самовдосконалення? Якщо і ти, і я — всі в один голос славлять Великий Закон, то як можна побачити серце людини? Побачити його можна тільки в критичний момент, адже якщо людина не відкине ці пристрасті, то вона наважиться навіть зрадити Будду. Хіба це маленька проблема? Дехто відчуває страх. Чого ви боїтеся? Учні! Хіба ви не чули, що я розповідав про людину, яка вдосконалилася в Архата, і що, коли у неї в душі виник страх, то вона впала? Треба відкинути будь-які пристрасті звичайних людей! Деякі з наших учнів кажуть: «Чого тут боятися? І обезголовлене тіло й далі сидітиме в позі медитації». З цієї фрази одразу видно, хто і як удосконалюється. Звісно, деякі відповідальні особи побоюються за безпеку Великого Закону — це інша справа.

Ми просто хочемо, щоб ті учні, які недбало вдосконалюються, побачили свої недоліки, а ті, хто живе одним днем, видали себе з головою; ті, хто в замаскованій формі завдає Фа шкоди, проявилися; і ті, хто справді віддається самовдосконаленню, досягли Повної Досконалості.

Лі Хунчжи, 28 серпня 1996 р.


Самовдосконалення — це не політика

Деякі учні незадоволені суспільством чи політикою, і ніяк не можуть звільнитися від таких сильних пристрастей, тому теж почали вчитися нашого Великого Закону. Вони навіть мають нав’язливу ідею використати наш Дафа у політичній боротьбі. Це не що інше, як брудні думки і погана поведінка, що проявляється у зневажливому ставленні до Будди й Закону. Хто не зможе звільнитися від таких думок, той абсолютно не досягне Повної Досконалості.

В лекціях я неодноразово підкреслював: хоч який устрій чи політичну систему має суспільство звичайних людей — усе це є напередвизначеним і зумовлено Небом. Практикувальникам нема чого робити сторонні справи у світі людей, і тим більше не потрібно брати участь у політичній боротьбі. Ставлення до нас у суспільстві — хіба це не випробування, яке виявляє пристрасті у практикувальників? Не можна вважати, що через це ставлення нас вже втягнули в політику.

Форма вдосконалення за нашим Великим Законом саме така: ми не ставимо себе під егіду жодних політичних сил усередині країни чи за кордоном. У жодному разі неприпустимо, щоб впливові люди, які не вдосконалюються, обійняли якусь посаду номінальної чи реальної відповідальної особи нашого Великого Закону.

Учні, запам'ятайте: ви справжні вдосконалювальники! Ви відкинули славу, вигоди й почуття звичайних людей, тож як може суспільний лад мати якийсь стосунок до вашого вдосконалення? Ви досягнете Повної Досконалості лише тоді, коли в удосконаленні усунете всі пристрасті без винятку! Крім того, практикувальники повинні як слід виконувати свою роботу, вони не повинні мати інтересу до політики й влади, інакше їх абсолютно не можна вважати моїми учнями.

Ми можемо дати нашим практикувальникам можливість осягнути Фа й отримати Істинний плід, можемо домогтися того, щоб душа людини в суспільстві потягнулась до добра. Це принесе користь і стабільність суспільству. Однак Великий Закон поширюється не заради людського суспільства, а для того, щоб ви могли шляхом самовдосконалення досягти Повної Досконалості.

Лі Хунчжи, 3 вересня 1996 р.


Відповідальна особа також є практикувальником

Усі відповідальні особи консультаційних пунктів різних місць можуть, не боячись труднощів і нарікань, працювати заради Дафа. Але в багатьох випадках між цими координаторами не налагоджуються стосунки, і це проявляється в поганій співпраці між ними і сильно псує образ Великого Закону в очах людей. Дехто мене запитує, чи це не означає, що вони мають погану працездатність. Таке формулювання, на мою думку, властиве звичайним людям. Ключова причина у тому, що ці координатори та їхні заступники теж є практикувальниками, вони теж мають пристрасті, від яких не можуть звільнитися; потрібне таке середовище, коли вони могли б відкинути свої пристрасті. А коли між координаторами виникають конфлікти, вони зазвичай посилаються на роботу для Великого Закону, дорікаючи іншим за погану координацію в роботі, і тим самим відштовхують від себе суперечності, а не використовують цей зручний випадок для того, щоб шукати у себе в душі і підвищуватися. Якщо ти не усунув своїх прагнень і не підвищився, то наступного разу суперечності можуть з'явитися знову, що справді спричинить перешкоду роботі для Великого Закону. Чи знаєте ви, що це я створив суперечки між вами, координаторами пунктів, для того, щоб ви підвищувалися? Але ви під приводом роботи заради Великого Закону прикриваєте той факт, що не змогли досягти підвищення, коли потрібно було підвищитись. А коли суперечності загострюються, і ти не можеш витримати випробування, то починаєш подумки скаржитися мені. Чи знаєш ти, що в такому разі я думаю щодо цього? Це зовсім не означає, що, будучи відповідальним за пункт практики і працюючи для Дафа, ти зможеш досягти Повної Досконалості без підвищення свого Сіньсін. Усі учні здатні у будь-яких конфліктах усвідомити, що треба підвищувати Сіньсін, тоді чому координатори пунктів не здатні цього зробити? Коли виникають суперечки, вони повинні зачепити твоє серце, і тільки в такому разі ти можеш досягти підвищення, адже добровільна робота для Великого Закону також є зручним випадком для підвищення твого Сіньсін!

Чому я спеціально для вас написав цю статтю? Тому що кожен ваш вчинок, кожне ваше слово безпосередньо впливає на учнів. Якщо ви самі вдосконалюєтеся добре, то Фа у вашому районі буде поширюватися добре, учні удосконалюватимуться ще краще, а в іншому випадку це може завдати шкоди Закону. Ви ж найкращі представники Великого Закону на рівні звичайних людей, і я не можу веліти вам тільки працювати й не давати вам можливості досягти Повної Досконалості.

Лі Хунчжи, 3 вересня 1996 р.


Що таке самовдосконалення

Коли мова заходить про самовдосконалення, багатьом здається, що потренуватися в рухах тіла, посидіти в позі медитації, повчитися магічних формул — це і є самовдосконалення, і що завдяки цьому вони стануть Богами, Буддами й осягнуть Дао. По суті, це не самовдосконалення, а тренування у майстерності звичайних людей.

У релігіях велике значення надають удосконаленню, називаючи це «вдосконаленням поведінки» і впадають в іншу крайність. Ченці старанно читають канони, вважаючи за метод досягнення Повної Досконалості кількість прочитаних канонів. Насправді, як за життя Будди Шак’ямуні, Ісуса Христа, так і за життя Лаоцзи, не було жодних канонів, мало місце лише практичне вдосконалення, а висловлені вчителями слова слугували керівництвом для самовдосконалення. Люди наступних поколінь, згадуючи висловлювання вчителів, написали книги, назвавши їх «канонами», і відтоді почали вивчати їх як буддійську філософію чи вчення про Закон. Люди вже перестали по-справжньому практично вдосконалюватися і приймати висловлювання вчителів за керівництво в практичному вдосконаленні, як це було за їхнього життя, натомість вони почали приймати за самовдосконалення вивчення релігійних канонів і знань.

Це урок історії. Усі ті, хто самовдосконалюється за Фалунь Дафа, повинні твердо запам'ятати, що в жодному разі не можна досліджувати Фа просто як науку звичайних людей чи пізнання ченців, водночас не вдосконалюючись на практиці. Навіщо я вимагаю, щоб ви вивчали, читали й запам'ятовували «Чжуань Фалунь»? Якраз для того, щоб ця книга вказувала вам шлях у самовдосконаленні! Що стосується тих, хто тільки тренується в рухах тіла, а не вивчає Фа, то їх зовсім не можна вважати учнями Великого Закону. Тільки в тому випадку, коли людина і вивчає Фа, і вдосконалює свій Сіньсін, і виконує вправи — засіб для досягнення Повної Досконалості; коли людина справді докорінно змінює себе; коли вона підвищує Сіньсін, підвищує свій рівень, — тоді це і є справжнє самовдосконалення.

Лі Хунчжи, 6 вересня 1996 р.


Великий Закон завжди буде непорушним і чистим

Не можна поєднувати релігії і політику. Інакше лідери релігій неодмінно мізкуватимуть над мирськими справами. На словах вони начебто домагаються того, щоб люди потягнулися до добра й повернулися на чисту землю, а в душі — злість і фальшива доброта; вони неодмінно женуться за славою й вигодами. Влада — це річ, якої прагнуть пересічні люди; слава є потужною перешкодою на шляху до Повної Досконалості; з часом вони стануть ватажками єресі. Адже релігії мають на меті вчити людей робити добро, щоб вони врешті-решт змогли повернутись у Небесне царство; принципи Закону, що передаються в релігіях, неодмінно стоять вище від принципів людського суспільства. Якщо хтось використовуватиме ці принципи як засіб політичної боротьби, то це буде дуже серйозним порушенням законів Неба. Як може бути, щоб Боги й Будди, зазнаючи впливу пристрастей людей, почали брудну політичну боротьбу й боротьбу за владу, яка існує в суспільстві звичайних людей? Так робить людина, якою керує демонічна природа. Таку релігію влада неодмінно використає як засіб застосування грубої сили й розв'язання релігійної війни, і таким чином вона перетвориться на єресь і завдасть шкоди людству.

Неприйнятно також, коли всі люди дотримуються однієї релігії. По-перше, це легко призвело б до зміни релігійних догматів і перетворення їх на теорії суспільства пересічних людей. По-друге, така релігія легко стала б інструментом політичної боротьби й зіпсувала б образ Закону Будди. По-третє, вожді релігії могли б стати політиканами, що привело б релігію до останнього періоду занепаду й загибелі, зробивши її єрессю.

Фалунь Дафа — не релігія, але люди наступних поколінь уважатимуть його релігією. Мета поширення Фалунь Дафа в народі полягає в тому, щоб він служив людям керівництвом для самовдосконалення, а не в тому, щоб створити якусь релігію. Людей, які вивчають Великий Закон, буде дуже багато, проте треба буде уникати такої ситуації, коли кожен громадянин став би релігійною людиною, і всі брали б участь у заняттях із самовдосконалення. Самовдосконалення за Великим Законом завжди буде вільним, і не треба нікого примушувати самовдосконалюватися.

Ніколи й ні в якому разі в історичному майбутньому не можна дозволяти жодній політичній структурі використовувати вас. Дафа може добитися того, щоб серця людей потягнулися до добра, що зробить суспільство стабільним, але Дафа передається абсолютно не для захисту цих речей у суспільстві звичайних людей. Учні, ви повинні пам'ятати: хоч який тиск виходить з боку політичної системи, з боку влади, нам все одно не можна дозволяти втягувати нас у політику.

Ніколи не беріть участь у політиці, не втручайтесь у державні справи. Будьте істинними практикувальниками, звертайтеся серцем до добра, зберігайте чистоту й незмінність Дафа, його алмазну непорушність, щоб він існував вічно.

Лі Хунчжи, 7 вересня 1996 р.


Пізнати ще більше

Я вже дуже чітко пояснив питання про природу Будди й демонічну природу. Насправді випробування, які ви проходите, призначені саме для усунення у вас демонічної природи! Однак ви щоразу вигадували всілякі причини або прикривалися Дафа, через що вам не вдавалося підвищити свій Сіньсін, і ви щоразу втрачали шанс.

А чи знаєте ви, що якщо тільки ви самовдосконалюєтеся, то різні клопоти й неприємності, з якими ви зустрінетеся в будь-якій ситуації і в будь-якому випадку, навіть тоді, коли ви будете служити справам Великого Закону, і будь-що з того, що ви вважаєте хорошим і священним, я використаю для усунення ваших пристрастей, для викриття й усунення вашої демонічної природи. Адже лише ваше підвищення має першорядне значення.

Тільки тоді, коли ви справді будете підвищуватися таким чином, справи, які ви будете робити в чистому душевному стані, будуть найкращими й найсвященнішими.

Лі Хунчжи, 9 вересня 1996 р.


Попередження

Я викладаю Великий Закон уже чотири роки, і в частини учнів Сіньсін і ступінь підвищуються дуже повільно, їхні знання про мене, про Великий Закон досі залишаються на рівні переживань; внаслідок змін у їхньому тілі й проявів надздібностей вони постійно відчувають до мене якесь почуття вдячності за цю милість, що є розумінням звичайних людей. Якщо ви не хочете змінити стан людини, якщо не можете, використовуючи раціональне мислення, по-справжньому пізнати Великий Закон, то пропустите шанс. Якщо ви не зміните принципів людини, що сформувались у звичайних людей упродовж тисяч років, то не зможете вибратися з поверхневої шкаралупи людини, не зможете досягти Повної Досконалості. Не можна ж, щоб я постійно усував вам карму, а ви самі по-справжньому не підвищувались у Фа, не вивільнялись із пізнань і уявлень людини. І ваші роздуми, і ваше розуміння, і ваш спосіб вираження вдячності щодо мене й Великого Закону — усе це є проявом мислення звичайної людини. А я якраз і вчу вас, як можна перевищити звичайну людину, щоб ви дійсно розумно по-справжньому пізнали Дафа.

Якщо ви у своєму самовдосконаленні добиваєтеся величезних і суттєвих змін у собі не тому, що ви самі справді підвищуєтеся, а спираєтеся на мою силу, спираєтеся на могутні чинники ззовні, то ваша людська сутність ніколи не зможе перетворитися на сутність Будди. Якщо кожен з вас зможе в глибині душі пізнати Фа, то це й буде проявом безмежної сили Фа — вторинним проявом могутнього Закону Будди у світі людей!

Лі Хунчжи, 10 вересня 1996 р.


Великий Закон не можна привласнювати

Учні! Я неодноразово казав, що передання людям Дафа само собою вже є проявом найбільшого милосердя до них. Цього ніколи не було впродовж мільйонів років! Але є люди, які не дорожать цим, є ще такі, які хочуть внести зміни до Фа або в рухи тіла і потім зробити їх чимось, що належить їм самим або їхнім націям, їхнім державам. Поміркуйте! Усе це вам здається непоганим тому, що ви вперто прагнете до своїх особистих інтересів, або тому, що воно якось потрібне вашим націям тощо. Так розуміють пересічні люди. Це дозволено, якщо йдеться про речі, які належать суспільству звичайних людей, але ж це не річ звичайних людей! Закон передається не заради вашої нації. Це Великий Закон Усесвіту, основа Закону Будди! Він передається людям для того, щоб врятувати їх, а ти хочеш змінити такий Великий Закон?.. Найменша така зміна була б найтяжчим злочином. Вам у жодному разі не слід приходити до єретичних думок через пристрасть, яка стосується долі суспільства звичайних людей! Це надзвичайно небезпечно!

Чи знаєте ви, що за ці роки деякі учні несподівано померли? З деякими з них це сталося саме через те, що вони так чинили. Не думайте, що вам щось може зробити Учитель. Адже є незліченні Боги-законозахисники, які перебувають на різних рівнях, а їхній обов'язок якраз і полягає у захисті Фа! До того ж і демони не дадуть тобі спуску! Ти уникнув відплати за створену раніше карму тому, що присвятив себе самовдосконаленню за праведним Фа; щойно одного разу ти впадеш і станеш звичайною людиною, то не буде кому захистити тебе, і демони прийдуть, щоб позбавити тебе життя! І користі не буде навіть тоді, коли ти почнеш просити захисту в інших Будд, Даосів і Богів, бо вони не будуть захищати тих, хто порушив Фа. Ба більше, до тебе може повернутися карма.

Людині важко самовдосконалюватися, але вона дуже легко падає вниз. Якщо вона не може витримати якесь випробування або не в змозі звільнитися від надзвичайно сильних прагнень звичайних людей, то може піти в протилежному напрямку. Таких уроків в історії дуже багато. Людина відчує каяття лише тоді, коли впаде вниз, але буде вже пізно.

Лі Хунчжи, Бангкок, 22 вересня 1996 р.


Що таке Пробудження?

Пробудження, інакше кажучи, Пробудження розуму, у нашому Великому Законі називається «відкриттям Гун» і означає, що людина в самовдосконаленні досягла Повної Досконалості, завершивши весь його процес, і йде в Небесне царство.

У якому стані перебуває Пробуджений після досягнення Пробудження? Якщо хтось удосконалився в Будду, то вже є Буддою, якщо вдосконалився в Бодхісатву, то вже є Бодхісатвою, якщо досяг рівня Архата, то вже є Архатом. Хто вдосконалився в Даоса, той став Даосом. Хто досяг рівня Божества, той і став Божеством. Оскільки деяким із Пробуджених після досягнення Повної Досконалості потрібно ще щось зробити чи виконати деякі обіцянки в суспільстві звичайних людей, то їм ще треба прожити деякий час серед звичайних людей. Але їм буде дуже важко жити цим життям пересічних людей. Їхній духовний світ надто далекий від духовного світу звичайних людей. Голова звичайної людини сповнена впертих прагнень, корисливості, брудних думок і підступних помислів. Пробуджені ясно бачать і добре знають усе це. Вони можуть знати одночасно найтоншу розумову діяльність тисяч і тисяч людей. До того ж їм добре видно, що суспільство звичайних людей сповнене карми й вірусів, а в повітрі міститься безліч невідомих людям шкідливих речовин. Зараз, коли прийшов кінець кальпи, в людському суспільстві карми особливо багато, і люди під час дихання вбирають у себе велику кількість карми, вірусів та отруйного газу. Пробудженим після досягнення Пробудження справді важко залишатися й жити в цьому світі звичайних людей.

Тоді які вони із себе, ці Пробуджені? Ось що цікавить учнів, які виявляють пристрасть щодо цього. Не будуйте припущень, хто досяг Пробудження, хто досяг Повної Досконалості, докладіть свої зусилля до старанного просування вперед у практичному вдосконаленні й теж швидше досягайте Повної Досконалості. Навіщо дивитися на інших? Правду кажучи, ті, хто досягнув Пробудження, належать до таких учнів, які не люблять показувати себе, і практикують спокійно та ґрунтовно. Це люди різного віку. На вигляд вони нічим не відрізняються від звичайних людей і, ймовірно, не впадають в очі. Хоча вони мають всіляку чудотворну силу й можуть перетворюватися на що завгодно, але виявили, що насправді люди схожі на нижчі живі організми й не гідні того, щоб їм показували ці речі. До того ж у людей це може викликати різні безглузді розуміння, вони можуть поставитися до всього цього з почуттям радості, а цього не можуть терпіти Пробуджені. Звичайні люди не можуть зрозуміти справжнього великого сенсу й змісту чудотворної сили Закону Будди.

Нині деякі учні, які виявляють цікавість і не вкладають усіх своїх помислів у старанне просування вперед, скрізь допитуються, хто ж досяг Пробудження тощо. Поміркуйте: той, хто досяг Пробудження, вже і є Буддою, він має все, що має Будда. Чи можна довільно дозволяти людям знати про нього? Як можуть люди знати про Будд? Виявлені вами під час таких пошуків пристрасті, самолюбство, сильне бажання показати себе, схильність до втручання в чужі справи, цікавість і ще якісь прагнення заважають учням спокійно самовдосконалюватися. Чи знаєте ви, як Пробуджені переживають через це? Будь-який цілеспрямований вчинок і думка людей боляче відгукується в їхніх серцях!

Нині є частина учнів, які прийшли з дуже високих рівнів, щоб осягнути цей Фа, і незабаром досягнуть Пробудження. Коли я сказав, що учням дається дворічний термін для самовдосконалення, то мав на увазі саме цих учнів. Однак усі учні, які практикують наш Великий Закон, у практичному вдосконаленні справді швидко підвищуються в рівнях. Багато хто з них незабаром також досягне Пробудження — це те, про що практикувальники в минулому не могли й мріяти. Сподіваюся, що ви заспокоїте серце й безперервно старанно просуватиметеся вперед і будете в цьому стійкими. Прийматиму і проводжатиму кожного з тих, хто досягне Повної Досконалості.

Лі Хунчжи, 26 вересня 1996 р.


Заново створити людство

Так звана «реальність», у яку вірять люди, утворилася з хибних уявлень щодо розвитку й історії людства; це ілюзія, створена позитивістською наукою. Це не є справжнім виявом великої реальності Всесвіту. Проте реальна дійсність неодмінно принесе нову науку, нові знання. Принципи Закону Всесвіту знову виявляться у світі людей.

Поєднуючи в собі егоїзм, жадібність, невігластво, недостатні знання і добру сутність, людина несвідомо створила таку ситуацію, коли їй самій доводиться переносити всі ті проблеми, що зараз пожирають суспільство. У світі виникли сотні різних соціальних викликів, скрізь ховається підводне каміння. Люди не знають, що потрібно шукати причину у своєму характері й у своїй природі; вони не бачать, що корінь усіх соціальних проблем — це якраз страшна безсовісність людини, яка проявилася після падіння моралі. Але через невігластво люди постійно намагаються розв'язувати проблеми в суспільстві поверхово. Таким чином, людина ніяк не може додуматися, що, створюючи собі різні так звані виходи, якраз закриває саму себе. Через це їй ще важче вийти, а виникнення нових проблем призводить до ще гіршої ситуації. І потім, коли люди з великими труднощами знаходять ще якийсь простір, вони вживають нових заходів, через що знову закривається цей маленький простір. Так усе повторюється впродовж тривалого часу, і коли доходить до межі насичення, то більше не залишається жодного виходу. Тоді за межами всього закритого вже не видно справжньої картини. Людина починає переносити все те, що сама створила. Це якраз і є спосіб, за допомогою якого Всесвіт здійснює кінцевий відсів життів.

Милосердя Головного Будди безмежне. Він уже залишив людям Закон Будди. Усесвіт ще раз дає людству шанс й дозволяє Великому Закону Будди знову розкрити людям справжню реальність Всесвіту, змити весь бруд, викорінити всі хибні судження, а також, за допомогою людської мови, знову створити для людства велич і блиск. Дорожіть! Закон Будди якраз перед вами!

Лі Хунчжи, 28 вересня 1996 р.


Мутація

Релігійні служителі своєю неправильною поведінкою повністю зрадили священним обітницям, від чого настанови Богів стали не вартими й ламаного гроша, і тим самим потрясли людство й Богів! Добрі люди постійно вважали їх довіреними між Богами й людьми, тими, від кого залежить можливість їхнього спасіння. Розчарування призвело до того, що люди все менше вірять релігіям і врешті-решт повністю втратили довіру до Бога, тому чинять злодіяння, нічого не боячись. Сьогодні люди остаточно перетворилися на мутантів, якими заволоділи демони, що й призвело до повної втрати впевненості в людях. Це є однією з головних причин того, чому Боги більше не дбають про людей.

Лі Хунчжи, 10 жовтня 1996 р.


Природа Будди — без упущень

Я в лекціях Фа неодноразово казав, що поява буддійських канонів і настання періоду занепаду й загибелі Закону, головним чином, було спричинено тим, що дехто домішував свої слова і своє розуміння до Закону Будди. Це послужило найсерйознішим уроком історії. Однак деякі учні так і не можуть звільнитися від прагнень звичайних людей і під диктування своєї демонічної сутності, що проявляється в пристрасті показати свій дар слова і літературний талант, самі того не помічаючи, завдають шкоди Закону Будди.

Останнім часом учні, підвищивши своє розуміння під час самовдосконалення, обмінювалися практичним досвідом і розповідали про свої колишні неправильні вчинки. Але є ті, хто називає це «виливанням брудної води», чим повністю змінюють зміст самовдосконалення.

Самовдосконалення — це священна справа. Це відрізняється від того, як роблять звичайні люди, розбираючи свої помилки й каючись у них. Учні! Вам не можна вживати які завгодно вирази й робити їх загальноприйнятими. Хіба це не є додаванням до Великого Закону людських речей? Торік я спеціально написав статтю під заголовком «Виправлення» з приводу чотирьох фраз, написаних на пекінському пункті. Треба на це звернути увагу. Щоправда, поширюються й інші неправильні висловлювання. Поміркуйте: сьогодні ти додав одне слово до Фа, через день додаси ще одне, і згодом настане день, коли учні наступного покоління не розберуться, хто що сказав. І в такий спосіб поступово можуть змінити Фа.

Ви неодмінно повинні зрозуміти, що форму самовдосконалення, яку я залишаю вам, не можна змінювати. Не робіть того, чого я не роблю; не вживайте виразів, яких я не вживаю, і говоріть лише те, що я кажу під час вашого самовдосконалення. Увага! Несвідома зміна Закону Будди — це те саме, що заподіяння шкоди Закону Будди!

Водночас я хочу сказати вам: раніше ваша сутність насправді була заснована на егоїзмі, але надалі, хоч що ви робите, ви повинні подумати насамперед про інших і вдосконалитись у праведних Пробуджених, які не мають егоїзму, і які живуть за принципом «спочатку — він, а потім — я». Тому, хай що ви робите й говорите, в майбутньому ви повинні думати про інших, навіть про наступні покоління! Виявіть турботу про вічну незмінність Великого Закону!

Лі Хунчжи, 13 лютого 1997 р.


Протверезіння

Настав час поговорити про стиль поведінки, який зараз використовують керівники консультаційних пунктів по всій країні. Виконувати вимоги Дослідницького товариства — це правильно, але слід звертати увагу на стиль поведінки. Я часто кажу, що якщо ви думаєте тільки про те, щоб іншій людині було добре, і водночас не маєте жодної корисливої думки й не обмежуєте її своїм розумінням питання, то ваші слова можуть зворушити її до сліз. Я не лише виклав вам Дафа, а й передав вам свій стиль поведінки. Тон мови, добре серце в службі плюс принципи — усе це може змінити душу людини, а накази — ніколи! Інші в душі не можуть примиритися і підкоряються лише зовні, але за вашої відсутності вони все ж можуть чинити як їм заманеться.

Будь-яка добровільна робота для Великого Закону має на меті допомогти людям отримати Фа й допомогти нашим учням досягти підвищення. Крім цих двох моментів, усе інше не має жодного значення. Тому, організовуючи будь-яку діяльність, треба враховувати обставини того місця й становище учнів, треба уникати абсолютизації, тому що вчитися Великого Закону — справа добровільна, а участь у діяльності й поготів! Насправді керівники пунктів насамперед мають бути на чолі вивчення Закону; якщо вони самі погано навчаються Закону, то не в змозі впоратися з роботою для Великого Закону. У жодному разі неприпустимо, щоб конференції з обміну досвідом, скликані консультаційними пунктами всіх місць, було перетворено на збори, присвячені самокритиці. Така серйозна конференція Фа, на якій розповідають про досвід самовдосконалення за Дафа, абсолютно не повинна перетворитися на збори для викриття тіньової сторони суспільства; тим більше неприпустимо примушувати учнів розповідати про їхні недоліки й помилки, вчинені до того, як вони почали своє самовдосконалення; це мало б серйозний негативний вплив, зіпсувало б репутацію Великого Закону. Ви повинні чітко розуміти, що треба робити, а чого не треба робити, що це серйозне самовдосконалення! Конференції з обміну досвідом проводять задля підвищення учнів і пропагування Дафа, а не для поширення того, як погано чинили наші учні раніше. Треба говорити про самовдосконалення за Великим Законом, а не про так зване «виливання брудної води»! Те, що ви робите заради Дафа, не може не стосуватися вашого власного вдосконалення, тому що в роботі консультанта скрізь виявляються фактори підвищення вашого Сіньсін. Вам треба не тільки робити щось для Дафа, але й досягти Повної Досконалості. Я знаю, що деякі з вас рідко читають Книгу, рідко навчаються Великого Закону, ніколи не зіставляють себе зі змістом текстів, які я вам написав і які ви називаєте канонами. Що таке канони? Це тексти, які треба часто читати. Чи читаєте ви їх? Більше навчайтеся Дафа, і не може бути так, щоб ви погано служили. Я вказав на ваші недоліки, щоб Дафа поширювався стабільно й безперешкодно і щоб менше виникало проблем. Насправді Дафа також збагачує ваш досвід і готує найкращих представників Дафа.

Лі Хунчжи, Гонконг, 13 червня 1997 р.


Назавжди запам'ятати

Асоціаціє Великого Закону:

На мою думку, всі учні повинні негайно знищити все, що вони самовільно передають один одному, але що я не публікував. Наприклад, якісь мої слова, передані з міста Ченде; інформація від пекінського учня про якусь надздібність; виступ відповідальної особи пункту Далянь; те, що висловив відповідальний пункту Гуйчжоу з приводу печери, та інші його слова; виступи відповідальних осіб різних районів і те, що я говорив на зустрічах з учнями; те, що висловив відповідальний асоціації Великого Закону тощо; крім того, самовільно оброблені записи, а також аудіо- та відеозаписи моїх виступів. Усе це треба повністю знищити, не можна залишати це ні в якому разі. Хтось запитував: «Що означає захищати Дафа?» Вищесказане якраз і є найбільш фундаментальним захистом Дафа. І це також показує, чи можуть учні чинити так, як я кажу, і чи є вони моїми учнями. Я ще раз скажу вам: Закон, який проповідував Будда Шак’ямуні, саме так і було зруйновано. Це урок історії. Відтепер нікому не можна записувати на аудіо- чи відеокасети виступи і слова відповідальних осіб Великого Закону різних районів чи будь-якого учня. Тим паче не можна обробляти це письмово й передавати. Це не чиясь конкретна проблема, і я не критикую конкретно когось, а виправляю Великий Закон. Запам'ятайте: будь-яка річ, окрім конференції з обміну досвідом наших учнів Дафа і діяльності, яка узгоджена з Асоціацією чи головними консультаційними пунктами районів, будь-яка річ, яка не є Дафа, але поширюється в Дафа, руйнує Дафа!

Лі Хунчжи, 18 червня 1997 р.


Раптовий і різкий удар долонею

Щоб ще більше людей могло самовдосконалюватися за Великим Законом, нині наша практика здебільшого проходить у суспільстві звичайних людей: треба загартовуватися на роботі або в іншому середовищі звичайних людей, а мандрувати слід лише ченцям. Однак нині деякі під прапором учнів Дафа бігають по всій країні, куди ведуть очі; без жодної причини зупиняються у наших учнів, де вони і їдять, і п'ють, і щось забирають, і чогось вимагають. Вони обманюють людей і, користуючись доброю стороною учнів, знаходять собі лазівки у Великому Законі. Але чому наші учні не можуть їх розпізнати? Самовдосконалення — це вдосконалення себе. Поміркуйте: чому ці люди не хочуть спокійно практикувати у себе вдома, адже погане середовище тим паче йде на користь самовдосконаленню, чому ці люди не слухають мене й бігають, куди очі ведуть по всій країні? Чому вони їдять за кошт наших учнів, забирають і вимагають речі від них і після цього ще заявляють, що нашим учням не треба брати це близько до серця? Хіба я навчав їх цього? Ще гірше, коли вони зупиняються вдома у наших учнів одразу на кілька місяців. Хіба це не є тим, що вони відкрито й нахабно заважають учням і шкодять їхньому самовдосконаленню? Я вважаю, що цим людям треба повністю відшкодувати те, що вони з'їли й забрали шляхом обману, інакше Великий Закон не пробачить. У майбутньому, якщо знову зустрінеться такий випадок, то можна до них ставитися як до звичайних аферистів і повідомити про них у поліцію, бо вони абсолютно не є нашими учнями.

Ще трапляється й таке, коли в деяких районах самовільно організовують так звані «групи викладання Закону». Вони їздять усюди і вводять учнів в оману. Є ще такі, що запрошують когось виступити з промовою, завдаючи таким чином шкоди й створюючи перешкоди для вдосконалення учнів. Ці люди начебто пропагують Закон, але насправді вони пропагують самих себе. Усі учні систематично практикують за планом мого Тіла Закону, лише деякі з них не урозуміли або не відчули цього. Тоді чи не створюють такі люди перешкоди учням?! У цьому дуже важко розібратися, особливо учням, які нещодавно почали навчатися Фа. Дехто навіть виступає з якоюсь доповіддю на зборах, де присутні кілька тисяч людей. Їхня доповідь присвячена їм самим, і вони навіть дають визначення якимось фразам у Дафа або роз'яснюють Дафа. Від їхнього тіла на учнів поширюється чорна карма й матерія впертого прагнення. Я у книзі «Чжуань Фалунь» уже чітко зазначив, що не можна так чинити. Чому ви не подумали про це, особливо ті організатори, які відповідають за це запрошення й зустріч? Ви, можливо, завдасте учням Дафа певної невидимої шкоди. У такому разі ви вже більше не гідні бути відповідальними особами учнів Дафа. Як можуть бути моїми учнями ті, хто не слухається мене й не хоче діяти за вимогами Дафа? Чи не означає це, що вони чинять всупереч Великому Закону? Якщо це не заподіяння шкоди, то що ж тоді? Учні! Не можна, щоб ви розуміли щось тільки тоді, коли я на це вкажу. Насправді все міститься у Фа. Чому ви не читаєте Книгу якомога частіше? Я пропоную кожному заспокоїти серце й десять разів прочитати написану мною книгу «Суть сумлінного вдосконалення», яку ви називаєте канонами. Якщо під час вивчення Фа серце неспокійне, то від цього не буде користі, вивчайте Фа зі спокійним серцем.

Наші відповідальні особи в окремих районах не читають Книгу, не вивчають Фа і до того ж ще кажуть, що як тільки беруться читати Фа, то в них, мовляв, одразу починає боліти голова. Чи не очевидно, що це демон заважає їм, і вони самі не хочуть звільнитися від його контролю? Це можуть збагнути навіть нові учні. Чи може ця людина залишатися відповідальною особою Великого Закону? Думаю, що таким краще добровільно піти у рядові учні, заспокоїтися і протягом певного часу щиро вдосконалюватися. Це піде на користь і Великому Закону, і їм самим. Одна жінка у протилежному значенні зрозуміла мого листа, в якому я її критикував. Вона не намагалася зрозуміти мого листа, а розмножила й поширила його, говорячи, що Вчитель, мовляв, навіть написав їй листа. Знайшлися й такі, які з метою утримувати наших учнів у покорі, часто вживають такі слова, як «я від імені Учителя Лі» тощо. Ніхто не має права говорити щось від мого імені. Чи можуть висловлені вами слова стати моїми словами? Слова, які висловив я, — це Фа. Чи можуть бути Законом ваші слова? Учню! Я пропоную тобі спочатку деякий час бути рядовим учнем, а знову стати відповідальною особою можна лише тоді, коли в тебе протверезіє розум. Хоч скільки роблять відповідальні особи у світі людей, усе це добровільна робота заради Великого Закону. Успіх у цій роботі — це лише форма вираження серед звичайних людей, а те, що люди можуть отримати Фа, що Дафа може набути великого поширення, є силою самого Дафа і конкретними планами Тіл Закону. Якби мої Тіла Закону не робили все це, то й самим відповідальним особам важко було б гарантувати безпеку, не кажучи вже про значне поширення Фа. Тому тобі не слід постійно вважати, що ти якийсь незвичайний. У Великому Законі немає ні слави, ні вигід, ні чинів; Дафа — це не що інше, як самовдосконалення.

Лі Хунчжи, 18 червня 1997 р.


Ще раз про критерії оцінки

Останнім часом з'явилося дуже багато нових учнів, які поки що не досягли глибокого розуміння вимог, що містяться у Великому Законі; зокрема, в деяких районах роль відповідальних осіб Великого Закону взяли на себе нові учні. Треба щоб вони за дуже короткий термін глибше вивчили Фа, щоб уся їхня поведінка відповідала Великому Закону. Водночас головні пункти в усіх місцях обов'язково повинні звертати увагу на те, які саме люди стають відповідальними; потрібно своєчасно змінювати тих, хто спрямовує учнів робити неподобні вчинки; а відповідальність слід покладати на тих учнів, які добре вивчають Дафа.

Останнім часом деякі консультаційні пункти наказують тим, у кого нібито відкрилося небесне око, спостерігати стан самовдосконалення учнів. Насправді те, що бачать ці люди, є хибною картиною. Я вже давно сказав, що єдиним критерієм оцінки учня є лише його Сіньсін. До того ж я в жодному разі не дозволю, щоб хтось із тих, хто не досягнув Пробудження й Повної Досконалості, розгледів справжній стан самовдосконалення моїх учнів. Ті, хто в змозі бачити, бачать тільки на якомусь дуже низькому рівні те, що їм проявляють на цьому рівні, а того, що стосується вищих рівнів, їм не видно. Якщо відповідальні особи використовують цих людей для спостереження за учнями, то в цих людей може виникнути прагнення показати себе, до того ж їхня демонічна природа може створити завади й заподіяти шкоду, і те, що вони побачать, може перетворитися згідно з їхніми помислами. Саме спостереження цими людьми за учнями Дафа є помилкою, і ті відповідальні особи, які наказують їм спостерігати за нашими учнями, також роблять не так, як я наставляю. Чому ви не послухалися повчання Вчителя про те, що єдиним критерієм оцінки самовдосконалення учня може бути лише його Сіньсін? А чи знаєте ви, що всі простори існують в один і той самий час і на тому самому місці, і живі істоти будь-якого простору можуть опинитися зверху тіла людини, нагадуючи футі, але вони існують в іншому просторі й не мають жодного стосунку до цієї людини. А чи можуть ті, у кого нібито відкрилося небесне око, розібратися в цих складних принципах?

Є й такі, які з перших слів починають базікати про існування футі в тієї чи іншої людини. Я вам скажу: усе це тому, що самі ці балакуни мають проблеми.

Простори Всесвіту надзвичайно складні. Тільки повною мірою вживши лінгвістичні засоби людства, я зміг висловити всі ці слова, але є ще багато чого, що не може бути виражено людською мовою. Навіть ті учні, які вже досягли Повної Досконалості, здатні роздивитися тільки те, що змогли урозуміти й підтвердити на досягнутому ними Плоді вдосконалення, годі й казати про тих, хто ще перебуває на шляху самовдосконалення.

Лі Хунчжи, 18 червня 1997 р.


Незаперечні твердження

Учні Дафа, твердо запам'ятайте: у майбутньому все, вчинене з метою розбити Дафа на сектори, течії, школи, секти тощо, треба вважати порушенням Фа, незалежно від того, хто на це піде, коли й де це станеться, під яким приводом усе це робитиметься. Вам ніколи не слід робити те, чого я вас не вчу. Демони дуже легко можуть використати чиєсь прагнення показати себе й почуття радості. Те, що ви урозуміли у Великому Законі, — лише незначна частина принципів Фа, які існують на якомусь рівні, з неосяжних принципів Фа. Тому в жодному разі не можна давати визначення Фа чи якійсь частині Фа, чи навіть якійсь фразі в ньому. Якщо ви виступите з цим публічно, то, щойно слова злетять із ваших вуст, відразу ж сформується гріх. Гріх може бути таким тяжким, як гора, як Небо, і як тоді вдосконалюватися? Якщо хтось зловмисно переробить Великий Закон і переінакшить усе на свій лад, то вчинений ним злочин буде безмірно великим. Коли життя буде розплачуватися за створену ним злу карму, то мукам, які воно терпить, не буде кінця; його знищуватимуть рівень за рівнем до самого кінця.

Якщо Дафа може виправити Небо й Землю, то він, певна річ, має таку силу Фа, яка здатна втихомирити нечисті сили, придушити заворушення, досягти гармонії, завадити зотлінню. Насправді уроків щодо цього вже дуже багато. Коли Фа заподіюють шкоду, то його захищають Боги. Для людей дорожити Великим Законом — це означає цінувати своє життя, проявляти милосердя до всіх живих істот. Дафа залишатиметься незмінним і непорушним. Він ніколи не зникне. Він завжди існуватиме у світі, завдяки чому Небо й Земля вічно залишатимуться міцними.

Лі Хунчжи, 1 липня 1997 р.


Діалог із часом

Учитель: Які ти ще побачив проблеми в учнів?

Пробуджений: Твої учні поділяються на дві групи.

Учитель: Які це групи?

Пробуджений: Одна частина — це ті, хто у Фа може старанно просуватися вперед відповідно до твоїх вимог; ця частина порівняно хороша; інша частина тримається за людські речі й не залишає їх; вони не можуть старанно просуватися вперед.

Учитель: Так, я вже помітив це.

Пробуджений: Ти вже дав їм процес, щоб вони познайомилися з Фа, тому більшість із тих, хто увійшов у Фа з різними прагненнями, через вивчення можуть змінити початкову мету вивчення Фа.

Учитель: Але частина з них ще не змогла виправити себе.

Пробуджений: Проте минуло дуже багато часу.

Вчитель: Так!

Пробуджений: Я думаю, що якщо не можуть стати Пробудженими, то не треба більше зволікати. Насправді вони можуть бути лише людьми.

Учитель: (сам собі) У світі людей вони справді надто глибоко впали в оману, в самому кінці можуть лише бути людиною, але боюся, що навіть цього не зможуть!

Пробуджений: Насправді стати людиною в новому світі також непогано. Якщо порівняти їх із незліченною кількістю життів високих рівнів у Всесвіті, яких буде відсіяно Історією, то їм уже безмежно пощастило.

Учитель: Я все ж таки хочу ще почекати, подивлюся, що буде, коли повністю очищу ще більш ультрамікроскопічні речовини, які шкодять людству. Потім вирішу, як бути далі. Адже вони все ж таки прийшли отримати Фа.

Пробуджений: Нині частина цих людей прийшла вивчати Фа тому, що вони не знайшли мети людського життя; вони зберігають таке розуміння й не хочуть його змінювати.

Учитель: Таких людей порівняно багато серед нових учнів.

Пробуджений: Серед них є такі, які прийшли осягнути ті сторони Фа, які вони вважають хорошими, але не можуть розлучитися з іншою своєю частиною, яка заважає їм повністю пізнати Фа.

Учитель: Такі є й серед старих учнів. Причому, найяскравіше це проявляється в тому, що вони постійно порівнюють себе з людиною, порівнюють себе зі своїм минулим і водночас не можуть оцінювати себе відповідно до вимог Фа на різних рівнях.

Пробуджений: Ці проблеми вже дуже серйозні. Було б добре, якби вони щось побачене в інших, змогли перенаправити на себе.

Учитель: Треба, щоб вони стали ясними, щоб їхнє середовище перетворилося на середовище справжнього самовдосконалення, щоб вони стали справжніми Пробудженими.

Лі Хунчжи, 3 липня 1997 р.


Трактування Закону

Протягом тривалого часу всі живі істоти у Великому Законі, особливо наші учні, постійно на різних рівнях помиляються щодо Фа стосовно підвищення Сіньсін. Щоразу, коли виникають негаразди, вони не можуть підходити до цього з точки зору своєї природи, а оцінюють усе тільки з точки зору людини. Тоді злий демон, користуючись цим, починає створювати нескінченні завади й постійно завдає шкоди. Це змушує наших учнів довго терпіти негаразди. Насправді це викликано недостатнім розумінням Фа людською стороною, яка штучно придушує вашу сторону Бога, тобто ту вашу вже вдосконалену частину, і це перешкоджає їй виправляти Законом. Як неудосконалена сторона може закрити головну думку, закрити ту сторону, яка вже отримала Фа? Отже, було штучно вирощено злих демонів, які й скористалися лазівкою у Законі. Якщо наші учні в разі виникнення негараздів дійсно залишаються абсолютно спокійними або ж відкинуть серця до такої міри, що зможуть відповідати різним вимогам на різних рівнях, то цього вже буде достатньо, щоб пройти перешкоду. Якщо все це буде тривати без кінця, але не через проблеми з Сіньсін або поведінкою, тоді, мабуть, злий демон скористався лазівкою за вашого потурання. Практикувальник все ж таки не звичайна людина, тоді чому ж її природна сторона не виправляє Законом?

Те, що Вчитель виклав цей Закон лише сьогодні, має дві причини: по-перше, проблеми у вас щодо цього почали виступати особливо явно; по-друге, ви вже маєте дуже глибоке розуміння Фа і перестали підходити до Фа примітивно.

Ви повинні також зрозуміти, що «природності» не існує, а «неминучість» має свою причину. По суті, «природність» є безвідповідальним самовиправданням звичайних людей, коли вони не в змозі пояснити явища у Всесвіті, явища життя і матерії. Їм і не спадає на думку, що таке «природність» сама собою. Зазнаючи впливу таких думок, ви вважаєте, що всі ці негаразди є неминучими, що так воно й має бути, і у вас виник пасивний стан безсилля. Тому ваша людська сторона повинна зрозуміти це, і ще важливіше, щоб та сторона, яка отримала Фа, була ясною.

Увага: я ж не вимагаю, щоб ви робили щось штучно, хочу тільки щоб ви зрозуміли принципи Фа, щоб мали ясне уявлення про цей аспект. Насправді Великий Закон не тільки ставить собі за мету врятувати людей, його було викладено також для живих істот усіх сфер. Ваша природа, яка пробудилася в удосконаленні, сама собою знає як поводитися. Бережемо вашу людську сторону саме для того, щоб ви могли осягнути щось у Законі й підвищуватися. Дафа створює повну гармонію для всіх живих істот, і всі живі істоти своєю чергою створюють повну гармонію для Дафа. Я познайомив вас із суворістю й священністю Фа для того, щоб розбити ваші сумніви й помилкові уявлення щодо Фа.

Лі Хунчжи, 5 липня 1997 р.


Відкидайте пристрасті звичайних людей, твердо вдосконалюйтеся

У міру поширення Дафа стає все більше і більше людей, які можуть пізнати Дафа, тому ми повинні звертати увагу на одне питання: не треба вносити в Дафа концепцію звичайних людей про ранги. На це питання мають звертати увагу як нові учні, так і старі. Усі, хто прийшов вчитися Фа, повинні ґрунтовно практикувати, незалежно від того, які глибокі знання вони мають, у якому великому масштабі йде їхня торгівля, яких знатних рангів вони досягли, які виняткові кваліфікації набули, які надздібності мають. Самовдосконалення — справа священна і серйозна. Чи можете ви позбутися думки звичайної людини про свою відмінність від інших — це для вас велике випробування, витримати яке буде дуже важко, але необхідно. Хай там що, ви, як наші послідовники, які ґрунтовно вдосконалюються, повинні звільнитися від цієї пристрасті, оскільки без її усунення ви абсолютно не зможете досягти Повної Досконалості.

Старим учням також слід звертати на це увагу. Коли людей, які вивчають Фа стає все більше, тим більше потрібно звертати увагу на те, щоб спрямовувати нових учнів на практичне вдосконалення. Натомість не можна послаблювати вимог до себе. Тим, хто має можливість, можна більше часу приділяти вивченню Фа і загартуванню Гун. Зберігати традиції Дафа, відстоювати принципи самовдосконалення в Дафа, твердо й ґрунтовно вдосконалюватися — це довготривалі випробування для кожного учня Дафа.

Лі Хунчжи, 31 липня 1997 р.


Триматися середини

Для того, щоб учні Дафа в ході самовдосконалення рідше відхилялися від правильного шляху, щоразу, коли з'являється якась проблема загального характеру або якась серйозна проблема, я й пишу статтю, в якій своєчасно вказано на цю проблему, щоб учні зрозуміли це, і Дафа менше постраждав. Чи пройдемо ми шлях праведно, залежить не тільки від того, чи праведно удосконалюються учні. Істотне значення має і те, чи праведною є форма Дафа загалом, тому я як ваш Учитель повинен часто виправляти відхилення.

Зважаючи на відмінності у розумінні наших учнів, деякі з них завжди переходять від однієї крайності до іншої. Щоразу після прочитання написаного мною Фа вони у своїй поведінці починають виявляти крайність, через що і виникають нові проблеми. Я наставляю вас змінити людське розуміння і не хочу, щоб ви вперто трималися людського підходу до Дафа і не могли вибратися з цього стану. Однак не потрібно також, щоб ви втратили розум і почали поводитися ненормально. Ви маєте тверезо пізнати Дафа.

Лі Хунчжи, 3 серпня 1997 р.


Закон виправляє серце людини

У міру збільшення числа учнів, які практикують за Великим Законом, стає дедалі більше охочих познайомитися з Дафа. Однак частина з них прийшла не для самовдосконалення, а для того, щоб знайти для себе вихід у Великому Законі, бо вони бачать, що для людського суспільства вже немає виходу. Це призвело до того, що склад учнів став нечистим, і водночас це спричинило перешкоду Дафа. Наприклад, дехто, відкривши для себе щось у Великому Законі, почав проводити в суспільстві так звані культурні заходи. Такі вчинки обкрадання Великого Закону, які засновані на Фа, але які не здатні підтвердити Фа, зводять Великий Закон нанівець. Насправді будь-який громадський рух не в змозі докорінно змінити душу людини, і його прояв не може бути довгим. З часом це може набриднути людям, після чого знову можуть виникнути погані явища, ліквідувати які буде ще важче. У жодному разі неприпустимо, щоб Дафа опинився в такому становищі.

Добрі справи хороших людей, які нині пропагуються через такі засоби пропаганди, як радіо, телебачення тощо, у багатьох випадках зробили учні нашого Дафа завдяки тому, що вони присвятили себе самовдосконаленню за Дафа і підвищили свій Сіньсін. Але в тих повідомленнях стверджують, ніби все це пояснюється тим, що ці люди — відмінники, кістяк, і тим самим повністю зведено нанівець той факт, що такі вчинки — результат самовдосконалення за Дафа. Саме учні зробили все це — ось у чому головна причина тих вчинків. Самовдосконалення — це велика і священна справа, то чому б прямо і шляхетно не сказати репортерам, що ти вдосконалюєшся за Великим Законом, і тому зробив усе це? Якщо ж репортери не хочуть згадати про Дафа, то й нам не варто брати участь у такому репортажі чи в іншій подібній формі, де Дафа хочуть використати у своїх цілях, але не хочуть віддати належне Дафа. Всі ми намагаємося бути хорошими людьми, і це приносить користь суспільству і людям, тоді чому ми не можемо мати справедливе й законне середовище? Учні, запам'ятайте, що Дафа створює для вас повну гармонію, і ви також маєте створити повну гармонію для Дафа.

Лі Хунчжи, 17 серпня 1997 р.


Принципи учнів-професіоналів

Останнім часом у релігії частина учнів-ченців почала своє самовдосконалення за Дафа. Для того, щоб якнайшвидше досягти свого підвищення, їм потрібно кинути погані звички, набуті ними за тривалий час у сучасній релігії. З цього погляду наші учні Дафа, які самовдосконалюються серед звичайних людей, також не повинні сприяти посиленню цих їхніх речей. Спосіб самовдосконалення ченців, залишений Буддою Шак’ямуні, дуже добрий, проте сучасні ченці змінили його. Це тому, що багато ченців не можуть звільнитися від прагнення до грошей і навіть щодо цього вигадали деякі доводи для самовиправдання. Вони посилаються, наприклад, на те, що їм потрібні кошти на будування храмів і статуй, на друкування буддійських канонів, утримання монастирів тощо. Все це не є самовдосконаленням, а є справами діяння і не має нічого спільного з реальним самовдосконаленням; цим не можна досягти Повної Досконалості.

Під час самовдосконалення за Великим Законом обов'язково треба звільнитися від прагнень до грошей і матеріального багатства, інакше, як ви зможете досягти норми для учнів Дафа? На додаток, коли учні-ченці кудись вирушають, їм не слід користуватися автомобілем, поїздом, літаком або кораблем, окрім як в особливих обставинах, а всі без винятку повинні ходити пішки. Лише зазнаючи негараздів, можна погасити свою карму. Коли відчується голод, можна буде користуватися мискою, щоб просити милостиню (але просити можна тільки їжу і ніяк не можна просити грошей чи речей); можна ночувати в будинках учнів Дафа у всіх місцях, але надовго зупинятися не дозволяється. Хай там що, висувайте до себе суворі вимоги! Інакше ви не є моїми учнями. Адже ченці самовдосконалюються в іншому стані, ніж учні, які живуть у суспільстві. Суспільство також не вважає вас звичайними людьми. Для того, щоб якнайшвидше досягти досконалості, учні-ченці повинні загартовувати себе у світі, їм у жодному разі не можна прагнути до задоволень, ні в якому разі не треба гнатися за славою і вигодою. Ба більше, не слід просити грошей, щоб надсилати їх додому. Їм не потрібно було ставати ченцями, якщо не можуть звільнитися від земних турбот. У давнину ченці висували до себе дуже суворі вимоги. Учні-ченці Дафа повинні бути ще більш вимогливими до себе. Коли ти вже став ченцем, чому ж не можеш звільнитися від земних турбот?

Учні! Зректися всього мирського — це для учнів-мирян є процесом поступового усунення пристрастей, а для учнів-ченців — вимогою, яку треба виконати перш за все. Це норма, якої треба досягти одразу після того, як вони стали ченцями.

Лі Хунчжи, 16 жовтня 1997 р.


Середовище

Форма самовдосконалення, яку я передав учням Дафа, є гарантією справжнього підвищення учнів. Скажімо, я наставляю вас йти в парк, щоб проводити там колективні заняття і тим самим створити таке середовище, яке є найкращим способом змінити поверхню людини. Шляхетні вчинки учнів Дафа, сформовані в такому середовищі, включно з кожним їхнім словом і кожним їхнім кроком, дозволяють людям усвідомити свої недоліки і знайти свої відхилення; вони можуть зворушити людей, позитивно вплинути на їхню поведінку і привести до ще більш швидкого їхнього підвищення, тому нові учні або учні-самоучки для виконання вправ неодмінно повинні приходити на пункти занять. Нині у Китаї налічується понад 40 мільйонів людей, які щодня на пунктах практики колективно виконують вправи. Є ще кілька десятків мільйонів старих учнів, які рідко бувають на пунктах занять (такий прояв для старих учнів є нормальним, це обумовлено станом самовдосконалення), проте, новим учням в жодному разі не можна втрачати таке середовище, оскільки всі ті, з ким ви тримаєте контакти у суспільстві — це звичайні люди, причому це такі звичайні люди, які пережили різке падіння морального рівня людства. Цей великий фарбувальний чан може тільки змусити людей пливти за течією.

Ще є багато тих, хто нещодавно почав вивчати Великий Закон і практикує вдома крадькома, боячись, що інші дізнаються про це, через що їм може стати ніяково. Тоді подумай: яку пристрасть ти маєш? Власне кажучи, страх — це прояв однієї з пристрастей, які потрібно усунути в ході самовдосконалення; а ти боїшся, як би інші не дізналися, що ти вчишся Дафа? Самовдосконалення — справа дуже серйозна, тому як ти маєш ставитися до себе і до Фа? Є й такі, які займають керівні пости і соромляться загартовуватися за межами дому. До чого тоді тобі самовдосконалюватися, якщо ти не можеш усунути навіть і цю крапельку почуття? Насправді на пункті занять навряд чи зустрінешся з кимось зі знайомих тобі людей. У деяких установах майже всі керівники навчаються Великого Закону, однак серед них ніхто не знає, що інші також навчаються. Середовище створюється вами самими, і у підвищенні воно також є ключовим. Зазвичай я бачу, що під час вивчення Фа і виконання вправ у вас хороший душевний стан, але як тільки вам доводиться мати справу з роботою, з людьми, ви й починаєте поводитися як звичайні люди, іноді навіть гірше, ніж звичайні люди. Як можуть так поводитися учні, які практикують Великий Закон?

Я хотів би розглядати вас як своїх учнів, але що мені робити, якщо ви самі не хочете бути моїми учнями? Кожне серце, яке потрібно усунути в ході самовдосконалення, — це стіна, що стоїть поперек і перешкоджає тобі йти далі шляхом вдосконалення: ти не зможеш удосконалюватися, якщо не виявиш твердої переконаності в самому Фа. Не треба надавати надто великого значення своєму службовому становищу серед звичайних людей, не треба вважати, що інші можуть не зрозуміти, навіщо ти навчаєшся Дафа. Подумайте, навіть твердження людей про те, що вони еволюціонували від мавп, можуть бути допустимими в пристойному суспільстві, а такому величезному Дафа Всесвіту ви соромитеся визначити правильне місце; це якраз і є справжньою ганьбою для людини.

Лі Хунчжи, 17 жовтня 1997 р.


Копати в корінь

Останнім часом деякі шахраї у колах літератури, науки й цігун, які завжди хотіли досягти популярності, виступаючи проти цігун, постійно влаштовують скандали. Вони бояться, що у світі не буде безладу. У різних районах країни деякі газети, радіо і телебачення прямо використовують цю пропагандистську машину, щоб завдати шкоди нашому Дафа, і згубно впливають на людей; це навмисно руйнує Дафа, що не можна залишати без уваги. І в цій особливо крайній ситуації пекінські учні Дафа застосували один з особливих способів, щоб зупинити руйнування цими людьми Дафа, і насправді в цьому немає помилки. Так вчинили лише у крайній ситуації (в інших районах не можна копіювати це). Але якщо багато учнів за власним бажанням пояснюють нашу справжню ситуацію цим безвідповідальним пропагандистським організаціям, які не знають правди, це теж не можна називати помилковим.

Я не хочу сказати вам, правильні самі собою ці справи чи ні, а хочу вказати на те, що за допомогою цих подій було розкрито деяких людей, які ще докорінно не змінили уявлень звичайних людей. Розглядаючи це питання, вони досі використовують людські поняття, такі як захист людини людиною. Я сказав, що Великий Закон категорично не бере участі в політиці, але самі ці справи існують саме для того, щоб дозволити зрозуміти наш справжній стан речей, щоб дозволити пізнати нас з правильного боку, щоб не втягувати нас у політику. З іншого боку, Великий Закон може направити людську душу до добра, зробити суспільство мирним і спокійним; але вам треба ясно розуміти, що Великий Закон поширюється абсолютно не для цього, а для вдосконалення.

Для людства, яке перебуває на найнижчому рівні, Дафа відкрив форми існування на цьому рівні. Серед численних типів людської поведінки у межах форми існування цього рівня також є і колективне роз'яснення фактів комусь тощо. Хіба це не одна з численних форм людського існування, яку Дафа дав людству на найнижчому рівні? Тільки, коли людина робить якусь справу, водночас існує і добре, і зле, тому є і боротьба, є і політика. Коли учні Дафа в особливій і винятковій ситуації використовували форму найнижчого рівня, до того ж повністю виходили зі своєї доброї природи, хіба це не створює повну гармонію для Фа в людських вчинках на цьому рівні? Але використовувати цей спосіб можна лише у крайніх ситуаціях.

Я давно побачив у окремих осіб: в їхньому серці не захист Дафа, а захист чогось у людському суспільстві. Якщо ти звичайна людина, то я не проти; стати одним із добрих людей, які захищають людське суспільство, звичайно, добра справа. Але ти зараз удосконалюєшся; на якій вихідній точці стосовно Дафа ти стоїш, це корінне питання, і це саме те, на що я хочу вказати тобі. У процесі вашого вдосконалення я використовуватиму всі способи, щоб розкрити всі ваші пристрасті — викопай їх з коренем.

Вам не можна постійно просити мене вести вас вгору, а самим у цей час не рухатися вперед. Ви починаєте діяти лише тоді, коли викладаю Фа ясно, якщо не ясно, то не реагуєте чи рухаєтеся у протилежний бік. Я не можу визнати такі вчинки самовдосконаленням. У ключовий момент я прошу вас порвати з людським, але ви не йдете за мною. Кожен шанс неповторний. Самовдосконалення — серйозна справа. Розбіжність що далі, то більше. Додавати будь-які людські речі в самовдосконалення вкрай небезпечно. Насправді просто стати доброю людиною — так теж можна; тільки вам треба ясно розуміти, що шлях ви вибираєте самі.

Завдяки цій справі ми виявили, що кілька людей бігають туди-сюди серед учнів і здійснюють руйнівний вплив. Замість того, щоб обміркувати все раціонально і з добрим бажанням висловити особисте розуміння на консультаційних пунктах, вони поширюють плітки, провокують конфлікти і сіють розбрат серед учнів, використовуючи найгірші методи звичайних людей. Ще гірше, коли нерозумні люди виганяють учнів. Учні, яких намагалися вигнати, удосконалюються невідомо у скільки разів краще за вас. Чи подумали ви про це? Чому ви поводили себе так нерозумно і виявляли таке обурення? Хіба такі почуття ще не можуть змусити вас усвідомити свої сильні пристрасті? Скажу вам, що цей Фа такий великий, що неможливо уявити, і його принципи ви ніколи не зможете повністю пізнати й зрозуміти.

Я не звертаю уваги на форми, я використовую різні форми, щоб розкрити ваші дуже глибоко заховані пристрасті і щоб ви усунули їх.

Лі Хунчжи, 6 липня 1998 р.


Заради кого існувати

Уявлення — це те, що людині залишити найважче; є навіть такі люди, які не хочуть їх змінити й віддають життя заради хибних принципів, але самі собою ці уявлення є набутими після народження. Людина зазвичай вважає, що непохитні думки в її голові, через які вона може, навіть не замислюючись, зробити будь-що, — це її власні думки. І навіть коли вона бачить істину, то все одно відштовхує її. Насправді у людини від народження була лише чиста щира душа, а всі її уявлення утворилися вже після народження, однак ці уявлення — не вона сама.

Якщо ці уявлення, утворені після народження, стануть дуже сильними, то, своєю чергою, можуть керувати справжніми думками й вчинками людини, а вона в цей час ще вважає ці думки своїми. Майже кожна сучасна людина така.

Якщо якесь життя справді може обмірковувати серйозні питання без будь-яких уявлень, тоді ця людина може по-справжньому керувати собою. Це є мудрістю і відрізняється від того, що люди зазвичай називають кмітливістю. Якщо людина так не може, тоді нею керують уявлення, що утворилися після народження, або думки, що прийшли ззовні, заради яких людина навіть бореться все життя до старості, не усвідомлюючи, що вона робила. Хоча протягом усього життя вона нічого не отримала, але, перебуваючи під керівництвом сформованих у процесі життя уявлень, зробила незліченну кількість помилок, тим самим змушуючи себе в наступному житті погашати гріхи, породжені своїми помилками.

Коли людина схвильована, її думками керує не розум, а почуття. Коли різні уявлення, такі як віра в науку, віра в релігію, віра в ідею тощо, зазнають штурму істин Закону Будди, людина теж може схвилюватися, і це зробить злу сторону природи людини провідною, в результаті чого людина під керуванням сформованих у процесі життя уявлень стає ще більш нерозумною; вона сліпо приймає рішення чи ускладнює справу, і навіть людина з напередвизначеним зв’язком через це може втратити цей зв’язок і вчинками зумовити своє вічне глибоке каяття.

Лі Хунчжи, 11 липня 1998 р.


Розчинитися в Законі

Зараз учнів Великого Закону стає все більше і більше, і в тих, хто прийшов пізніше, існує тенденція чуттєвого пізнання, вони не зазнають перешкод від ультралівих ідей, які були на той час у суспільстві; вони не проходять через процес обмірковування закостенілих уявлень. Під час колективного вивчення Закону не потрібно витрачати багато часу на обговорення, а треба більше часу приділяти вивченню Закону, щоб швидше підвищуватися. Чим більше вкладеш у голову, тим швидше змінишся.

Раніше я казав, що таке хороша людина і що таке погана людина. Це зовсім не так, що якщо деякі вчинили зло, то вони погані, а якщо вчинили добро, то хороші. У деяких у голові одні погані думки, тільки вони не виявлені або дуже добре заховані і обтічні — така людина є справжньою поганою людиною. А деякі, від початку непогані, випадково здійснили неправильні вчинки — така людина не обов'язково погана. Тоді все-таки як розуміти, хто хороша, а хто погана людина?

Людина, як посудина: що покладеш, те й буде. Все, що деякі люди бачать і чують з різних творів культури і мистецтва, — це насильство, еротика, взаємне підсиджування, боротьба за інтереси, гонитва за грошима й інші демонічні прояви у реальному суспільстві. І коли людина наповнена цими речами, тоді така людина є по-справжньому поганою, попри те, як вона поводиться у суспільстві; вчинками людини керує мислення. Що може зробити людина, яка має в голові одні ці речі? Просто думки людей більшою чи меншою мірою забруднені, тому вони не помічають проблем, що з'явилися. Неправильна спрямованість у суспільстві проявляється у різних галузях, непомітно змінює людей, отруює людство і створює людей, у яких домінує демонічна природа, людей з так званими антитрадиційними, неправедними, аморальними поглядами. Саме про це потрібно по-справжньому турбуватися! Навіть якщо економіка суспільства підніметься, вона все одно пропаде в руках цих людей, тому що вони не мають людських думок.

І навпаки, якщо людина приймає багаторічні, добрі, традиційні людські ідеї та норми, вірить у праведні вчинки людей, вкладає в себе одні добрі речі, тоді якими будуть вчинки такої людини? Попри те, проявляє себе ця людина чи ні, вона все одно по-справжньому хороша людина.

Візьмемо учня: якщо все, що вкладено йому в голову — Великий Закон, тоді ця людина обов'язково є справжнім удосконалювальником. Тому у питанні вивчення Закону треба мати ясне розуміння: більше читати Книгу — це ключ до справжнього підвищення. Якщо сказати ще ясніше: коли ти читаєш Дафа, то ти змінюєшся; коли читаєш Дафа, ти підвищуєшся. Безмежний зміст Великого Закону плюс допоміжний засіб — загартування Гун — дозволять вам досягти Повної Досконалості. Читати колективно чи окремо — не має значення.

У давнину казали: «Вранці почув Дао — ввечері можна померти». Серед людей сьогодні вже не знайдеш нікого, хто по-справжньому розуміє, що ці слова означають. Чи знаєте ви, що коли в мислення людини вкладено Фа, хіба та частина, куди вкладено Закон, вже не асимілювалася з Фа? Куди піде та частина після смерті людини, яка почула Дао? Я наставляю вас, щоб ви більше вивчали Фа, більше усували пристрасті, залишили різні людські уявлення; хочу, щоб ви не тільки забрали якусь частину, а щоб досягли Повної Досконалості.

Лі Хунчжи, 3 серпня 1998 р.


Закон Будди і буддійська релігія

Як тільки згадують Будд, багато хто відразу згадує буддійську релігію. А насправді буддійська релігія є лише однією з форм втілення Закону Будди у світі людей. Закон Будди у світі ще має інші форми прояву, інакше кажучи, буддійська релігія не може представляти Закон Будди загалом.

До речі, буддизм — це не лише те, що проповідував Будда Шак’ямуні. У світі існують й інші форми буддизму, які не визнають Будду Шак’ямуні як основоположника, деякі з них навіть зовсім не мають жодного стосунку до Будди Шак’ямуні. Наприклад Жовта школа з тибетського ламаїзму. Вони поклоняються Будді Татхагаті Великого Сонця, до того ж Жовта школа сприймає Будду Шак’ямуні як Будду-тіло Закону Будди Татхагати Великого Сонця. Біла школа з тибетського ламаїзму вірить у Міларепу, який взагалі не має ніякого стосунку до Будди Шак’ямуні й не говорить про буддизм Шак’ямуні. Свого часу їхні послідовники навіть не знали імені Будди Шак’ямуні, зовсім не знали, хто такий Будда Шак’ямуні. Інші течії з тибетського ламаїзму мають різне розуміння про Будду Шак’ямуні. Хінаяна-буддизм завжди вважав себе справжнім буддизмом Будди Шак’ямуні, тому що він дійсно успадкував форми вдосконалення епохи Будди Шак’ямуні, зберігши початкові заповіді й одяг, до того ж у ньому поклоняються лише Будді Шак’ямуні. А буддизм, поширюваний на китайській землі — це буддизм, який було реформовано ще до того, як він потрапив на територію Китаю. Форми його вдосконалення вже зовсім змінилися. Його послідовники поклоняються багатьом Буддам, а не лише Будді Шак’ямуні. Кількість заповідей подвоїлася, водночас до нього додали місцеві релігійні церемонії, що існували в давнину на території ханьців. Під час молитов почали застосовувати китайські музичні інструменти, такі як дерев'яна риба, дзвін, гонг, барабан тощо. Також почали носити традиційний китайський одяг. Цю форму буддизму було названо Махаяна-буддизмом. Він суттєво відрізняється від буддизму епохи Будди Шак’ямуні, тому Хінаяна-буддизм не визнає, що Махаяна-буддизм є буддизмом Шак’ямуні.

Вище я з погляду буддизму розповів про співвідношення Закону Будди й буддизму. Зараз поговоримо на цю тему з історичного погляду. На Заході серед археологічних знахідок древньої Греції було виявлено зображення свастики. Насправді до Великого Потопу в давні епохи теж вірили в Будд. Під час Великого Потопу деякі давні греки, що жили у Західній Азії й на південно-західних схилах Гімалаїв, вижили. Вони і є сучасні білі індійці; свого часу їх називали брахманами. Насправді у початковому брахманізмі вірили в Будд. Таку віру було успадковано від древніх греків. Тоді вони називали Будду «Богом». Приблизно через тисячу років у брахманізмі почалася реформа, подібна до змін, що сталися з Махаяна-буддизмом сучасного буддизму, з тибетським ламаїзмом і японським буддизмом тощо. Через тисячу з лишком років у давній Індії брахманізм вступив в останній період занепаду й загибелі Закону, люди почали поклонятися хаотичним предметам, а не Буддам. На той час у брахманізмі вже ніхто не вірив у Будд, у ньому почали поклонятися демонам, з'явилося вбивство й принесення в жертву тварин. За Будди Шак’ямуні брахманізм вже остаточно став єретичним вченням. Це не означає, що щось трапилося з Буддами, просто релігія стала єретичною. Серед пам'ятників древньої Індії у печерах можна знайти скульптури брахманізму раннього періоду. Ці статуї божеств мають вигляд Будди. Подібне можна побачити серед статуй буддійських скульптур у нас на території ханьців, наприклад, у деяких кам'яних печерах можна знайти статуї, які зображують двох Будд, що сидять один навпроти одного. Будда залишається Буддою, зіпсувалася релігія. Релігія не може представляти Богів і Будд. Через падіння моральності людини релігії мутували.

Все це говорить про те, що Закон Будди вічний, Закон Будди — це властивість Всесвіту, Великий Закон Будди створив Будд, а не Будда Шак’ямуні створив Закон Будди. Будда Шак’ямуні урозумів певні речі з Закону Будди, урозумів і підтвердив свій Плід удосконалення.

Розглянемо це з погляду нинішньої людської цивілізації. Чи знаєте ви, що Даоси — один із видів Пробуджених, Будди — теж один із видів Пробуджених; Єгова, Ісус і Свята Діва Марія — теж один із видів Пробуджених. Через різні цілі вдосконалення й різні знання, які було осягнуто й підтверджено з Великого Закону Всесвіту, Пробуджені мають різний Плід удосконалення і різну зовнішність. Грандіозні Небесні тіла створено Законом Будди, а не цими Буддами, Даосами й Богами. Це те, що людина може знати. А ще невідомо скільки того, чого людина не знає! Хіба Будда Шак’ямуні не казав, що Будд тільки рівня Татхагати так багато, скільки піску в річці Ганг? Хіба може бути, щоб Закон, якого навчають ці Будди, був однаковий із тим, чого навчає Будда Шак’ямуні? Якщо вони прийдуть у світ людей навчати Закону, чи може він не відрізнятись ані словом від того, що раніше казав Будда Шак’ямуні? Свого часу шість Будд до Будди Шак’ямуні теж навчали свого Закону — хіба міг їхній Закон бути таким самим, як Закон, якого навчав Будда Шак’ямуні? А чи буде повторювати висловлювання Будди Шак’ямуні майбутній Будда — Будда Міле, про якого йдеться у буддизмі, коли він прийде у світ навчати свого Закону? Мені важко на серці, коли бачу, що в нинішньому буддизмі почали сліпо вірити в саму релігію замість того, щоб йти шляхом справжнього вдосконалення. Лицеміри й шахраї від імені релігії завдають серйозної шкоди місцям удосконалення і ченцям. Не дивно, що ще у далекому минулому Будда Шак’ямуні розповідав про стан останнього періоду занепаду й загибелі Закону. Чим ще відрізняється сучасний буддизм від брахманізму пізнього періоду?

Нині я ще раз прийшов у світ передати Фа, причому прямо передаю фундаментальний Дафа Всесвіту. Деякі не сміють визнати цього, що виходить лиш з їхнього бажання захищати саму релігію, виходить з почуттів звичайних людей, а не з позиції вдосконалення. Вони приймають релігію за Будду. Є ще такі, що стали противниками через те, що їхній престиж у буддизмі зазнав удару, це торкнулося їхнього серця звичайної людини. Це ж така велика пристрасть... Що стосується тих осіб із прихованими намірами, які навіть сміють лаяти Закон Будди, а також Будд, то вони давно вже є чортами в пеклі, і лише термін їхнього життя на світі поки ще не закінчився. Вони завжди вважали себе якимись вченими від релігії, проте наскільки вони насправді знають Закон Будди?! Часто, коли люди говорять про Будд, вони одразу згадують про буддизм. А коли люди говорять про систему Будди, їм відразу здається, що йдеться про їхній власний буддизм. Коли хтось говорить про Закон Будди, вони думають, що це саме ті знання, які вони вже мають. Існує багато людей у всьому світі, які довгий час вдосконалюються у глухих горах. Багато хто з них також удосконалюється за різними методами вдосконалення системи Будди. Їхні методи практики передавалися тисячі років, і вони не мають жодного стосунку до буддизму Шак’ямуні. Яке право мають ці релігійні шахраї критикувати Великий Закон Фалунь, коли навіть не розуміються на цих термінах і поняттях? Свого часу поява Ісуса дратувала юдаїзм; 2500 років тому поява Будди Шак’ямуні зачіпала брахманізм. Схоже, що позитивні історичні уроки ніяк не можуть служити людям попередженням; навпаки люди заради вигоди завжди беруть за приклад негативні уроки. У Всесвіті існує закон «формування, становлення, розкладання». Ніщо не може бути завжди незмінним. У різні часи Будди спускаються у світ викладати Фа й рятувати людей. Історія саме так і розвивається. У майбутньому людство також зможе почути Закон Будди.

Лі Хунчжи, 17 грудня 1998 р.


Великий Закон не можна використовувати у своїх цілях

Дафа може врятувати всіх живих істот. Цей великий факт більше не заперечують навіть ті, хто втиснувся в межі Трьох Сфер, і ті так звані вищі живі істоти в межах Трьох Сфер, які руйнують Великий Закон. Це викликало одну проблему, яка виявилася серед звичайних людей. Наприклад, деякі люди, які раніше були проти Великого Закону або не вірили в нього, теж прийшли вчитися і вдосконалюватися за Великим Законом. Дафа може врятувати всіх живих істот, і я не проти того, які люди приходять навчатися, я саме передаю Великий Закон усім живим істотам; ключовий момент у тому, що в душі ці люди не приймають мене за їхнього справжнього Вчителя. Мета, з якою вони вивчають Великий Закон, — це використання Великого Закону для захисту речей, від яких у серці вони не можуть звільнитися, а також для захисту чогось у релігії, або Богів, які їм до вподоби. Такі вчинки є крадіжкою Фа. Бажання використовувати Дафа — це само собою злочин, який не можна пробачити. Але серед них у частини людей думки людської сторони не дуже ясні, тому я постійно спостерігаю за ними. Оскільки я думаю, що, хай з якої причини вони увійшли в Дафа, це для них рідкісний шанс. Треба «розкрити невід з одного боку, давши рибі упливти», зрештою, вони народилися під час широкого поширення Дафа, причому ще в людському тілі. Я весь час чекаю, що вони пробудяться.

Справді, є деякі люди, які саме так і увійшли, але потім повністю змінили своє первісне розуміння й стали твердими учнями, які по-справжньому вдосконалюються за Великим Законом. Але фактично є ще деякі люди, які не хочуть змінитися і тривалий час «бовтаються» у Великому Законі. Для стабільності Дафа на цьому світі я не можу більше терпіти, щоб вони й далі так чинили; тоді вони справді втратять шанс. Я вже казав, що поверхневі зміни — це для того, щоб показувати іншим; а чи можна тебе врятувати, залежить від того, як ти змінюєш і підвищуєш свою душу; якщо ти її не змінюєш, то ти не підвищишся і нічого не отримаєш. Насправді завдяки тому, що ви читали «Чжуань Фалунь», крім якогось щастя на поверхні людського тіла, нічого іншого не отримали. А що можна отримати з таким поганим серцем? Людино! Подумай! У що маєш вірити, у що не маєш вірити, навіщо вдосконалюєшся? Заради кого вдосконалюєшся? Заради кого існує життя? Я вірю, що ви зможете правильно встановити відносини між користю й шкодою. Інакше те, що ви втратите, ви втратите назавжди і цього вже не буде ніколи. Коли Дафа проявиться в людстві, ви втратите не тільки це.

Лі Хунчжи, 16 березня 1999 р.


Рішучість і твердість

Вдосконалення й загартування за Законом Будди — це велика справа і водночас серйозна. Учні, ви знаєте тільки, що в людському світі існують правда й неправда, але ви не знаєте, що життя в інших просторах, зокрема й Боги, дуже різні у Всесвіті через різницю в рівнях. Через це вони сприймають все по-своєму й мають своє розуміння істини. Особливо в тому випадку, коли вони неясно розуміють справжню картину Виправлення Законом, з'являється серйозне втручання й суперечності; ці життя застосовують різні способи контактів з учнями, щоб створювати перешкоди. Через це у деяких учнів, у яких небесне око відкрилося на низькому рівні, з'явилися сумніви й нерозуміння Дафа. Ці життя, які перебувають у Трьох Сферах (так звані Боги), і різні так звані життя високих рівнів, які втекли сюди з просторів високих рівнів, щоб ухилитися від Виправлення Законом, здебільшого не знають справжньої картини Виправлення Законом чи проти самого Виправлення Законом. Вони щось показують або говорять учням про деяке розуміння їхніх власних уявлень, або передають учням якісь речі, або ж іншими способами намагаються зруйнувати їхню праведну віру і твердість у Великому Законі. Насправді все це неправда, вони хочуть обдурити учнів; або ж це речі на дуже низькому рівні. Оскільки все-таки вони боги й проявляються дуже добродушно, через це у частини учнів, які мають недостатньо хороше розуміння Дафа, з'явилися нетверді думки. Тому деякі люди перестали вчитися Великого Закону, дехто навіть пішов у протилежний бік. Зараз ця проблема стала дуже серйозною. Щодо цих людей, їхнє становище дуже сумне, водночас те, що вони втратять, втратять назавжди, і цього вже ніколи не буде, що стане в їхньому житті також одним великим ударом долі.

У книгах «Суть сумлінного вдосконалення» і «Чжуань Фалунь» я вже все розповів вам про необхідність бути відданим лише одній школі під час удосконалення й про те, як удосконалюватися після відкриття небесного ока. Чому ви, щойно почувши слова псевдодоброчесних так званих життів високих рівнів, не можете тримати себе в руках? Чи можуть вони довести вас до Повної Досконалості? Чому ви не подумали, що коли ви ще не вчилися Великого Закону, то вони не звертали на вас уваги? Чому після того, як ви почали вчитися Великого Закону, вони одразу почали так піклувалися про вас? Самовдосконалення — серйозна справа, всі принципи Дафа я вам уже виклав. Все це є дорогою, якою ви повинні йти у вашому особистому вдосконаленні, а також перешкодами, які потрібно подолати. Якщо не подолали — самі винні; я завжди даю вам шанс, щоб ви самі урозуміли й повернулися назад. Заради Дафа я не можу більше чекати, тож довелося написати цю статтю. Я знаю, що коли ви прочитаєте цю статтю, обов'язково прокинетеся, але ви це не самі пройшли через удосконалення. Чому інші не зазнали перешкод? Я казав, що почав здійснювати Виправлення Законом поза Трьома Сферами, і деякі так звані боги, які перебувають у Трьох Сферах, не бачать цього. Тому вони й сміють робити справи, що завдають шкоди Дафа. Коли Виправлення Законом увійде в Три Сфери й людський світ, їм вже буде нікуди тікати. Але всі їхні вчинки записано, і водночас виходить так, що вони самі визначають своє майбутнє місце. Деяких із них буде понижено в рівні, деякі стануть людьми, а деякі — демонами, деяких буде до кінця знищено, і в процесі знищення вони розплачуватимуться за все те, що вчинили; майже всіх буде знищено в цьому нескінченно повторюваному процесі знищення, тому що це місце відповідає їхньому справжньому прояву Сіньсін. Всім життям нагорі також заново планується їхнє місце в Дафа. Тим більше коли йдеться про ці речі й пересічних людей. У процесі Виправлення Законом хтось підвищується, хтось знижується, хтось знищується; не дивись на те, це бог, людина чи демон — всім буде заново визначено місце на відповідному ступені: від існування до повного знищення. Чому дорожать вами — людьми? Ви можете удосконалюватись, тому я виклав вам такі високі принципи Фа. Дорожать вами тому, що ви можете вдосконалюватись у Великому Законі, можете стати справжніми Великими Пробудженими праведного Фа й праведного урозуміння.

Лі Хунчжи, 16 березня 1999 р.


Викоренити демонічну сутність

Після конференції Дафа на заході США деякі люди, які з пристрастю слухали Фа, кажуть, що вдосконалення скоро закінчиться; ще кажуть, що Вчитель відведе частину людей. Ці вчинки серйозно руйнують Великий Закон, це сильний прояв демонічної сутності. Коли я промовляв такі слова? Або ж ти з пристрастю зрозумів, як тобі хотілося? Звідки ти знаєш, що зможеш досягти Повної Досконалості? Ти навіть не можеш звільнитися від пристрасті до себе, як ти можеш досягти Повної Досконалості? Великий Закон суворий — тож як його учні можуть робити вчинки, які могли б зробити лише люди з єретичної школи? Хоч які демонічні властивості ти ще маєш — їх треба позбутися. Чому обов'язково треба йти у бік, протилежний до Дафа? Якщо ти ще можеш бути моїм учнем, то негайно виходь із-під контролю демонів, які за допомогою тебе поширюють цю інформацію.

Учні, я неодноразово казав, що вдосконалення — серйозна й священна справа. Водночас у нашому вдосконаленні потрібно нести відповідальність перед суспільством, перед людьми і перед собою. Чому не можна прямо і шляхетно вдосконалюватись, відповідаючи суспільству звичайних людей?! Я раджу всім тим, хто говорив іншим, що більше немає часу, що треба доробити останні справи, або що Вчитель відведе якихось людей тощо, негайно виправити наслідки того впливу, який ви здійснили, незалежно від того, прямий він чи опосередкований. Навіть якщо це було одне слово, все одно не можна, щоб його використав демон. Наша форма Повної Досконалості неодмінно буде шляхетною і відкритою.

Лі Хунчжи, 30 березня 1999 р.